Agatha Raisin i miłość z piekła rodem

Tłumaczenie: Monika Łesyszak
Cykl: Agatha Raisin (tom 11)
Wydawnictwo: Edipresse
Agatha Raisin and the Love From The Hell
kryminał, sensacja, Agatha Raisin
Roxie

Agatha Raisin w końcu wyszła za mąż za mężczyznę swoich marzeń, lecz jej życie zmieniło się w koszmar. Co prawda od ślubu upłynęło niewiele czasu, ale oni za nic nie potrafią dojść do porozumienia. Skłonność Jamesa do oglądania się za innymi i fatalne prowadzenie domu przez Agathę to tylko część ich problemów. Po kolejnej małżeńskiej awanturze James znika bez śladu, a jego kochanka zostaje znaleziona martwa. Podejrzenie pada na Laceya, ale Agatha nie wierzy w winę męża. Musi wyciągnąć na światło dzienne najbrudniejsze sekrety z życia denatki, by oczyścić imię Jamesa i swoje własne... Czy jej się uda?

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska S.A., 2012

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

veinylover | 2017-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2017

Daję sześć gwiazdek za opowiedzianą historię. Mógłbym nawet dać więcej, ale kilka rzeczy mnie zirytowało i pozdejmowałem gwiazdki.
Pierwsza rzecz, to kilka irytujących i naiwnych zachowań bohaterki. Można domniemywać, że z założenia jest ona kobietą bystrą i inteligentną nie tylko z racji swojego zawodu, co wymaga choćby inteligencji emocjonalnej i zdolności do komunikacji interpersonalnej, ale także choćby daje się to wywnioskować z jej procesów dedukcyjnych umożliwiających w ostatecznym rozrachunku ujęcie sprawców kolejnych zbrodni w dotychczasowych tomach - a jednak w wielu sytuacjach zachowuje się jak kompletna idiotka bądź to skrywając z powodów emocjonalnych istotne fakty przed policją (grozi oskarżeniem) czy też radośnie otwierająca drzwi kolejnym zabójcom w różnych tomach, w tym niestety też.
A teraz poważne błędy autorki:
1. Można domniemywać. w jakim czasie toczą się historie dotyczące przygód amatorskiej pani detektyw, jednakże wyraźnie jest to świat, w którym działają...

smallangel | 2019-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2019

Winna.
Lubię Agatkę i kiedy rozum mówi mi, aby lepiej przeczytać już książkę kulinarną lub program telewizyjny, serce wciąż pcha w kierunku tej dojrzałej kobiety z niedźwiedzimi oczami i korpulentną sylwetką, za to ze świetnymi nogami.
Nie będę zdradzała szczegółów co do nieszczęść i katastrof, które tym razem nawiedzą moją ulubienicę, mogę za to napisać, że w tym tomie zamknie się temat Jamesa lubego i ukochanego. Raz na zawsze.Amen.

yaola | 2015-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Przeczytana przeze mnie kolejna część przygód Agathy. W stylu pozostałych, choć wydaje mi się, że zdolności detektywistyczne bohaterki jakby delikatnie "przeszły" na Charlesa. Co tu dużo mówić, po prostu dobra zabawa;-)

PABLOPAN | 2013-07-25
Przeczytana: 24 lipca 2013

Sądziłem, że w tej serii nic mnie już nie zaskoczy, a jednak "Miłość z piekła rodem" jest częścią wyróżniającą się od pozostałych.
Agatha chyba na dobre uwolniła się od Jamesa (dobrze, ten wątek już trącił myszką), poznajemy nowe oblicze sir Charlesa i okazuje się, że nawet pastorowa nie jest chodzącą świętością :)
Mimo planów pożegnania serii wraz z tą częścią, czuję, że sięgnę po kolejne ze zwykłej, ludzkiej ciekawości. Polecam!

anika | 2018-07-03
Na półkach: 2018, Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 03 lipca 2018

Tym razem dobrze mi się słuchało - chyba ze względu na to, że sporo tu ujmującego sir Charlesa ;-)

Cirya | 2018-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2018

zdecydowanie polecam czytanie maksymalnie dwóch tomów pod rząd! przygody Agathy sa ciekawe i na swój sposób mogą dawać rozrywkę, ale nie w nadmiarze...historie są zbyt powtarzalne i schematyczne, więc "zalecam" umiar :)))

kuzo | 2019-03-03
Przeczytana: 03 marca 2019

Wg mnie najlepszy kryminał z dotychczasowych jedenastu w tej serii, wydanych w języku niemieckim. Agatha po raz pierwszy nie irytowała mnie, tylko zdobyła moje współczucie. Charles zachował się tak, jak się tego po dobrym przyjacielu należy spodziewać (pomijając jego drobne wady jak ciągłe zapominanie portfela, kiedy dochodzi do płacenia rachunku, co jednak zostało w tej książce po raz pierwszy logicznie wytłumaczone) – lojalnie stał przy jej boku w tych trudnych dla niej chwilach i wspólnie prowadzili swoje prywatne dochodzenie, ujawniając własne myśli i wnioski czytelnikowi. Dzięki temu mogłam z przyjemnością śledzić tok akcji i kombinować, kto może być zabójcą. Zakończenie satysfakcjonujące. Dobra rozrywka, polecam.

asia_33 | 2017-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2017

Kryminał przy którym można popłakać się ze śmiechu.Moje pierwsze spotkanie z przezabawną Agatą i myślę że nie ostatnie.Polecam!!

Emis | 2014-04-11
Przeczytana: 10 kwietnia 2014
Anna | 2012-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Przełom i większe niż zazwyczaj zaskoczenie w 11 tomie serii.
Zaczynamy współczuć Agacie, chociaż swoją osobowością i wybrykami bawi dalej.
Miła, lekka lektura.