Morze utraconej miłości

Seria: Magnolie
Wydawnictwo: Świat Książki
Sea of lost love

Celestria Montague ma młodość, urodę, majątek, arystokratyczne korzenie i tłumy wielbicieli. Zagadkowe samobójstwo ojca, człowieka z pozoru szczęśliwego, burzy dotychczasowy porządek jej życia. Próbując dojść prawdy, Celestria dociera z Anglii na malownicze włoski e południe. I tam spotyka Hamisha: pierwszego mężczyznę, który nie poddaje się jej urokowi, artystę zamkniętego w sobie po śmierci u kochanej żony. Wydaje się, że oboje mogą sobie nawzajem pomóc, i wydaje się też, że wcale tego nie chcą... Nastrojowa historia wielk iej namiętności, zdrady i rodzinnej tajemnicy.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2008

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/morze-utraconej-milosci...»

SeVIIen | 2017-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2017

„Piękno narodziło się z tragedii niczym wyrastający na skale kwiat.”

Celestria Montague to piękna dziewczyna pochodząca z bardzo zamożnej kornwalijskiej rodziny. Zdaje sobie sprawę ze swej niezwykłej urody i wykorzystuje ją wobec bezradnych, słabych mężczyzn. Jej wdziękowi i urokowi ulega nawet pastor, który walczy ze swoim sumieniem i bije się ze swoimi myślami. Dziewczyna jest cyniczna i zepsuta. Do czasu… Pewnego dnia jej ojciec Robert znika. Ratownicy znajdują opuszczony jacht i pożegnalny list. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Jednak Celestria nie chce w to uwierzyć. Postanawia odkryć, co naprawdę się wydarzyło. Stopniowo odkrywa szokujące tajemnice. Okazuje się, że wcale nie znała swojego ojca. Jednak, mimo wszystko, Celestria chce znaleźć odpowiedzi na dręczące ją pytania. Śledztwo na własną rękę prowadzi ją do południowych Włoch. Co jeszcze odkryje? Z kim będzie miała do czynienia? Czy prawda nie okaże się zbyt bolesna?

Pierwszy raz miałam...

książek: 2018
Ulka | 2014-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Niesamowita powieść,w której podczas czytania towarzyszyło tak wiele różnych uczuć. Z jednej strony smutek, cierpienie,żal, rozczarowanie a z drugiej strony nadzieja,wsparcie,radość, przyjaźń i przede wszystkim miłość.
Jest to moja na liście druga historia opowiedziana przez tę autorkę.
Mam nadzieję,że nie ostatnia.

Główną bohaterką tej powieści jest Celestria to młoda, piękna, pewna siebie kobieta ma wszystko co tylko kobieta może mieć młodość, urodę,majątek, arystokratyczne korzenie i tłumy wielbicieli. Jest córką Roberta nazywanego "Montym", a również Amerykanki Pameli.
Kiedy w tajemniczych okolicznościach po urodzinach ginie jej ojciec na jachcie na morzu. Ona wie, że to nie było zabójcze samobójstwo ojca na pozór szczęśliwego zaczyna nagle burzyć jednocześnie kobiety porządek jej życia. Próbując dojść prawdy decyduje się wyjechać do Anglii na to malownicze, piękne włoskie południe. I w tym uroczym miejscu spotyka Hamisha, nieodpartemu urokowi się nie poddaje on jest uzdolnionym, wielkim artystą zamkniętym w sobie po stracie swojej żony.
Cudowna, niezwykła podróż, bardzo sentymentalna pod koniec lat 50.
Akcja dzieje się w Wielkiej Brytanii i także we Włoszech, wspaniały klimat poczułam z tamtych czasów, nastrój melancholijny z tej książki.
Autorka napisała fascynującą opowieść o zdradzie,...

wiejskifilozof | 2014-07-29

Jedna z najlepszych książek jakie ostatnio przeczytałem.
Piękna sentymentalna podróż w koniec lat 50.
Akcja toczy się w Wielkiej Brytanii i we Włoszech,możemy poczuć klimat tamtych czasów.
Autorka nie szczędzi nam wzruszeń i emocji.
Główna bohaterka jest bardzo interesująca i bardzo ją podziwiałem.

monika | 2015-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2015

Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia co do tej książki. Pierwsza część wlokła mi się niemiłosiernie natomiast druga - nie obejrzałam się kiedy i już był epilog. Dodatkowym minusem niestety jest przewidywalność akcji i zakończenia. Podsumowując lekka lektura w sam raz na wakacje dla niewymagających.

