Wizje serca

Wydawnictwo: Phantom Press
Vision of the Heart
wojna, miłość, cierpienie, ucieczka
Karin

Małżeńskie plany Miriam Sutcliffe i wspaniale zapowiadająca się przyszłość zostają zaprzepaszczone przez wojnę toczącą się pomiędzy Anglią i Ameryką. Jej przystojny narzeczony, oskarżony o zdradę stanu, musi uciekać z kraju. Nie wspomina nic o powrocie i nie podaje nawet adresu, pod który mogłyby dochodzić listy. Młoda kobieta pozostaje sama. Wkrótce, fałszywie oskarżona o zbrodnię, będzie...

Młoda kobieta pozostaje sama. Wkrótce, fałszywie oskarżona o zbrodnię, będzie musiała uciekać z ojczystego kraju do dalekiej, obcej i surowej Ameryki. Ale wykwintne wychowanie młodej panienki i jej staranne wykształcenie absolutnie nie są dobrym przygotowaniem do prostego, koczowniczego trybu życia na dzikim kontynencie. Tutaj każdy kęs chleba i łyk wody są na wagę złota.

Przyzwyczajona do nienagannych manier i niezwykłej uprzejmości wszystkich otaczających ją mężczyzn, długo nie potrafi spojrzeć bez poczucia wyższości i odrazy na wysokiego, barczystego białego Indianina, który uratował jej życie. Lecz miłość nie wybiera i młoda kobieta powoli zaczyna przegrywać bitwę z głębokim i prawdziwym uczuciem...

źródło opisu: Phanton Press International, 1992

źródło okładki: http://ksiazkiniegryza.pl

Montgomerry | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

takich książek już nie ma

Aniołek | 2016-12-12

Pełna akcji i uczuć historia, opowiadająca o poszukiwaniu samych siebie i własnej drogi. Polecam, ja osobiście jestem oczarowana.

monirenur | 2016-09-10

Bohaterka na początku zachowująca konwenanse, myśląca tylko o sobie. Po poszukiwaniu jej przez komendanta policji i ucieczce do Ameryki wszystko się zmienia w jej życiu a ona sama staje się odważna, nieustępliwa. Z wymuskanej damy musi zamienić się na dzikuskę żyjącą z indianami.
Książka świetna, wciągająca, rozbawiająca. Bardzo mnie się podobała

Lupink | 2018-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2018