Podania polskie

Wydawnictwo: Greg
baśnie, legendy
Aleksander

J. Kasprowicz O śpiących rycerzach w Tatrach J. Kasprowicz O królu wężów i o walecznym a czystym młodzieńcu Perłowicu J. Kasprowicz Morskie Oko R. Zmorski Przeklęte jezioro R. Zmorski Sobotnia Góra R. Zmorski Jaś Grajek i królowa Bona L. Siemieński Królowa Bałtyku K. W. Wójcicki Boruta (I i II) K. W. Wójcicki Diabeł Rokita K. W. Wójcicki Rycerze śpiący pod...

J. Kasprowicz O śpiących rycerzach w Tatrach
J. Kasprowicz O królu wężów i o walecznym a czystym młodzieńcu Perłowicu
J. Kasprowicz Morskie Oko
R. Zmorski Przeklęte jezioro
R. Zmorski Sobotnia Góra
R. Zmorski Jaś Grajek i królowa Bona
L. Siemieński Królowa Bałtyku
K. W. Wójcicki Boruta (I i II)
K. W. Wójcicki Diabeł Rokita
K. W. Wójcicki Rycerze śpiący pod Wawelem
A. Oppman O chciwym Macieju, kusym Niemczyku i zaklętych skarbach na zaklętej górze
B. Prus O uśpionej pannie ż zaklętych skarbach na dnie potoku

źródło opisu: www.greg.pl

źródło okładki: www.greg.pl

Damian | 2019-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2019

Miło było zapoznać się z cząstką polskiej tradycji i zanurzyć się w świat zdarzeń fantastyczno - przygodowych. Polecam na lekką lekturę!