Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się projektowaniem oprawy graficznej książek, jak również malarstwem, rysunkiem artystycznym i projektowaniem wnętrz. Zawsze jednak marzyła o tym, by wykonywać ilustracje do książek dla dzieci i jest chodzącym dowodem na to, że marzenia się spełniają! Zilustrowała kilkanaście książek. Zarówno kolorystyką, jak i tematem swoich ilustracji chce wywołać u czytelnika dobry nastrój. Lubi spacery po lesie, orzechy najlepiej w połączeniu z czekoladą, twarde gruszki i szklane kulki. Mieszka w Jaworze z córkę Mają, mężem Wojtkiem, owczarkiem poniemieckim Bertą i leniwym kotem Benkiem.
Niezapomniana poezja Juliana Tuwima, jednego z najważniejszych tworców dwudziestolecia międzywojennego oraz autora kultowych wierszy dla dzieci takich jak „Lokomotywa”, „Ptasie radio”, „Rzepka”, „Pan Hilary” czy „Słoń Trąbalski”, które pamiętają czytelnicy w różnym wieku, doczekała się już wielu wydań. Julian Tuwim pisał nie tylko oryginalne wiersze dla dzieci, ale także dla dorosłych czytelników. Tuwim był nie tylko poetą, ale także autorem słów piosenek, tekstów dla kabaretów, rewii oraz operetek. Twórczość autora stanowi atrakcyjną propozycję dla odbiorców w różnym wieku, a był to jeden z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku, który pisał różnorodną poezję. Jego twórczość towarzyszyła dzieciom od pokoleń, a większość z zachwytem i radością słuchała tych wierszy. Z pewnością znacie i kojarzycie te tytuły, które warto czytać swoim pociechom, gdyż świetnie sprawdzają się do ćwiczenia mowy, pamięci oraz wymowy przy okazji łącząc pokolenia. Choć momentami trzeba uważać na słownictwo autora, warto sięgać po jego twórczość. 📚 Więcej na blogu: https://ksiazkizabawy.blogspot.com/2024/02/julian-tuwim-dzieciom.html
Pola wybiera się z rodzicami na grzyby. Z książki dowiadujemy się, co warto zabrać na wycieczkę oraz jakie zasady obowiązują w lesie. Oto kilka z nich:
1. Gdy na zwierzę się natkniemy, cicho się wycofujemy.
2.Leśnych zwierząt nie karmimy, bo im jeszcze zaszkodzimy.
3.Choć się nawet pięknym wyda, nie dotykaj sama grzyba!
Dzięki temu, że zasady są rymowane, łatwiej utrwalaja się w pamięci. W ten przyjemny sposób przekażemy dzieciom, jak powinniśmy się zachowywać podczas spaceru w lesie.
Rodzina Poli spotyka na swojej drodze różne ptaki, wiewiórkę, czy sarny. W tekście jest dużo wyrazów dźwiękonaśladowczych, co urozimaici i uprzyjemni wspólne czytanie.
'Pola w lesie' to świetna książka dla miłośników spacerów wśród drzew i zachęta dla tych, którzy jeszcze lasu nie pokochali. W lesie może nas spotkać wiele ciekawych przygód!