Długa droga do domu

Wydawnictwo: Książnica
The Long Road Home
83-7132-357-3
blackpearl

Dzieciństwo Gabrielli upływa w atmosferze braku miłości i czułości, dziewczynka dzień w dzień doświadcza przemocy i upokorzeń ze strony rodziców. Mimo wszystko kocha ich, toteż bardzo cierpi, kiedy ojciec odchodzi do innej kobiety, matka zaś, chcąc ułożyć sobie życie na nowo, oddaje córkę pod opiekę sióstr zakonnych. Gabriella czuje się porzucona, lecz w klasztorze znajduje spokój i miłość, której tak potrzebowała. Po latach nie widzi dla siebie miejsca poza jego murami - postanawia zostać zakonnicą. Jednakże zanim złoży śluby, na jej drodze stanie mężczyzna...
Powieść o dramatycznych losach młodej kobiety zdanej tylko na siebie, o miłości, która może być uczuciem zarówno niszczącym, jak i budującym, o poszukiwaniu oparcia i bezpiecznej przystani.

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Patrycja | 2014-09-12
Przeczytana: 12 września 2014

Cudowna w swoim tragizmie książka. Opowiada losy młodej kobiety, która jako dziecko była katowana przez swoją matkę. Po dziesięcioletnim koszmarze, gdy jako nastolatka trafia do klasztoru porzucona przez swoich rodziców odzyskuje spokój ducha lecz ten spokój nie pozostał na długo w życiu Gabrielli. Przyszła zakonnica zakochuje się w księdzu i wtedy rozpoczyna się kolejny dramat w życiu Gabbie. I choć myślimy, że więcej nieszczęść człowiek w swym życiu nie uniesie to ta młoda kobieta udowadnia nam, że nawet nie wiemy jaka siła drzemie w ludziach i ile cierpienia człowiek potrafi znieść w walce o przetrwanie.
Choć nie jest to łatwa pozycja zachęcam każdego do lektury.

virgo123 | 2018-03-06
Przeczytana: 06 marca 2018

Trzeba mieć mocne nerwy, żeby czytać tę książkę... Nie mam pojęcia, jak Gabby dała sobie radę ze wszystkim, co ją spotkało już w dzieciństwie, a także z tym, co ją spotykało w późniejszym życiu. Rzeczywiście musiała być bardzo silna, tak jak jej wszyscy powtarzali, skoro nie załamała się wszystkimi wydarzeniami. Dobrze, że koniec był optymistyczny, bo książka ogólnie jest smutna.

Jolka | 2014-06-25

Na początku należy zaznaczyć, że o ile Danielle Steel nazywa się "królową romansów", o tyle powieść "Długa droga do domu" nie ma nic wspólnego z romansami jakkolwiek je definiując. Jest to poruszająca opowieść o dziewczynie, której w jej życiu nie kochał nikt z najbliższych, włącznie z rodzicami.Jeśli toś ma ochotę na wylanie łez to polecam

sheina_3 | 2013-09-23
Przeczytana: 2007 rok

lekka książka,ta autorka wszystkie swoje książki nawiązuje do jednego tematu trochę to nudzi,co prawda dziewczyna została bita przez matkę ojciec ją zostawił i nie chcę mieć z nią nic wspólnego bo przypomina tylko mu przeszłość, smutne dzieciństwo miała tylko ta dziewczyna mogłaby zachować trochę godności, jeśli ktoś lubi taki temat to polecam,mnie ona nie bardzo zachwyciła.

charu | 2014-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2014

Książki Danielle Steel wypożyczam mamie, ale czasem skuszę się żeby przeczytać. Przez pierwsze 60 kartek autentycznie chciałam przeniknąć na karty książki i zdzielić w łeb tę nienormalną, bezwzględną kobietę - "matkę" małej Gabrielli. Słowo ujęłam w cudzysłów, ponieważ tego potwora nie sposób nazwać matką. Irytowała mnie okropnie bierność jej własnego ojca, bierność gosposi i to, że nawet kobieta na przyjęciu nie drążyła dalej tematu dziecka. Potem ogólną falę złości powiększył jeszcze Steve, któremu na początku główna bohaterka ślepo wierzyła we wszystko. Scena, gdzie Gabriella ponownie zajmuje się przeglądaniem obciążających Steve'a dowodów, wydała mi się jak rodem z kiepskich filmów. Nie wspominam już nawet o Joe'm, skądinąd księdzu, który okazał się słabym człowiekiem. Przyznam, że naprawdę miałam dość tych wszystkich scen gdzie wiecznie atakowano Gabriellę. Na szczęście moje stargane nerwy zostały nagrodzone pod koniec książki.
Brawa dla autorki za przesłanie o ogólnej...

betina360 | 2014-03-08
Na półkach: Przeczytane, 2014, Steel
Przeczytana: 08 marca 2014

Bardzo ladna powiesc wzruszylam sie.Gabbie jest dzieckiem maltretowanym przez matke i niekochanym przez ojca ktory nie potrafi sie za nia wstawic i przeciwstawic zonie ktora jest potworem bo sie jej boi i jest slaby.Trafili sie tej malej dziewczynce naprawde wredni i parszywi rodzice.Tacy nie powinni miec dzieci.Jedynie dobre chwile ktore przezyla to te w zakonie w ktorym przebywala od 10 roku zycia gdzie oddala ja jej wredna matka.Jedyne co dobrego mogla zrobic dla tej dziewczynki wiecznie bitej szarpanej i ponizanej.Nie bede pisac wiecej bo kto chce przeczyta a naprawde ksiazka jest warta polecenia.

Justyna | 2012-01-04
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: sierpień 2011

Super książka! Nie mogłam się od niej oderwać! Historia opowiedziana w ciekawy i lekki sposób, dzięki czemu szybko się ją czyta.

Aneta | 2014-04-05
Przeczytana: kwiecień 2014

Nigdy wcześniej nie czytałam powieści pani Danielle Steel, książka "Długa droga do domu" to moje pierwsze zetknięcie się z tą twórczością. I naprawdę bardzo udane. Myślałam, że będzie to tanie romansidło, z którego nic nie zostanie, a okazało się, że książka opowiada bardzo ciekawą historię, która wzrusza i zmusza do zastanowienia. Polecam

Lasica59 | 2013-02-28

Książka nie jest żadnym romansidłem. To bardzo poruszająca lektura o bezradności, niemym wołaniu o pomoc, którego nikt nie słyszy, o tragicznym dzieciństwie i rozłące, która jest błogosławieństwem. O treści książki rozmyśla się jeszcze bardzo długo po jej przeczytaniu. Gorąco polecam.

Tiita | 2010-03-28
Na półkach: 1999-2002, Przeczytane

Siedziałam cały tydzień w domu, wszystko co mogłam przeczytać zostało przeczytane, więc w akcie rozpaczy wzięłam książkę mamy ;) i zaskoczenie, bardzo mi się spodobała, jednak każda kolejna próba okazała się błędem. To moja jedyna ulubiona książką tej pani :)