Morze utraconej miłości

Wydawnictwo: Świat Książki
SEA OF LOST LOVE
asiasso

"Santa Montefiore kolejny raz tworzy niezapomniany klimat i intrygujących bohaterów, których losy rozgrywają się na tle wspaniałych krajobrazów Kornwalii i południowych Włoch. Celestria Montague oprócz niespotykanej urody ma wszystkie przywileje, jakie może dać majątek i arystokratyczne pochodzenie. Jest przy tym ambitna, świadoma swej władzy nad mężczyznami, a przez to trochę cyniczna i zepsuta. Do czasu, gdy po rodzinnym przyjęciu w Kornwalii znika jej ojciec, a ratownicy znajdują jego porzucony jacht i pożegnalny list. Celestria nie wierzy w samobójstwo i stopniowo odkrywa labirynt kłamstw zbudowany wokół jej rodziny… "

źródło opisu: http://www.empik.com/morze-utraconej-milosci-monte...(?)

źródło okładki: http://ecsmedia.pl/c/morze-utraconej-milosci-b-iext6714759.jpg

SeVIIen | 2017-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2017

„Piękno narodziło się z tragedii niczym wyrastający na skale kwiat.”

Celestria Montague to piękna dziewczyna pochodząca z bardzo zamożnej kornwalijskiej rodziny. Zdaje sobie sprawę ze swej niezwykłej urody i wykorzystuje ją wobec bezradnych, słabych mężczyzn. Jej wdziękowi i urokowi ulega nawet pastor, który walczy ze swoim sumieniem i bije się ze swoimi myślami. Dziewczyna jest cyniczna i zepsuta. Do czasu… Pewnego dnia jej ojciec Robert znika. Ratownicy znajdują opuszczony jacht i pożegnalny list. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Jednak Celestria nie chce w to uwierzyć. Postanawia odkryć, co naprawdę się wydarzyło. Stopniowo odkrywa szokujące tajemnice. Okazuje się, że wcale nie znała swojego ojca. Jednak, mimo wszystko, Celestria chce znaleźć odpowiedzi na dręczące ją pytania. Śledztwo na własną rękę prowadzi ją do południowych Włoch. Co jeszcze odkryje? Z kim będzie miała do czynienia? Czy prawda nie okaże się zbyt bolesna?

Pierwszy raz miałam...

książek: 2032
Ulka | 2014-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Niesamowita powieść,w której podczas czytania towarzyszyło tak wiele różnych uczuć. Z jednej strony smutek, cierpienie,żal, rozczarowanie a z drugiej strony nadzieja,wsparcie,radość, przyjaźń i przede wszystkim miłość.
Jest to moja na liście druga historia opowiedziana przez tę autorkę.
Mam nadzieję,że nie ostatnia.

Główną bohaterką tej powieści jest Celestria to młoda, piękna, pewna siebie kobieta ma wszystko co tylko kobieta może mieć młodość, urodę,majątek, arystokratyczne korzenie i tłumy wielbicieli. Jest córką Roberta nazywanego "Montym", a również Amerykanki Pameli.
Kiedy w tajemniczych okolicznościach po urodzinach ginie jej ojciec na jachcie na morzu. Ona wie, że to nie było zabójcze samobójstwo ojca na pozór szczęśliwego zaczyna nagle burzyć jednocześnie kobiety porządek jej życia. Próbując dojść prawdy decyduje się wyjechać do Anglii na to malownicze, piękne włoskie południe. I w tym uroczym miejscu spotyka Hamisha, nieodpartemu urokowi się nie poddaje on jest uzdolnionym, wielkim artystą zamkniętym w sobie po stracie swojej żony.
Cudowna, niezwykła podróż, bardzo sentymentalna pod koniec lat 50.
Akcja dzieje się w Wielkiej Brytanii i także we Włoszech, wspaniały klimat poczułam z tamtych czasów, nastrój melancholijny z tej książki.
Autorka napisała fascynującą opowieść o zdradzie,...

czytamcałyczas | 2014-07-29

Jedna z najlepszych książek jakie ostatnio przeczytałem.
Piękna sentymentalna podróż w koniec lat 50.
Akcja toczy się w Wielkiej Brytanii i we Włoszech,możemy poczuć klimat tamtych czasów.
Autorka nie szczędzi nam wzruszeń i emocji.
Główna bohaterka jest bardzo interesująca i bardzo ją podziwiałem.

