Wielki Atlas encyklopedyczny Historia Świata

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-14743-1

Ten atlas można czytać i oglądać po wielekroć i nigdy nie mieć dosyć.Wielki encyklopedyczny atlas. Historia świata jest na polskim rynku wydawniczym publikacją nowatorską i bardzo odmienną od znanych nam atlasów historycznych. Oprócz oryginalnej formy prezentacji wiedzy, różni się od pozostałych odejściem od europocentryzmu, położeniem nacisku na równomierne i synchroniczne ukazywanie podobnych zjawisk we wszystkich zakątkach globu, a zarazem uwypukleniem ogromnej różnorodności kultur i cywilizacji stworzonych przez Człowieka.
Atlas dzieli się na dwie części: w pierwszej przedstawiono chronologicznie historie powszechną. Druga poświęcona jest historii poszczególnych kontynentów i regionów.
Wartość książki podnoszą znakomicie dobrane i, co ważne,

często bardzo mało u nas znane ilustracje.

źródło opisu: http://www.matras.pl/wielki-atlas-encyklopedyczny-historia-swiata.html

źródło okładki: http://www.matras.pl/wielki-atlas-encyklopedyczny-historia-swiata.html

cerata | 2015-09-03
| 2013-01-27