Tragedia w trzech aktach ; Zakończeniem jest śmierć

Wydawnictwo: Świat Książki
Three - Act Tragedy; Death Comes as the End
geokuba

Kolejny tom serii Świata Książki, zawierający dwie powieści Agaty Christie:
1. Tragedia w trzech aktach - z Herkulesem Poirot.
2. Zakończeniem jest śmierć - kryminał rozgrywający się w starożytnym Egipcie.
Jest to licencyjne wydanie klubu Świata Książki" za zgodą Wydawnictwa Dolnośląskiego.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

irena | 2015-08-15

o.k.

Liza | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

1. „Tragedia w trzech aktach”

Klasyczny kryminał z udziałem detektywa Herkulesa Poirot, próżnego, błyskotliwego Belga, który nie szuka zbrodni, ponieważ ona sama do niego przychodzi. Tym razem na towarzyskim spotkaniu nagle umiera pastor- stary, miły, nieszkodliwy człowiek. Wstrząsające, ale goście skłaniają się do hipotezy, że to była śmierć z przyczyn naturalnych- chociaż beztroski aktor Charles oraz młoda dziewczyna Egg mają wątpliwości. Ale kolejna nagła śmierć sprawia, że sprawą interesuje się Poirot- wprawdzie akurat w tym kryminale nie jest go zbyt wiele, ale wyrusza jak pies na polowanie, bo nuda jest straszna. Zaprzęga do pracy swoje małe (przysłowiowe niemal) szare komórki, dedukując, rekonstruując, by odkryć prawdę.

„Niech pan wystrzega się dnia, w którym spełnią się wszystkie marzenia.”

Dla wielbicieli belgijskiego detektywa: zaskakująca uczta, ukazująca, że zbrodnia i psychologia często idą ręka w rękę, ludzka natura to coś pasjonującego, a kult bohatera...

Izzy | 2013-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Jedna z tych części gdzie nie występuje Hastings, szkoda bo bardzo lubie te które są pisane z jego perspektywy.
Ale....jak zwykle uwielbiam serie z tym małym człowieczkiem o jajowatym kształcie głowy.
Polecam tą serie i szare komórki Poirota :)