Sarmaci i Germanie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Studia Sarmatica". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
historia
Sławosz

Publikacja jest pierwszym tomem serii "Studia Sarmatica", która ma upowszechniać wyniki badań nad kulturą ludów koczowniczych na różnych poziomach - od opracowań syntetycznych, po studia źródłoznawcze i szczegółowe analizy specjalistyczne. Spis treści: Andrzej Kokowski – Studia Sarmatica Andrzej Kokowski – Przyczynek do historii kontaktów Germanów i Sarmatów w świetle badań...

Spis treści:
Andrzej Kokowski – Studia Sarmatica
Andrzej Kokowski – Przyczynek do historii kontaktów Germanów i Sarmatów w świetle badań archeologicznych
Marcin Juściński, Andrzej Kokowski, Barbara Niezabitowska – Pochówek księżniczki z Gordeevki jako przykład kumulacji elementów kulturowych z różnych części sarmackiego i antycznego świata starczego okresu rzymskiego
Monika Michalec – Zabytki koralowe na obszarze kultury sarmackiej
Barbara Niezabitowska – Lustra z kolekcji wrocławskiej