Death in the Clouds; Evil under the Sun
Herkules Poirot, kryminał
Jeanpaul

Kolejny tom serii Świata Książki, zawierający dwie powieści Agaty Christie:
1. Śmierć w chmurach.
2. Zło, które żyje pod słońcem.
Obie z Herkulesem Poirot w roli głównej
Jest to licencyjne wydanie klubu Świata Książki" za zgodą Wydawnictwa Dolnośląskiego.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Przy_kawie_z_ksiazka | 2018-09-24
Przeczytana: 24 września 2018

Tym razem Hercules Poirot spędza wakacje w eleganckim hotelu na niewielkiej wyspie Przemytników. Pewnego dnia na plaży zostają znalezione zwłoki pięknej Arleny Marshall. Ponieważ niemal niemożliwa była ingerencja osób spoza wyspy, mordercą musi być ktoś z dziewięciu gości hotelu. Może mordercą był jej mąż, który odkrył romans? Może pasierbica, nienawidząca zadufanej w sobie macochy? Może zazdrosna pani Redfren? Wszystko wskazuje na to, że niemal każdy miał motyw, jednak nawet ci najbardziej podejrzani mają żelazne alibi...

Poirot to jeden z najbardziej ciekawych głównych bohaterów literackich. Piekielnie inteligentny, posiada cały asortyment cech, które burzą wizerunek dostojnego detektywa. Jego zarozumiałość i przekonanie o własnej wyjątkowości, są komiczne i jednocześnie dodają mu uroku.

To, co uwielbiam w książkach Christie to klimat świata, który już przeminął - eleganckich i powściągliwych dam i gentelmanów. Interesujący jest także pomysł na fabułę. Jak to już tradycyjnie...

Weronika | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Kolejna świetna książka pani Agaty jaką przeczytałam. Domysły, domysły, domysły... Jak zwykle próbuję wniknąć i rozwikłać tajemnicę...Myślę że mam racje, że jednak przewidziałam pewne rzeczy...ależ NIE! Nieoczekiwanie i niespodziewanie...NIE nie potrafię myśleć tak logicznie jak Herkules Poirot i autorka. Jestem tylko zwykłą czytelniczką(molem książkowym) która w zachwycie czyta książki pani Christe i nie może doczekać się końca. Gorąco polecam:)

Marta | 2017-12-31

Dwie genialne powieści mistrzyni Agathy w jednym, pięknie wydanym tomie. Jestem zachwycona zarówno "Śmiercią w chmurach" jak i "Złem, które żyje pod słońcem". To drugie uważam za jeden z lepszych, do tej pory przeczytanych przeze mnie, utworów Christie. Genialna fabuła, mistrzowskie poprowadzenie wątków, świetne rozwiązanie. Mordercę znałam tylko dlatego, że wcześniej obejrzałam kilkakrotnie odcinek serialu z Davidem Suchetem i pamiętałam doskonale kim jest. Natomiast znajomość fabuły nie wpłynęła w żaden sposób na mój odbiór tej powieści.

Kaja | 2017-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2017

Zło, które żyje pod słońcem jest intrygującą książką. Wiedziałam, że rozwiązanie mnie zaskoczy. Herkules Poirot zwany detektywem wszech czasów był na odpoczynku, rozmawiał z ludźmi, ale przede wszystkim obserwował. Rozwiązał zagadkę morderstwa i przy okazji dwóch innych wcześniejszych. Nie zawiodłam się, chociaż to nie było aż tak ciekawe, że czytałabym po nocach.

Jarosław Komorniczak | 2018-03-14
Przeczytana: 14 marca 2018

Klasyczna Agatha, klasyczny Poirot, po prostu dobry stary kryminał.

maciej | 2018-10-28
Ania | 2018-10-17