Pollyanna | 2017-02-05
Na półkach: Przeczytane, MBP, 2017
Przeczytana: 05 lutego 2017

Po raz kolejny dałam się uwieść niezwykłemu klimatowi powieści S. Montefiore. Tym razem akcja toczy się w Kornwalii i południowych Włoszech. Młodziutka Celestra Montague ma wszystko, o czym tylko można marzyć. Niespotykaną urodę, majątek, arystokratyczne pochodzenie, dużą rodzinę. Wiedzie lekkie i przyjemne życie, do czasu, gdy jej światem wstrząsa niespodziewana tragedia. Po rodzinnym przyjęciu znika jej ojciec. Znaleziono jedynie porzucony jacht i pożegnalny list w butelce. Wszystko wskazuje na to, że uwielbiany przez wszystkich Monty Montague popełnił samobójstwo. Celestre nie chce w to uwierzyć, mimo że coraz więcej faktów zdaje się potwierdzać taką hipotezę. Dziewczyna postanawia odkryć, co stało się rzeczywiście wydarzyło. W tym celu wyrusza nawet do dalekiej włoskiej Apulii, gdzie odkrywa kim naprawdę był jej ojciec.
Barwna powieść o kłamstwie, miłości, namiętności i odwadze. I jak zawsze w powieściach autorki - o potędze jaką jest rodzina.

Marta | 2014-04-07

Moje pierwsze (i na pewno nie ostatnie) spotkanie z panią Montefiore. Powieść urzekła mnie niesamowitym klimatem, pięknymi plenerami (Kornwalii i Apulii), nieszablonowymi bohaterami i zaskakującym zakończeniem. Epilog powieści na długo zostanie w mojej pamięci, bardzo wzruszyła mnie końcowa scena. Z czystym sumieniem polecam

Edi_Edi | 2013-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Dotychczas przeczytane przeze mnie książki Santa'y Montefiore nie były moze wybitnymi dziełami, ale przyjemnie się je czytało. "Morze utraconej miłości" też przeczytałam szybko, choć z płytkim zaangazowaniem, bo mocno trąciło romansidłem. Ludzkie przemiany pod wpływem teoretycznie życiowej i teoretycznie tragedi. Oszustwa najbliższych, ułuda życia, kontrast szarego i rozedrganego Londynu a słonecznej i spokojnej Apuli- trochę zbyt mocno trąciło kiczem i myszką.

Agnesscorpio | 2012-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2012

Lubię czytać historie rodzinne, sagi, opowiadające o wielopokoleniowych rodzinach, ich tajemnicach, wstydliwych sekretach, antagonistach, odwiecznych wrogach i wiernych przyjaciołach. Powieść, którą miałam przyjemność przeczytać, dzięki uprzejmości wydawnictwa Świat Książki, śmiało wpasowała się w taki właśnie gatunek. Opowieść o rodzinie, tajemnicy, miłości i pasji. Taką właśnie książką jest najnowsza pozycja z dorobku Santy Montefiore, zatytułowana „Morze utraconej miłości”.

Bohaterką tej książki jest przepiękna Celestria Montague, córka Roberta, zwanego „Montym” i Amerykanki, Pameli. Celestria należy do znanego i szanowanego kornwalijskiego rodu, którego przedstawicielem jest uwielbiany przez wszystkim Monty. Mężczyzna ten może uchodzić za przykład wspaniałego ojca, brata, a także sąsiada. Pomaga wszystkim potrzebującym i wielu mieszkańców miasteczka ma u niego dozgonny dług wdzięczności. I gdy pewnego razu, po hucznym balu, Robert znika, całe miasteczko i rodzina pogrążają się...

Marzena | 2011-05-20
Przeczytana: 20 maja 2011

Chociaż bardzo lubię Montefiore to do tej książki zabierałam się dosyć długo. Początek mnie trochę rozczarował, ale nie zniechęcił. Na szczęście. Powieść okazała się wartka, ciekawa, pełna zwrotów akcji. Kiedy usłyszałam o pani Halifax, pomyślałam, że to nazwisko nie jest mi obce. Jakże śmiałam się do siebie kiedy czytałam jadąc autobusem do pracy i okazało się, że jest to nawiązanie do "Cygańskiej Madonny", którą to czytałam jakiś czas temu. Książka bardzo mi się spodobała, jest w niej miłość (również zakazana), nienawiść, zdrada, oszustwo. Naprawdę warto przeczytać.