Pollyanna | 2017-02-05
Na półkach: Przeczytane, MBP, 2017
Przeczytana: 05 lutego 2017

Po raz kolejny dałam się uwieść niezwykłemu klimatowi powieści S. Montefiore. Tym razem akcja toczy się w Kornwalii i południowych Włoszech. Młodziutka Celestra Montague ma wszystko, o czym tylko można marzyć. Niespotykaną urodę, majątek, arystokratyczne pochodzenie, dużą rodzinę. Wiedzie lekkie i przyjemne życie, do czasu, gdy jej światem wstrząsa niespodziewana tragedia. Po rodzinnym przyjęciu znika jej ojciec. Znaleziono jedynie porzucony jacht i pożegnalny list w butelce. Wszystko wskazuje na to, że uwielbiany przez wszystkich Monty Montague popełnił samobójstwo. Celestre nie chce w to uwierzyć, mimo że coraz więcej faktów zdaje się potwierdzać taką hipotezę. Dziewczyna postanawia odkryć, co stało się rzeczywiście wydarzyło. W tym celu wyrusza nawet do dalekiej włoskiej Apulii, gdzie odkrywa kim naprawdę był jej ojciec.
Barwna powieść o kłamstwie, miłości, namiętności i odwadze. I jak zawsze w powieściach autorki - o potędze jaką jest rodzina.

monika | 2015-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2015

Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia co do tej książki. Pierwsza część wlokła mi się niemiłosiernie natomiast druga - nie obejrzałam się kiedy i już był epilog. Dodatkowym minusem niestety jest przewidywalność akcji i zakończenia. Podsumowując lekka lektura w sam raz na wakacje dla niewymagających.

Marta | 2014-04-07

Moje pierwsze (i na pewno nie ostatnie) spotkanie z panią Montefiore. Powieść urzekła mnie niesamowitym klimatem, pięknymi plenerami (Kornwalii i Apulii), nieszablonowymi bohaterami i zaskakującym zakończeniem. Epilog powieści na długo zostanie w mojej pamięci, bardzo wzruszyła mnie końcowa scena. Z czystym sumieniem polecam

książek: 1904
Edi_Edi | 2013-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Dotychczas przeczytane przeze mnie książki Santa'y Montefiore nie były moze wybitnymi dziełami, ale przyjemnie się je czytało. "Morze utraconej miłości" też przeczytałam szybko, choć z płytkim zaangazowaniem, bo mocno trąciło romansidłem. Ludzkie przemiany pod wpływem teoretycznie życiowej i teoretycznie tragedi. Oszustwa najbliższych, ułuda życia, kontrast szarego i rozedrganego Londynu a słonecznej i spokojnej Apuli- trochę zbyt mocno trąciło kiczem i myszką.

virgo123 | 2019-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2019

Smutna książka... żeby przez jednego człowieka tyle osób cierpiało... Chyba spodziewałam się, że na końcu wszyscy się dowiedzą prawdy, ale może lepiej, że stało się inaczej. Książka jest bardzo ciekawa, szybko się ją czyta ;)

ula | 2014-07-18
Przeczytana: lipiec 2014

Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami i rekomendacją znajomej sięgnęłam po powieść tejże autorki. Spodziewałam się więcej. Jestem lekko rozczarowana, aczkolwiek chętnie sięgnę po następne tytuły, jeśli tylko nadarzy się okazja. Generalnie czyta się dobrze. Polecam.