W matni

Man in the Middle
978-83-7359-732-7
matnia brian haig
dona

Narratorem powieści jest Sean Drummond – piekielnie inteligentny, nieco cyniczny, obdarzony autoironicznym humorem prawnik i oficer JAG. Sean awansuje z majora na podpułkownika armii. Jednocześnie otrzymuje nowe zadanie – ustalić, czy śmierć jednego z wyższych urzędników Departamentu Obrony Clifforda Daniela była samobójstwem, czy morderstwem. Śledztwo, które prowadzi wraz z atrakcyjną panią major żandarmerii wojskowej Bien Tran, wiedzie go przez labirynty amerykańskiego wywiadu – aż do sal przesłuchań we wstrząsanym wojną domową Iraku. Tajemnice, które ujawnia, mogą zachwiać pozycją prezydenta USA.Wobec kogo powinien być lojalny – przełożonych w Waszyngtonie czy narażających życie żołnierzy?

Marcin | 2010-08-28
Przeczytana: 2010 rok

Świetna (i momentami przezabawna) narracja pierwszoosobowa pozwala czytelnikowi widzieć sytuację z punktu cynicznego i sarkastycznego umysłu Seana Drummonda (zresztą jak we wszystkich powieściach Haiga). Tutaj dodatkowo autor zwraca uwagę na losy amerykańskich żołnierzy w Iraku.

Cinic | 2016-10-23
donpedro | 2016-05-14