Tajne archiwa archeologii

Geheimakte Archäologie
archeologia, archiwa, ciekawostki,
historia
Exodus

Od stuleci archeolodzy natrafiają na znaleziska, które oficjalna nauka albo lekceważy z premedytacją, albo pomija milczeniem. Traktowane jako falsyfikaty i ukrywane przed opinią publiczną tajemnicze przedmioty pozostają schowane w piwnicach muzeów, uniwersytetów i klasztorów. Luc Bürgin - redaktor szwajcarskiego tygodnika i autor licznych publikacji - podobnie jak Michael Cremo i Richard...

Luc Bürgin - redaktor szwajcarskiego tygodnika i autor licznych publikacji - podobnie jak Michael Cremo i Richard Thompson w bestsellerze Zakazana archeologia. Ukryta historia człowieka - tropi te niezwykłe odkrycia i dokumentuje je w swej demaskatorskiej, świetnie i przystępnie napisanej książce sensacyjnym materiałem. zdjęciowym.

Dziwne "geody" o identycznej konstrukcji jak nowoczesne świece zapłonowe, znalezione w skałach sprzed pół miliona lat
Mikroskopijne spirale z wolframu, molibdenu i miedzi odkryte w skałach, których wiek szacuje się na 20 000-318 000 lat
Najstarsza (bo licząca ponad 2 000 lat) mapa z grobowca Chang She (Chiny), wykazująca zadziwiające podobieństwo do map opracowanych za pomocą zdjęć z satelitów okołoziemskich

Te i wiele innych rewelacji archeologicznych, które muszą zmienić nasz pogląd na historię ludzkości.

150 unikatowych, publikowanych po raz pierwszy fotografii!

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1998

źródło okładki: Skan własny

jpop | 2017-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2017

Spodziewałem się więcej treści o artefaktach, a tu dużo ględzenia o archeologach, historii ich odkryć i działalności.

GosiaZielonoMi | 2017-08-31

RECENZJA DO WYDANIA Z 2017 R. Archeologia jest nauką, która próbuje odtworzyć drogi i ścieżki, jakimi ludzkość podążała, by dziś dzierżyć taki a nie inny dorobek cywilizacyjny. Bada kości ludzkie, zwierzęce, zachowane minerały, pozostałości po domach, infrastrukturze miast i wsi, grobowce, również wytwory ludzkich rąk – typu narzędzia. I nie ulega wątpliwości, że to nauka, która bazuje na przeszłości – teraźniejszość interesuje ją o tyle, o ile ułatwia dotarcie do przeszłości, a przyszłość jedynie w aspekcie szacunku dla czasów minionych. I choć popularnością cieszy się od lat, a prace naukowców niezmiennie trwają na wszystkich kontynentach, przeszłość wciąż pokryta jest wieloma pustymi plamami niewiedzy. I ten stan stał się jednym z głównych założeń dla autora „Tajnych archiwów archeologii”. Luc Burgin – pisarz, dziennikarz i badacz przeszłości – stawia w swojej dość kontrowersyjnej książce nie jedną problematyczną tezę. Ogólnie rzecz ujmując, pracę jego można potraktować jako...

macias | 2017-04-17
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Nie przeczytałem tej książki, dotarłem do 107 strony i stwierdziłem, że szkoda mojego czasu, żeby nadal nurzać się w tych bredniach. Dany tytuł może być ultrakontrowersyjny i pisany przez amatora, ale ważne są dwie kwestie.

Rzetelności -- nawet amator powinien spisać daty, weryfikować źródła, podawać miary. Figurka liczy 7. Siedem czego? Centymetrów, cali, łokci? Może dziecko nabierze się na aurę tajemniczości (prześwietlone, nieostre zdjęcie "tajemniczej blaszki z tajemniczymi inskrypcjami z tajemniczej pieczary", w tej książce wszystko jest takie tajemnicze, jeszcze duchów i strzyg brakuje), ale oczekuję ZDECYDOWANIE czegoś więcej, niż pewien lekarz, któremu pewna pani powiedziała, że pewna pieczara, w pewnym mieście... No żesz...

Temat -- ta książka nosi tytuł "tajne archiwa archeologii". W tym fragmencie, który przeczytałem nie ma nic tajnego, nie ma też żadnych archiwów, a archeologia... To opowieści o mnichu/lekarzu/zbieraczu, który gdzieś był, a później wysłał pismo, ale...

Pio | 2017-02-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sprzedam, 2017
Przeczytana: 01 marca 2017

