Death in the Clouds; Evil under the Sun
Herkules Poirot, kryminał
Jeanpaul

Kolejny tom serii Świata Książki, zawierający dwie powieści Agaty Christie:
1. Śmierć w chmurach.
2. Zło, które żyje pod słońcem.
Obie z Herkulesem Poirot w roli głównej
Jest to licencyjne wydanie klubu Świata Książki" za zgodą Wydawnictwa Dolnośląskiego.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Weronika | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Kolejna świetna książka pani Agaty jaką przeczytałam. Domysły, domysły, domysły... Jak zwykle próbuję wniknąć i rozwikłać tajemnicę...Myślę że mam racje, że jednak przewidziałam pewne rzeczy...ależ NIE! Nieoczekiwanie i niespodziewanie...NIE nie potrafię myśleć tak logicznie jak Herkules Poirot i autorka. Jestem tylko zwykłą czytelniczką(molem książkowym) która w zachwycie czyta książki pani Christe i nie może doczekać się końca. Gorąco polecam:)

Marta | 2017-12-31

Dwie genialne powieści mistrzyni Agathy w jednym, pięknie wydanym tomie. Jestem zachwycona zarówno "Śmiercią w chmurach" jak i "Złem, które żyje pod słońcem". To drugie uważam za jeden z lepszych, do tej pory przeczytanych przeze mnie, utworów Christie. Genialna fabuła, mistrzowskie poprowadzenie wątków, świetne rozwiązanie. Mordercę znałam tylko dlatego, że wcześniej obejrzałam kilkakrotnie odcinek serialu z Davidem Suchetem i pamiętałam doskonale kim jest. Natomiast znajomość fabuły nie wpłynęła w żaden sposób na mój odbiór tej powieści.

Kaja | 2017-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2017

Zło, które żyje pod słońcem jest intrygującą książką. Wiedziałam, że rozwiązanie mnie zaskoczy. Herkules Poirot zwany detektywem wszech czasów był na odpoczynku, rozmawiał z ludźmi, ale przede wszystkim obserwował. Rozwiązał zagadkę morderstwa i przy okazji dwóch innych wcześniejszych. Nie zawiodłam się, chociaż to nie było aż tak ciekawe, że czytałabym po nocach.

Jarosław Komorniczak | 2018-03-14
Przeczytana: 14 marca 2018

Klasyczna Agatha, klasyczny Poirot, po prostu dobry stary kryminał.

marijestmoja | 2018-04-26
surrealice | 2018-03-07
Przeczytana: 07 stycznia 2017
książek: 1950
czekolada72 | 2018-02-06
Na półkach: Przeczytane, Dawne, Zabili go...
Milena Andrzejczak | 2018-01-21
Przeczytana: 28 lutego 2005