Nowa księga zakazanej archeologii

Okładka książki Nowa księga zakazanej archeologii Luc Bürgin
Okładka książki Nowa księga zakazanej archeologii
Luc Bürgin Wydawnictwo: Amber historia
historia
Lexikon der verbotenen Archäologie: Mysteriöse Funde von A bis Z
Amber
2017-11-16
2017-11-16
Joanna Dżdża, Katarzyna Łakomik
archeologia

Jak wiedzieli już starożytni broda nie czyni mędrcem.
Kapelusz Indiany Jonesa na okładce także nie czyni archeologiem.
Sciśle biorąc nie jest to „Nową księgą” tylko „Słownikiem” (Lexikon der verbotenen Archäologie). Przyznaję, nie udało mi się dotrzeć do tego czegoś, nad czym szczególnie nie ubolewam, sądząc ze spisu treści w oryginale powiela sposobem alfabetycznym to, co znane już z „Tajnych archiwów” i „Nowych zagadek”, arcydzieł, jakie w kategorii „Badziewiarstwo roku” powinny być w ścisłej czołówce. Dla przypomnienia: mnóstwo wodolejstwa o uczonych, którzy coś „ukrywają”, rozdział nazwany „Wyrzutnia sprzed 5000 lat” mówi o czymś innym, „po raz pierwszy ujawnione zdjęcia” bądź niewyraźne i nieczytelne bądź pokazujące zabytki od dawna znane, jak Żelazna Kolumna w Dehli, nie wiadomo co mające obalać.

Jak wiedzieli już starożytni broda nie czyni mędrcem.
Kapelusz Indiany Jonesa na okładce także nie czyni archeologiem.

Ciekawa oraz ladnie wydana ksiazka. Posiada bardzo duzo ciekawych i zaskakujacyh opisow odkryc lub miejsc. Niestety z racji, iz byla napisana w 2009 roku to wiele spraw poszlo do przodu. Mimo wszystko pozycja zachecila mnie do poszukiwania progresu w danych temacie.

+ prosty jezyk
+ malo znane fakty, miejsca lub odkrycia
+ zdjecia
+ klimat rodem z Indiany Jonesa
+ bibliografia

- ksiazka napisana w 2009 r - w pewnych historiach juz jest nieaktualna:(
- w kilku historiach autor troszke nagial fakty:)

Ksiazka do poczytania przed spaniem. Mozna informacje tam zawarte potraktowac jako ciekawostki.

+ prosty jezyk
+ malo znane fakty, miejsca lub odkrycia
+ zdjecia
+ klimat rodem z Indiany Jonesa
+...

„Nowa księga zakazanej archeologii” autorstwa Luca Burgina, to książka ciekawa i zmuszająca do myślenia. Wiele ilustracji i zastanawiające teorie zachęcają do lektury. Pozycja ta zawiera ponad dwieście unikatowych fotografii, które dodatkowo przekonują do wysnuwanych przez autora teorii. Autor opisuje choćby: odciski stóp współczesnych ludzi sprzed milionów lat czy rysunki jaszczurów z zamierzchłej przeszłości. Niewiele słyszy się o tego typu odkryciach w opinii publicznej, dlatego ta publikacja tym bardziej zyskuje na wartości. Nasza przeszłość była zupełnie inna!

Autor ciekawym językiem i wieloma przytaczanymi badaniami i dowodami potrafi zmusić do zastanowienia. Odkrycia kompasu sprzed 3 000 lat, wyrzutni sprzed 5000 lat, czy pierwszej maszyny do liczenia sprzed 20 000 lat potrafią dać wiele do myślenia. Jak to możliwe, że tak dawno temu istniały już takie wynalazki? Historia naszych przodków zawiera wiele niejasności i zagadek, które autorzy tacy jak Luc Burgin starają się rozwiązywać. Sensacyjne dowody i odkrycia przez niektórych pomijane i zatajane autor wywleka na światło dzienne i przedstawia szerokiemu gronu czytelników. Nie bacząc, że może narazić się na drwiny, stara się udowodnić, że historia naszej cywilizacji mogła przebiegać zgoła inaczej, niż się dotąd wydawało.

Całość pisana jest językiem barwnym i ciekawym, a liczne zdjęcia dodają książce dodatkowego smaczku. Intrygujące znaleziska i dowody podważają to, czego uczono nas w szkole. Obraz przeszłości maluje się zupełnie inaczej, a autor dowodzi, że historię należy napisać niemal na nowo. Prehistoryczne obserwatoria i monumentalne budowle pokazują dobitnie, że ówczesne cywilizacje musiały mieć jakiś wcześniejszych wysokorozwiniętych przodków. Lub jak podają niektórzy „dostaliśmy” tę potężną wiedzę od tajemniczych „Bogów". Zakazana archeologia rozwija się coraz prężniej i wypiera coraz bardziej powszechnie obowiązującą wiedzę. Z biegiem kolejnych lat coraz większa liczba faktów i dowodów zostaje ujawniona opinii publicznej.

„Nowa księga zakazanej archeologii” jest książką udaną, w szczególności powinna przypaść do gustu fanom archeologii i historii. Osobom z otwartym umysłem, które nie są zamknięte na nowe teorie i hipotezy. Całość napisana jest lekkim i barwnym piórem, czyta się szybko i daje z lektury dużo satysfakcji. Z pewnością sięgnę jeszcze po kolejne pozycje spod pióra autor, gdyż stwierdzam, że na prawdę warto. Opisy budowli takich jak Göbekli Tepe czy tajemniczych wrót Aramu Muru sprawiły, że od lektury wręcz nie mogłem się oderwać. Polecam.

• Osobliwości/Okultyzm/Ezoteryka
  • Rozczarowanie
  • 🎓 Popularnonaukowe, naukowe

Dodaj cytat z książki Nowa księga zakazanej archeologii