Dokąd zmierza świat. Ekonomia polityczna przyszłości

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Ag2S

Nowa książka z bestsellerowego cyklu profesora Kołodko! Profesor Grzegorz W. Kołodko – intelektualista i polityk, teoretyk i praktyk, autor prac opublikowanych w 26 językach. Najczęściej cytowany na świecie polski ekonomista. Uznany autorytet w dziedzinie teorii i praktyki rozwoju społeczno-gospodarczego. Doktor honoris causa i Honorowy Profesor ośmiu zagranicznych uniwersytetów. W latach...

Nowa książka z bestsellerowego cyklu profesora Kołodko!

Profesor Grzegorz W. Kołodko – intelektualista i polityk, teoretyk i praktyk, autor prac opublikowanych w 26 językach. Najczęściej cytowany na świecie polski ekonomista. Uznany autorytet w dziedzinie teorii i praktyki rozwoju społeczno-gospodarczego. Doktor honoris causa i Honorowy Profesor ośmiu zagranicznych uniwersytetów. W latach 1994-97 i 2002-03 był wicepremierem i ministrem finansów, realizując program postępowych reform i strategię szybkiego wzrostu. Odegrał znaczącą rolę w doprowadzeniu Polski do członkostwa w OECD oraz w integracji z Unią Europejską. W interdyscyplinarnych pracach pisze o długofalowych przekształceniach ekonomicznych i politycznych, kulturowych i demograficznych, technologicznych i ekologicznych, o czekającej nas przyszłości. Jego międzynarodowy bestseller „Wędrujący świat” (www.wedrujacyswiat.pl) ukazał się w dziesięciu językach. Członek Europejskiej Akademii Nauki, Kultury i Sztuki, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. Meloman, maratończyk i podróżnik, który spenetrował 160 krajów.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Dokad_zmierza_swiat__Ekon...»

Krzysztof Młodawski | 2018-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Rewelacyjna książka, pokazująca jakie mechanizmy zawodzą we współczesnym świecie. Celnie punktuje bankrutujący neoliberalizm, wyjaśnia alternatywę w postaci kapitalizmu państwowego (w różnych wersjach), pokazując trzecią drogę, leżącą gdzieś pośrodku.
Obowiązkowa lektura dla tych, którym zależy na zrównoważonym rozwoju świata i ludzkości.

Antagonista Esklaważu | 2014-06-17

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Propagandowe brednie. Tych, którzy merytorycznie orali tę chamsko wciskaną wszędzie książkę, autor banował na swoim profilu na facebooku.

zielax | 2015-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2015

Ciekawe spostrzeżenia człowieka, który lokuje swoje poglądy na ekonomię między neoliberalizmem a kapitalizmem państwowym. Oczywiście profesor ma przerośnięte ego i momentami przynudza i się powtarza, ale jest jednym z niewielu polskich myślicieli, którzy mają globalne, merytoryczne spojrzenie na świat. I w dodatku jest prawdziwym podróżnikiem, więc nie tylko liczy,patrzy, ale i był i widział.

Zbigniew | 2014-07-30

Książka ciekawa, a ponadto merytorycznie dobra, choć osobiście nie mam wykształcenia ekonomicznego aby móc to w pełni wiarygodnie ocenić. Niestety jest kilka poważnych minusów, jak nadmierne powtórzenia, przez co całość staje się przydługa i nudna, spora doza naiwności (choćby w kwestii pokoju światowego) czy nierealne nawet na pierwszy rzut oka postulaty (np. narzucenie krajom bogatym wolniejszego wzrostu gospodarczego). Spodobało mi się natomiast jedno z głównych przesłań mówiące, że szczęścia (społecznego) w życiu trzeba szukać od pewnego momentu rozwoju poza pieniędzmi. Pierwszy raz w tej książce trafiłem na solidne ekonomiczne dowody powszechnie znanego faktu, że pieniądze szczęścia nie dają, choć pomagają je znaleźć.

Adrian000 | 2013-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Trochę ta podróż przydługawa mi się wydawała w niektórych fragmentach, trochę powtórzeń i niepotrzebnych wybiegów w przyszłość - mimo wszystko warto :)

| 2014-09-27

Kołodko za bardzo się przechwala i powtarza. Trudna i monotonna książka, bardzo dużo trudnych pojęć ekonomicznych. Nie dotrwałam do końca. Może do niej kiedyś wrócę, ale tylko po to, żeby poszerzyć swoją elokwencję.

Robert Sikora | 2018-02-23

Kołodko wiedzę ma ale pisać nie umie. zbyt dużo informacji nie prowadzących do skonkretyzowanych wniosków. Powtórzenie rzeczy wiadomych, nawet w szkołach podstawowych. Zdarzają się ciekawe pomysły, jednak są przytoczone mialkoscia pozostałych.

| 2013-05-09
Przeczytana: 09 maja 2013