Porywacz cieni. Żeglarze czasu

Tłumaczenie: Paweł Wieczorek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Porywacz cieni". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Buchmann
Die Zeitensegler
medziks1

Dwunastoletni Simon mieszka w małym miasteczku nad morzem. Uwielbia żeglować i często wypływa z ojcem łodzią na pobliską zatokę. Pewnej nocy na zatoce pojawia się żaglowiec z płonącymi na masztach pochodniami. Zaciekawiony Simon płynie łódką do statku i wchodzi na pokład. Statek jest przedziwny i tajemniczy, bardzo stary. Nie mniej dziwna jest załoga statku: pięcioro nastolatków w wieku Simona, przy czym każdy pochodzi z innego kraju i innej epoki: Neferti przybyła na statek ze starożytnego Egiptu, Basrar był mieszkańcem starożytnej Kartaginy, Moon pochodzi z XIX wieku i jest Indianinem z plemienia Lakotów, Nin-Si przybyła z prastarego miasta Ur, gdzie żyła około 2000 r. p.n.e., a Salomon przybył na statek ze średniowiecza. Każdy z nich został sprowadzony na statek - i uwięziony na nim - przez potężnego czarownika o imieniu Porywacz Cieni. Podróżują statkiem w czasie, aby czarownik mógł zrealizować pewien plan. Czy będą narzędziem w jego rękach? Czy zbuntują się? Czy przejmą stery statku? Jaką rolę odegra w tej historii Simon?

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/porywacz-cieni-zeglarze-czasu/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=88897&lang=pl

Łędina | 2017-03-30

Według fizyki najłatwiej przenieść się w czasie w przyszłość. Znalezienie sposobu, do wykonania skoku o kilka wieków może być możliwe, ale znalezienie drogi powrotnej jest już zdecydowanie większym kłopotem.

Stefan Gemmel - jeden z najpłodniejszych i najbardziej poczytnych autorów dla dzieci i młodzieży w Europie. Zadebiutował dwadzieścia lat temu i od tego czasu wydał ponad dwadzieścia książek. Jego twórczość została przetłumaczona na kilkanaście języków.

Krzysztof Banaszyk - polski aktor teatru, filmów, telewizyji i dubbingu, a także lektor. Ukończył Państwową Wyższa Szkołę Teatralną w Warszawie i zdał eksternistyczny egzamin aktorski. Popularność zyskał graniem w serialach telewizyjnych, m.in. w "Przeprowadzkach", "Samym Życiu" oraz "Na dobre i na złe".

Dwunastoletni Simon mieszka w miasteczku nad morzem. Uwielbia żeglować i często wypływa z ojcem łodzią na pobliską zatokę. W pewną noc na zatoce pojawia się żaglowiec z płonącymi na masztach pochodniami. Zaciekawiony Simon...

koziks | 2013-11-17
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Cała seria jest ciekawa. Lekka i przyjemna książeczka. Szybko się czyta. Polecam, mimo, że czasem nudna, lecz momentami też nieprzewidywalna i zawiła.

Oceniam całą trylogię, gdyż nie pamiętam co się działo w pierwsze części, co w drugiej, a co w trzeciej. Pamiętam całą historię więc odnoszę się do całości :)

Krótko mówiąc, polecam na lekkie odmóżdżenie ;)

| 2014-04-17

NIESAMOWITA. Nie kłamie i nie przesadzam. Kiedy skończę ostatnią część, zacznę od początku :)

Carnival | 2016-07-20
Na półkach: Przeczytane, Emocje na maxa
Przeczytana: 20 lipca 2016

Książka niby dla dzieci, ale znalazłam w niej dużo ciekawych spostrzeżeń dotyczących nas, ludzi i świata nas otaczającego. Bardzo dobry pomysł w naprawdę dobrej formie. Malownicze opisy i zaskakujące rozwiązania. Polecam.

Chesnuttie | 2015-05-22
Na półkach: Przeczytane, Moja

Porywacz Cieni jest jedną z najbardziej odmiennych książek na mojej półce. Nie dość że fantasy, to jeszcze o statku i przemieszczaniu się w czasie, czyli o rzeczach nie interesujących mnie w żadnym stopniu. I to jest książka dla mnie wyjątkowa, gdyż pisana jest niepozornym językiem, a szoku możemy się spodziewać tak na prawdę w każdej chwili.

Dunya | 2013-06-04
Przeczytana: 01 października 2012

Przeczytałam tę książkę mojej ukochanej kuzynce (5 lat) i bardzo jej się spodobała, a nawet prosiła mnie, aby opowiedzieć jej trochę o czasach i wydarzeniach historycznych w niej wspomnianych, co bardzo ucieszyło ciocię. Jak dla mnie książka była w pożądku, ale jakoś nie czułam tych "nici porozumienia" łączących bohaterów i ogólnie wszystko działo się za szybko i było lekko naciągane... Ale w końcu to Małej Ani miało się podobać, no a skoro się podobało, to nie żałuję czasu spędzonego z książką.

Patu | 2012-10-06
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 13 listopada 2012

Pomysł na książkę całkiem fajny, jednak z wykonaniem (według mnie) już gorzej.

Julie Wellings | 2012-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2012

Czasami lubię przeczytać coś lekkiego i wciągającego. Ostatnio po wielu ogromnych tomiszczach fantastyki przyszedł właśnie taki pomysł. Mój wybór padł na książkę Stefana Gemmela – Żeglarze Czasu, której fabuła wydała mi się dość ciekawa. Jak się okazało, był to dobry wybór. Książka może nie jest niesamowita, ale stanowi ciekawą odmianę.

Książka opowiada historię Simona, który trafia na Zbieracza Dusz – statek Porywacza Cieni. Spotyka tam piątkę nastolatków – Neferti, Nin–Si, Basrara, Moona oraz Salomona. Jak się okazuje, zostali oni wyrwani ze swoich epok i trafili na ten okręt. Z początku nie ufają chłopcu, ponieważ jaki jedyny z nic posiada cień, jednak z czasem rodzi się między nimi zaufanie, a później przyjaźń. Razem chcą uciec ze statku i powstrzymać kapitana.

Może nie jest to mega oryginalny pomysł, a cała koncepcja występowała już w książkach młodzieżowych miliony razy, ale jak wiadomo czasami dobrze przeczytać coś schematycznego.

Co do bohaterów to nie jest ich za...

| 2013-08-17
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Extra!

Patryk Kluk | 2014-07-18

Niby nic wielkiego ale potrafi zaciekawić wystarczająco by sięgnąć po drugą część.