Kochanie

Wydawnictwo: Świat Książki
Loving
978-83-247-0351-7
dona

Współczesna opowieść o Kopciuszku przeniesiona w realia amerykańskie. Po śmierci ojca młodziutka Bettina Daniels zostaje bez grosza przy duszy, zdana na własne siły. U boku kolejnych mężów szuka własnego miejsca w życiu, pragnąc uczynić je przede wszystkim swoim. Upór w połączeniu z talentem daje efekty, aczkolwiek Bettina musi pokonywać przesądy obyczajowe i schematy w myśleniu o roli kobiety zarówno w rodzinie, jak i w społeczeństwie.

virgo123 | 2016-09-18
Przeczytana: 18 września 2016

Chyba nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się przeczytać książki, w której główna bohaterka jest kilkukrotną mężatką :P Co prawda, już w opisie książki jest mowa o mężach, ale myślałam, że chodzi o dwóch, a nie o czterech :P Z początku współczułam Bettinie, ale po kolejnych małżeństwach już mi ona nie pasowała, nawet mnie wkurzała swoim zachowaniem. Mam wrażenie, że gdyby książka była dalej pisana, to z pewnością byłoby w niej zawarte kolejne małżeństwo Bettiny, bo końcówka wskazuje na to aż za bardzo :P Książka jest dobra, ale autorka chyba opisywała tutaj samą siebie, no i temat ciągłej obecności mężczyzn przy Bettinie w końcu zaczął mnie irytować :P Oczywiście pomijając postać Iva, bo on był chyba najmniej dokuczliwy ze wszystkich mężczyzn :P

Monika9027 | 2012-07-14

Książka zmusza do refleksji jak w jednej chwili może zmienić się nasze życie. Pokazuje również, że nie należy rezygnować z marzeń, warto walczyć o własne szczęście. Serdecznie zachęcam do przeczytania.

Karola18 | 2014-07-02

Chodź zaznaczyłam przeczytane to w cale tak nie jest. NIE DAM RADY JEJ PRZECZYTAĆ!!
Nie jestem wybredna w książka i wszystko kto mi co da to przeczytam ale teraz nie mogę. Zamknęłam tą książkę na 100 stronie w momencie gdy Beetina i Ivo poszli do łóżka. Obrzydziło mnie to:(Do tego momentu co przeczytaam oceniam ją na 3 punkty. Pani Steel jak na razie nie zachęciła mnie do swoich powieści mam jeszcze dwie do przeczytania:( aż się boję.

Ola | 2014-08-12

przepiękna książka. wzruszająca. nie mogłam odczytać się od czytania. myślę, że kiedyś jeszcze do niej wrócę. Polecam wszystkim.

Kasia | 2012-12-19
Przeczytana: 2010 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moja pierwsza książka Danielle Steel. Po jej przeczytaniu sięgnęłam po kolejne. Piękna opowieść o kobiecie. O tym jak po mino przeciwności losów iść dalej za pragnieniem serca. Jak nie poddać się nigdy.

Pajusia | 2011-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Rewelacja!

Katarzyna | 2014-10-26
Na półkach: Przeczytane, Nieskończone
Przeczytana: 26 października 2014

Tragedia... po raz kolejny Pani Steele mnie do siebie nie przekonała swoja twórczością. Nie dotrwałam do końca książki, aczkolwiek jakieś 80% przebolałam i jestem z siebie dumna. Beznadziejna bohaterka i beznadziejna historia. Dwóch mężów byłabym w stanie przeżyć... no trzech... ale błagam ile więcej??? Nie chciałam się dowiedzieć czy będzie czwarty i piąty... beznadziejna książka, która powinna odejść do lamusa.

patrycja01997 | 2014-07-02

Książkę cenię za to, że ciągle coś się w niej dzieje. Nie nudzi i zaskakuje. Pokazuje jakie jest życie naprawdę, i że w cale nie jest tak łatwo. Wszystko może się diametralnie zmienić wciągu jednej chwili. Zmusza do refleksji.

Ciapek | 2013-07-16
Przeczytana: 14 lipca 2013

Bardzo fajna książka, opisująca zmagania życiowe młodej kobiety. Bettyna jest bardzo młodą kobietą, która ma cały kaganek przygód życiowych za sobą.
Książka refleksyjna...

nuda, banał, tanie moralizatorstwo, ciężkie pióro, całkowita i stuprocentowa przewidywalność przyszłych wypadków, banał, trywializm, taka amerykańska, plastikowa poprawność, plastikowe postacie i uczucia, nuda i banał a nade wszystko nuda, nuda, nuda.
Romanse też trzeba umieć pisać!