Sea fire

Lady Catherine Adley uciekła z Anglii, by poślubić osławionego pirata Jonathana Hale a. Szczęście obojga nie trwało jednak długo. Catherine, wezwana do domu, do ciężko chorego ojca, dowiaduje się, że jej małżeństwo jest nieważne. Jonathanowi, poszukiwanemu listem gończym, grozi śmierć na szubienicy. Catherine może go ocalić, wychodząc za mąż za znienawidzonego kuzyna. Musi pozwolić, aby ukochany Jon sądził, że go zdradziła. Kiedy jednak zagrozi im rozstanie na zawsze, Jonathan bez wahania zaryzykuje życie, aby uratować kobietę, bez której nie może żyć.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

AnnaMaria | 2016-02-10

Przeczytałam i polecam, ale tylko tym, którym nie przeszkadza brutalność bohatera w stosunku do bohaterki oraz niekiedy górnolotny, wręcz komiczny język, którym autorka opisuje np. wygląd i zachowania bohaterów. No bo ile można czytać nonsensów na temat powłóczystych spojrzeń, wiotkiej kibici, barach przysłaniających horyzont czy ustach jak malina. Na szczęście mi to aż tak nie przeszkadza, rozumiem to i akceptuję. Doceniam w "Morzu ognia" wartkość akcji, umiejętność trzymania czytelnika w ciągłym napięciu oraz efektywność w opisywaniu powikłanych relacji bohaterów. Książkę czyta się jednym tchem.

gosiurka | 2014-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Byłaby super, gdyby nie zdrada głównego bohatera, żeby jej zrobić na złość :/

Grazyna | 2011-09-10

Szkoda,że pierwsza cześć książki nie została przetłumaczona i wydana na rynku polskim. Trochę dziwnie się czyta gdy głowni bohaterowie wspominają wydarzenia z poprzedniej części Co oczywiście nie umniejsza faktu, ze ksiazka jest rewelacyjna.

arwena | 2012-06-03

Fajna książka tylko szkoda, że nie przetłumaczyli pierwszej części, bo w niektórych momentach się do niej odwoływali nie wiadomo było o co chodzi. Ale ogólnie super;)

Beata | 2015-11-04

To jeden z wielu podobnych do siebie romansów, raczej dla miłośników tego gatunku.

Papaveryna | 2016-09-22
Maryana | 2015-12-06