6/10

Basia | 2015-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2015

Bardzo dobra książka dla tych, którzy lubią dociekać, myśleć, zastanawiać się nad tym, czy aby wszystko już wiemy, czy to co przedstawiają nam naukowcy jest aby prawdą. Sama zaczęłam ją czytać od obejrzenia zdjęć, a potem trudno było się oderwać od czytania. Są znaleziska, które nie dają się wpasować w utarte schematy nauki, ale czy są prawdziwe, czy jesteśmy manipulowani? Ot choćby nawet piramidy... czy aby na pewno to grobowce i kiedy powstały. Czy gotowi jesteśmy przyjąć inne wytłumaczenia niż te , które znamy od dawna? Polecam. :)

grejfrutoowa | 2015-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

Luc Burgin jest pisarzem, publicystą i dziennikarzem. Znany jest z książek popularnonaukowych. Jedną z jego pozycji wydało wydawnictwo Amber. Tajne Archiwa Archeologii ukazały się w 2015 roku.
Na świecie nie brakuje tajemnic, które do tej pory nie są wyjaśnione. Jaskinie pełne zabytkowych, niecodziennych przedmiotów, nierozczytane tablice, niezbadane figury czy dziwne zwierzęta. Odkryte, lecz nie przebadane. Dlaczego? By nie wywoływać niepotrzebnego zainteresowania. Albo by nie podważać dotychczasowych badań i wyników naukowych. By nie zmieniać ciągle informacji. By nie zostały rozkradzione, podrobione, sprzedane i wywiezione za granicę. By nie wywoływać sensacji. Dlatego informacje o nich ukrywa się, a naukowcy nie mają jednej opinii na te tematy.
Książkę podzielono na pięć części. Pierwsza mówi o ukrytych znaleziskach. Tu znajdziemy informację m.in. o Burrows’ Cave – miejscu, które skrywa skarby niewiadomego pochodzenia. Złote trumny, ozdoby z dziwnymi znakami, szkielety i broń....

Piotr | 2015-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2015

Wyjątkowo słaba pozycja, źle napisana, fatalnie przetłumaczona. Poziom brukowca. Omijać wielkim łukiem.

werka777 | 2015-05-27
Przeczytana: 27 maja 2015

Historię ludzkości, postępu, techniki, rozwoju czy też odkryć uczy się każde dziecko już w szkole podstawowej. Każdy z nas studiował temat człowieka pierwotnego, fenomenalnych piramid w Kairze czy też politeistycznych wierzeń Greków. Skąd nam o tym wszystkim wiadomo? Czy mamy pewność, że to, czego dowiadujemy się o ludziach z przeszłości, jest prawdą? Znani odkrywcy i badacze, którzy dokonali i wciąż dokonują wielu szczegółowych analiz, przekonują, że znane dotąd fakty to nic innego, jak szczera prawda. A jednak jak się okazuje, nie wszyscy mogą mieć czyste sumienie. W podziemiach, instytutach czy też miejscach nieznanych wciąż znajdują się tabuny dziwnych znalezisk, nad którymi pracę po prostu zaniechano. Dlaczego? Bo mogłyby one całkowicie zmienić bieg znanej nam historii, a takowa musiałaby zostać spisana od nowa…

„Ta książka jest niebezpieczna.
Dostarcza wystarczająco dużo dynamitu, aby wysadzić w powietrze nasz obraz historii. Lont już podpalono. Jedno bowiem jest pewne: nasi...

Monika Pawelec | 2015-05-22
Przeczytana: 22 maja 2015

Autor tej książki potrafi trzymać w napięciu, pisze o rzeczach fascynujących, zaskakujących i tajemniczych, wzbudzających niejeden dreszczyk emocji. Luc Burgin pisze o żarówce ze staroegipskiej świątyni, najstarszej mapie z chińskiego grobowca, która bardzo przypomina mapy opracowane za pomocą zdjęć satelitarnych, oraz o "Geodach" sprzed pół miliona lat, skonstruowanych tak, jak nowoczesne, elektryczne świece zapłonowe.

"Tajne archiwa archeologii" to książka bardzo prowokacyjna i sensacyjna. Niektóre fakty są tak zaskakujące, że aż zdają się być niemożliwe. Autor robi zamieszanie nie tylko słowem, ale również obrazem. Książka zawiera aż 150 fotografii publikowanym po raz pierwszy.

Ta lektura wydaje się typowo teorio-spiskowa, ale w każdej teorii-spiskowej, jak w dobrej legendzie, tkwi ziarno prawdy. Zatem jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś o motocyklach Majów, polecam tę książkę.

Na deszczowe, wiosenne wieczory, jak znalazł! ;)
www.czytamirecenzuje.blogspot.com

Wkp | 2015-05-20

ZAPOMNIANA ARCHEOLOGIA

Jaka jest oficjalna historia naszego świata, w większym bądź mniejszym stopniu wie każdy z nas. Od pierwszych człekokształtnych, przez ogół ludów potocznie określanych jaskiniowcami, po prawdziwego Homo Sapiens. Wciąż jednak nasza wiedza stanowi ułamek tylko przeszłości, fragment milionów lat pełnych tajemnic i ciemnych plam. W ciągu tak rozległego okresu czasu wydarzyło się zbyt wiele, by ogarnąć wszelkie aspekty. Nauka częstokroć odrzuca kontrowersyjne odkrycia archeologiczne – najczęściej słusznie. Co jednak z tymi, które zostały zapomniane i odrzucone, choć naprawdę wiele wnosiły? Autor tej książki próbuje odpowiedzieć na to pytanie i przedstawić najmniej znane odkrycia, które z tej czy innej przyczyny okrył kurz historii, skazując niemal na zapomnienie.

Wyobraźcie sobie, że praczłowiek potrafił wytworzyć o wiele bardziej zaawansowane narzędzia niż sądzimy.
Wyobraźcie sobie liczne kultury, których jeszcze nie znamy.
Wynalazki, których nie powinni znać...