Agatha Raisin i miłość z piekła rodem

Okładka książki Agatha Raisin i miłość z piekła rodem M.C. Beaton
Okładka książki Agatha Raisin i miłość z piekła rodem
M.C. Beaton Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Agatha Raisin (tom 11) kryminał, sensacja, thriller
Agatha Raisin (tom 11)
Monika Łesyszak
kryminał sensacja Agatha Raisin

Dla relaksu.

Dla relaksu.

Agatha Raisin w tomie 11 w końcu wyszła za mąż za mężczyznę swoich marzeń, lecz jej życie zmieniło się w ciąg małżeńskich kłótni, czyli jednym słowem - w koszmar.
Gdy po kolejnej małżeńskiej awanturze James znika bez śladu, a jego kochanka zostaje znaleziona martwa, Agacie nie pozostaje nic innego niż zabrać się do detektywistycznej roboty.

Wiadomo - nie jest to literatura wysokich lotów, ale uprzyjemnia życie.

Wiadomo - nie jest to...

Paulina Holtz świetnie czyta audiobooki z tego cyklu.

Paulina Holtz świetnie czyta audiobooki z tego cyklu.

Raisin jak zwykle postępuje ździebko nieroztropnie i popada w zabawne tarapaty.

Raisin jak zwykle postępuje ździebko nieroztropnie i popada w zabawne tarapaty.

Ta cześć przygód była moim zdaniem najlepsza jak do tej pory. Zazwyczaj w każdej części były przynudzające momenty, a tutaj akcja wali jak śnieżna lawina. Oczy mi się już kleiły do snu, a ja dalej chciałam czytać, co mi się przy Agathce raczej nie zdarzało wcześniej. Plus również za to, że po raz kolejny partnerem w dochodzeniu jest Charlie - moim zdaniem wypada on o wiele lepiej niż sztywniak James. No i to zakończenie, ... czyżbyśmy mieli już nigdy nie zobaczyć błękitnookiego wojskowego sąsiada wiejskiego :D

Niestety nie mam dostepu do wszystkich tomow w oryginale i niektore czesci czytam po polsku. Musze przyznac ze zarowno Agatha jak i jej przygody traca na wyrazistosci w tlumaczeniu. A szkoda - jest to przyjemna i lekka lektura na dlugie wieczory a Agathe z pazurem mozna bardzo polubic.

Kolejne zwariowane przygody Agathy Raisin, czyta się szybko, bardzo dobra książka dla relaksu z humorem . Tym razem po krótkim burzliwym pożyciu małżeńskim z ubóstwianym od lat Jamesie Laceyu, rozstają się, w sąsiedztwie zostaje zamordowana kobieta, była kochanka Jamesa, który znika, podejrzenia padają na Agathę i jej męża, nasza detektyw rozpoczyna śledztwo w którym pomaga jej skąpy arystokrata sir Charles. Zanim dojdą do prawdy przeżyją wiele przygód, po których nasza detektyw powie " Nawet jeśli trup padnie u mych stup, to zignoruję go - Żadnych zbrodni więcej".

Raczej nie sięgnęłabym po książkę i sama ją przeczytała, aczkolwiek przesłuchanie jej jako audiobooka, w wykonaniu Pauliny Holtz nadrabia wszystko. Takie przyjemne "czytadełko" bez efektów WOW.

47/180/2021
Się dzieje. Nowopoślubiony mężyk Agatki niezbyt się sprawdza w swojej roli. A mówili jej wszyscy dookoła, że to suchar i drewniak… do tego najnowsza mieszkanka wsi wyraźnie się do niego przystawia. Smali cholewki, jak to się mówiło dawniej, chociaż dawniej to cholewki smalili chłopacy, bo dziewczynom nie wypadało. A potem amantka z osmalonymi cholewkami pada trupem z rozbitym czerepem. A do tego nudny mężyk znika. Staje się więc głównym podejrzanym. Agatha przy innych okazjach zawsze wtykała w śledztwo nos, więc tym bardziej nie odpuści teraz, gdy w grę wchodzi dobre imię jej wyidealizowanego Jamesa. Oczywiście, jak zawsze, narobi sporo zamieszania, ale dzięki niej morderca się ujawni. Znajdzie się także zaginiony mąż, z nowym pomysłem na swoje życie. Och, James…

47/180/2021

• Kryminały
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Agatha Raisin i miłość z piekła rodem