Śmierć w chmurach; Zło, które żyje pod słońcem

Okładka książki Śmierć w chmurach; Zło, które żyje pod słońcem Agatha Christie
1995-01-01
1995-01-01
Irena Ciechanowska-Sudymont, Marian Stawiński, Jan Stanisław Zaus
Herkules Poirot kryminał

Opinia dotyczy tylko ,, Zło, które zyje pod słońcem " audiobook odsłuchany na yt.
Kiedy mam czytelniczy kryzys, stosuję jedno lekarstwo dobre na wszystko. Nazywa się ono Agatta Christie.
Może to placebo, ale jednak jakieś efekty są.
Kolejna zagadka kryminalna z tak zwanym ,,zamkniętym pokojem"- nie znoszę kryminałów, które nie trzymają się tej zasady.
Jak było tym razem?
Było dobrze jak zawsze, ale jednak jestem w takim czytelniczym dołku, że nawet u A.Ch. mógłbym conieco wytknąć. Jednak nie chcę, więc tradycyjnie pochwalę i przyznam, że tu nie wytypowałem trafnie mordercy.
P.s. pozytywnie zaskoczył mnie jeden gruby Belg, który nie jest moim ulubionym bohaterek, ale jednak w tej historii wypadł pozytywnie.
Polecam, jak wszystko mistrzyni Agaty, ale jednocześnie rozumiem tych, którzy nie są fanami jej twórczości. Ona po prostu jest specyficzna i nie do każdego trafią.
Do mnie tak. Zdecydowanie.

Może to placebo, ale jednak jakieś efekty są.
Jak było tym...

Recenzja i ocena dotyczą powieści Zło, które żyje pod słońcem. Klasyka. Ekranizacja cudna - tym razem to Peter Ustinov wciela się w rolę Poirot - podoba mi się.

Lepiej nie czytać przed podróżą samolotem
:) Polecam

Lepiej nie czytać przed podróżą samolotem
:) Polecam

Zlo, które.... To jeden z jej lepszych kryminałów

Zlo, które.... To jeden z jej lepszych kryminałów

Poirot nie ma wakacji, czy w samolocie czy nad morzem, szare komórki pracują wszędzie, i to jak pracują!

Bardzo ciekawa i w 50% zgadłam kto zabił. Chyba zostanę dedektywem.

Bardzo ciekawa i w 50% zgadłam kto zabił. Chyba zostanę dedektywem.

Jak zwykle mistrzyni nie zawiodła:) Uwielbiam logiczne wywody małego Belga:) Polecam!

Klasyczna Agatha, klasyczny Poirot, po prostu dobry stary kryminał.

Klasyczna Agatha, klasyczny Poirot, po prostu dobry stary kryminał.

Dwie genialne powieści mistrzyni Agathy w jednym, pięknie wydanym tomie. Jestem zachwycona zarówno "Śmiercią w chmurach" jak i "Złem, które żyje pod słońcem". To drugie uważam za jeden z lepszych, do tej pory przeczytanych przeze mnie, utworów Christie. Genialna fabuła, mistrzowskie poprowadzenie wątków, świetne rozwiązanie. Mordercę znałam tylko dlatego, że wcześniej obejrzałam kilkakrotnie odcinek serialu z Davidem Suchetem i pamiętałam doskonale kim jest. Natomiast znajomość fabuły nie wpłynęła w żaden sposób na mój odbiór tej powieści.

Zło, które żyje pod słońcem jest intrygującą książką. Wiedziałam, że rozwiązanie mnie zaskoczy. Herkules Poirot zwany detektywem wszech czasów był na odpoczynku, rozmawiał z ludźmi, ale przede wszystkim obserwował. Rozwiązał zagadkę morderstwa i przy okazji dwóch innych wcześniejszych. Nie zawiodłam się, chociaż to nie było aż tak ciekawe, że czytałabym po nocach.

• Agatha Christie
  • Kryminał, sensacja, thriller
  • Kryminał
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Śmierć w chmurach; Zło, które żyje pod słońcem