Wojownicy czasu

Tłumaczenie: Paweł Wieczorek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Porywacz cieni". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Buchmann
Schattengreifer. Der Zeitenherrscher
978-83-7670-373-2
literatura niemiecka

Minął rok od wydarzeń pierwszego tomu. Simon nie może się doczekać powrotu na Zbieracza Dusz i ponownego spotkania z przyjaciółmi. Sny o tajemniczym statku, krukach i czarowniku, pojawiają się ponownie i pewnej nocy na zatoce, nad którą leży miasteczko Simona, zjawia się dobrze znany statek. Simon bez zastanowienia płynie do niego i wchodzi na pokład. Spotyka tam starych przyjaciół:...

Spotyka tam starych przyjaciół: Egipcjankę Neferti, mieszkankę prastarego Miasta Ur Nin-Si, Indianina Moona i przybywającego z wieków średnich Salomona. Na pokładzie jest nowy Wojownik Czasu: Caspar ze średniowiecza. Dochodzi do konfrontacji z Porywaczem Cieni. Simon dowiaduje się wreszcie, na czym polega Wielki Plan czarownika, a jest to plan przerażający.

źródło opisu: Buchmann, 2012

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

| 2014-04-27

UWIELBIAM TĄ SERIĘ!!! Kocham i nie opuszczę :P

Katerina Petrova | 2014-07-03

Pierwszy tom sprawił, że miałam wysokie oczekiwania co do "Wojowników Czasu", natomiast po przeczytaniu książki czuję się zawiedziona. Książka na początku nie zbyt mnie wciągnęła, wręcz czytałam ją, bo czytałam… Akcja porządnie rozwinęła się chyba dopiero podczas ratowania Salomona. I od tego właśnie momentu nie mogłam przestać czytać, gdyż byłam ciekawa co wydarzy się dalej. W każdym razie mam nadzieję, że tom trzeci będzie najlepszy ze wszystkich!

Patryk Kluk | 2014-07-18

Lepsza od pierwszej książki Porywacza Cieni ale sam Porywacz w niektórych fragmentach razi nieporadnością.

LadySunrise | 2017-09-03
Na półkach: Chcę mieć, Przeczytane