Morze utraconej miłości

Okładka książki Morze utraconej miłości Santa Montefiore
Okładka książki Morze utraconej miłości
Santa Montefiore Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Magnolie literatura obyczajowa, romans
Magnolie
Sea of lost love
Świat Książki
2008-01-01
2008-01-01
Anna Dobrzańska-Gadowska

Nastrojowa historia wielkiej namiętności, zdrady i rodzinnej tajemnicy. Miłość, zagadka, zaskakujące zakończenie.

Ciekawa, ogólnie podobała mi się

Ciekawa, ogólnie podobała mi się

Ciekawa historia,pieniądze , miłość, tajemnice. Rozpieszczona dziewczyna,troche romansowo pod koniec,ale czyta się bardzo dobrze.

Zmęczyłam ją, bo bardzo byłam ciekawa jak to wszystko się skończy. Nie porwała mnie...

Wspaniała, wzruszająca i wciągająca historia napisana pięknym językiem. Polecam.

"Morze utraconej miłości" Santa Montefiore, to historia przeciętna, typowy romans.
Celestria Montagne to 21- letnia Amerykanka wychowana w Londynie, pochodząca z zamożnej rodziny. Rozwydrzona, kapryśna i płytka dziewczyna, która uważa, że wszystko się jej należy, a cały Świat i ludzie na nim żyjący mają leżeć u jej stóp. Kiedy jej ojciec popełnia samobójstwo i okazuje się, że roztrwonił cały majątek, jej uporządkowany świat nagle się kończy, zostaje sama z użalającą się nad sobą, egoistyczną matką, małoletnim braciszkiem i rodziną ze strony ojca, borykającą się z poważnymi problemami finansowymi, gdyż do tej pory to Robert Montagne był głową całej rodziny i rozwiązywał wszelkie problemy.
Dziewczyna nie wierząc w samobójczą śmierć ojca wyrusza do Apulii we Włoszech, miejca gdzie prowadzą ostatnie ślady Montiego, by przy niemałym wsparciu dziadka, ze strony matki, odzyskać majątek. Tam też spotyka miłość swojego życia, pewnego nieokrzesanego Szkota, przeżywającego zbyt długą żałobę po stracie żony. Z płytkiej, bogatej panny zmienia się w kobietę znającą swoją wartość, odnajdującą sens życia. Rozwiązuje też wielką tajemnicę ojca.

Pierwsze przeczytane przeze mnie książki S. Montefiore (Córka pszczelarza, Włoskie zaręczyny, Jaskółka i koliber) miały nutkę pewnej życiowej mądrości i choć to zwyczajne "czytadła" z romansem w tle, to jednak czytało się je dość przyjemnie... Niemal z każdą kolejną przeczytaną książką tej autorki dostrzegałam tej mądrości mniej. Pamiętniki Deverillów były przełamaniem tego spadkowego trendu, jednak wraz z Morzem... znowu wpadła w moje ręce dość naiwna lektura rodem ze zbioru dla nastolatek...
Akcja, która dość wolno się rozwija pod koniec nagle nabiera tempa chyba tylko po to, żeby autorka jak najszybciej mogła już tę książkę "odfajkować". Daję 4 gwiazdki bo nie ma 3,5 , mając nadzieję, że kolejna powieść S.M., którą właśnie zaczynam będzie pod tym względem lepsza.

Bardzo malownicza zarówno krajobrazowo, jak i wachlarzem uczuć.

Bardzo malownicza zarówno krajobrazowo, jak i wachlarzem uczuć.

CIEKAWA HISTORIA, ZASKAKUJĄCA JAK U MONTEFIORE. WARTA PRZECZYTANIA.

CIEKAWA HISTORIA, ZASKAKUJĄCA JAK U MONTEFIORE. WARTA PRZECZYTANIA.

Po Kronikach Deverillów ta książka wydaje się słaba. Miłość od pierwszego wejrzenia naiwna i mało przekonująca a wątek intrygi kryminalnej fatalny. Szkoda czasu. Nie polecam.

• Santa Montefiore
  • Przeczytane 2014