Niedokończone życie

Wydawnictwo: Świat Książki

Inne wydania

Po kolejnej awanturze z kochankiem Jean postanawia skończyć z takim życiem. Nie tylko dla swego dobra, lecz przede wszystkim dla szczęścia swej dziesięcioletniej córki Griff...

wiejskifilozof | 2016-06-04

Nie znałem,tego autora wcześniej.Książkę wypożyczyłem w ciemno,ale nie żałuję tego.
To,była naprawdę bardzo porządna literatura.
Taka prawdziwa i życiowa.Ucieczka przed przemocą,ból po stracie dziecka.
Fajna opisy zwierząt,choćby kojotów.

To książka smutna,bo pokazuje że życie człowieka to nie zawsze radości.

Książkowo_czyta | 2012-02-23
Na półkach: Przeczytane, 2011, Wymienione
Przeczytana: 15 października 2011

Książkę kupiłam zachęcona jej przystępną ceną oraz opisem zamieszczonym na okładce.
Opowiada ona o trudnych powrotach, ludzkich dramatach i cierpieniu zarówno zewnętrznym, jak również tym, które trawi od środka... oraz o tym jak wielki wpływ na otoczenie miewa dziecięca otwartość.

Kotkad | 2014-03-02
Przeczytana: 01 stycznia 2005

Może nie jest to najwyższych lotów opowieść ale jest na tyle dobrze napisana że zachęciła mnie do sprawdzenia ekranizacji.
A Morgan Freeman, Robert Redford i Jennifer Lopez w pierwszoplanowych rolach dodatkowo wydają pozytywną opinię przynajmniej mnie

mamaKa | 2014-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Cenię filmy Lasse Hallströma. Tak więc obejrzałam film "Niedokończone życie". Potem przeczytałam książkę. Jej lektura przeplatała się z obrazami z filmu. Podczas czytania widziałam przyrodę i postacie. Pięknie napisana książka Marka Spragga. Cenię ją za bohaterów i ich przemianę, która dokonała się na stronach tej malutkiej publikacji. Znalazłam w niej coś więcej niż w filmie.

Rafał | 2016-02-04
Przeczytana: 02 lutego 2016

Zawsze uważam,że zanim zechce się obejrzeć film który jest ekranizacją jakieś powieści powinno się najpierw sięgnąć po książkę.Niestety w tym przypadku nie zdawałem sobie sprawy ,że jest jakaś książka która stałaby się podporą do napisania scenariusza.Dlaczego?Dlatego ,że filmowi nie wystawiłbym aż tak wysokiej oceny,nawet jeśli kreacje aktorskie wydawałyby mi się naprawdę po mistrzowsku zagrane.Wraz z Griff,Einarem,Mitchem,Jeany i Royem odbyłem naprawdę wspaniałą podróż .Tak zwykłą,jak i niezwykłą.Wyraziste postaci,piękno natury,i siłą drzemiąca w zwykłych na pozór ludziach zmagających się z ciężkimi przeżyciami które zapewnił im los.

Flighty | 2016-03-18

Książka wpadła mi w ręce przypadkowo , podczas poszukiwań w bibliotece . ;) Zaintrygował mnie już sam tytuł a potem zachęcił również opis . Daję wysoką ocenę , bo bardzo dobrze czytało mi się tę książkę . Podoba mi się to , że są w niej zawarte różne punkty widzenia osób , które zmagają się z trudnymi problemami życia codziennego . Wzruszyły mnie owe historie i dały do myślenia . Niezwykłą postacią jest 9-letnia Griff- inteligentna , urocza i ciekawa świata dziewczynka . Skradła moje serce za swoją otwartość i szczerość . ;)
Polecam ! ;)

mmazur | 2012-06-09
Przeczytana: 2012 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Do książki miałam dwa podejścia. Być może pierwszym razem gdy po nią sięgnęłam nałożyło się to z nieodpowiednim momentem mojego życia i dlatego przebrnięcie przez jej karty było dla mnie niemożliwe. Drugim razem odkryłam ją na nowo. Poczułam się tak, jakb do moich rąk trafiła całkiem inna książka. Po raz pierwszy od dawien dawna, a może po raz pierwszy " w ogóle" płakałam przechodząc przez kolejne stronice. Niby zwyczajna książka a potrafi idealne zagrać na ludzkich emocjach.
Kobieta wraz ze swoją córką prowadzi tułacze wręcz życie , po tym jak pewnego dnia opuściła "swoje " miejsce na ziemi. Po pierwsze do decyzji o tułaczce zmusiło ją tragiczne wydarzenie.Później o ironio , przez kolejne niesprzyjające wydarzenia w jej życiu powraca. I nie jest to łatwy powrót. Jak wytłumaczyć dziecku , że ma dziadka skoro przez tyle lat wychowywało się je w przeświadczeniu , że prócz matki nie ma nikogo?! Czy dziewczynka odnajdzie się w nowej sytuacji i czy odnajdzie się w niej też dziadek?...

Jeniulka | 2011-01-23
Przeczytana: 2010 rok

Książkę wygrałam w tzw candy i ją przeczytałam jest fajna i nawet film do tej książki mi się podoba

Aurelia | 2013-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2013

Ciekawa, wciągająca książka. Jak już zaczęłam czytać to niemal wchłonęłam ją jednym tchem.

Monika Smelich | 2016-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

Bardzo przewidywalna, ale łagodna i spokojna. Typowa literatura kobieca.