Londongrad

Tłumaczenie: Maria Zawanowska
Wydawnictwo: Buchmann
joly_fh

Na jednym z placów zabaw na Brooklynie prywatny detektyw Artie Cohen znajduje nagą martwą dziewczynę przywiązaną taśmą tekstylną do huśtawki. Wkrótce zdaje sobie sprawę z tego, że zabójca pomylił ofiary. W rzeczywistości zamordowana miała zostać Valentina Swerdloff, długo adorowana przez Artie’go córka Toly’i, właścicielki klubów w Nowym Jorku i Londynie, a prywatnie jego przyjaciółki.
Detektyw wyrusza do Londynu, aby powiedzieć o swoim odkryciu Toly’i. Właściwie od razu ląduje w wirze wydarzeń kręcących się wokół rosyjskich pieniędzy i przestępstw. Okazuje się, że stolica Wielkiej Brytanii stała się nową ziemią dla rosyjskiego półświatka, który nadaje miastu ton oraz trzyma je w garści. Zanurzony w sprawie po czubek głowy Artie postanawia pojechać do Moskwy. Tam, pomiędzy starym KGB i nowym FSB, pomiędzy blaskami i cieniami dzisiejszej Rosji, detektyw odkrywa bolesną prawdę o własnej przeszłości oraz o przeszłości Toly’i.

źródło opisu: Wydawnictwo Buchmann, 2013

Bożena | 2017-09-22
Przeczytana: 20 września 2017

Słabiutkie to jakieś. Według mnie zmarnowany pomysł. Czytałam to bardzo długo, bo ...po prostu nie wciągało kompletnie. Z drugiej strony biorąc pod uwagę cenę (6,99), to chyba nie powinnam narzekać.Podobno to jedna z części cyklu. Chyba dobrze, że nic więcej w Polsce się nie ukazało.

Lady_Stoneheart | 2014-09-03
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 03 września 2014

„Londongrad” to jedna z tych książek, przy których czyta się stronę, przewraca kolejną kartkę i kompletnie nie pamięta się, co miało miejsce przed chwilą. Styl Reggie Nadelson jest absolutnie przezroczysty. Niby są zdania, dialogi, ale wszystko to jest wyjątkowo drewniane i mało przekonujące, a bohaterowie nie wzbudzają większego zainteresowania, niektórzy wręcz irytują – jeden z bohaterów miał wyjątkowo denerwującą manierę wtrącania w każdą wypowiedź przynajmniej kilka razy wyrażenia „człowieku” („Jestem kapitanem policji, człowieku (…), tego nie trzeba wiedzieć, człowieku (…), gdzie jest fikcja, człowieku?”). Bohaterki płci żeńskiej znają za to tylko jedno czułe określenie: „kochanie”, a główny bohater – detektyw FBI Artie Cohen – wydaje się być detektywem tylko z przypadku.

Przez ¾ powieści miałam nadzieję, żeby wreszcie COŚ SIĘ WYDARZYŁO. Żeby bohater przestał wreszcie opisywać swojego wspaniałego przyjaciela Tolę, jego działalność gospodarczą, zamiłowanie do dobrego wina i...

Marczewek | 2014-08-31
Na półkach: Przeczytane, Porzucone
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Właściwie dziwi mnie sens wydawania szóstego tomu cyklu, bez uprzedniego wydania wcześniejszych.
Przeczytałem parę rozdziałów, ale nie dość że książka mnie nie zainteresowała, to jeszcze zadziwił mnie cudaczny styl pisarski autorki.
Niby na początek mamy dość brutalnie morderstwo, a wszytko opisane w tak nudny i bezosobowy, na dodatek bez emocji sposób, że aż strach.
Odpuszczam. Szkoda czasu.

Adam | 2015-03-04
Przeczytana: 04 marca 2015

Jeśli podczas lektury nachodzą was myśli o tym co było wczoraj na obiad to znak, że historia zawarta w książce, którą trzymacie w dłoniach jest do bani. "Londongrad" jest książką po prostu słabą. Nie jest to jeszcze całkowite dno, bo bywały momenty w których przestawałem myśleć o jedzeniu a skupiałem się na tym co wyprawia nasz dzielny Artie Cohen, jednak w mojej opinii dzieło Pani Nadelson niebezpiecznie krąży w okolicach jednej gwiazdki. Nie polecam!

Laplace | 2016-08-02

Ciekawa. Sądzę, że każdy w danej książce szuka czegoś innego. Muszę przyznać, że jestem zagorzałym fanem prozy wprost beznamiętnej, bez jednostronnego wyrazu, ale za to z kilkoma ozdobnikami literackimi. Choć w "Londongradzie" występują rzadko, kiedy już się pojawią, sporadycznie cieszą oko. Główna postać jest dość dobrze opisana. Nie wiem, jak innym, ale pasują mi przemyślenia bohaterów wplecione między wierszami. Sam Artie przypadł mi ogólnie do gustu, jednak bez "fajerwerków". Generalnie - niestety, nie mogę nikomu polecić, gdyż taki sposób pisania po prostu trzeba lubić.

Aya | 2014-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Czy jest tutaj jakaś zaleta? Szczerze, nie mam pojęcia. Mam jednak przeczucie, że nie jest to dno całkowite, więc daję temu... 2/10. Jestem zdenerwowana straconym czasem.

Sebastian Woźniak | 2013-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przyjemny thriller z polityką w tle

bobik | 2015-04-07
Przeczytana: 21 maja 2015