Porywacz cieni. Twierdza czasu

Cykl: Porywacz cieni (tom 2)
Wydawnictwo: Buchmann
porywacz cieni
darkmelody

Simon, odesłany z magicznego statku, wraca do domu. Stracił właśnie ojca, który przed laty służył Porywaczowi Cieni, a teraz został przez niego uwięziony. Jeśli nie uda się go uwolnić, czarownik zmieni przeszłość i Simon się nie narodzi. Chłopak wraca więc potajemnie na pokład Zbieracza Dusz. Dołącza do przyjaciół: Neferti, Nin-Si, Moona i Caspara. Postanawiają, że muszą doprowadzić do...

Postanawiają, że muszą doprowadzić do ostatecznej rozgrywki z Porywaczem Cieni. Udają się więc do Twierdzy Czasu, gigantycznego pomieszczenia w morskim dnie zwieńczonego szklaną kopułą, ukrytego pod Klifem Rudzielca, tuż obok rodzinnego miasteczka Simona. Czeka tu na nich znacznie więcej niebezpieczeństw niż sam groźny Porywacz Cieni.

źródło opisu: paranormalbooks.pl

źródło okładki: paranormalbooks.pl

Goszka | 2013-08-20

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Twierdza Czasu jest powieścią fantastyczną, przygodową, młodzieżową. Wpasowuje się ładnie między książki tych wszystkich trzech gatunków.
Dlaczego tom III, być może się zastanawiacie. Otóż najzwyczajniej na świecie dowiedziałam się o tym dopiero podczas czytania, kiedy z ciekawości zajrzałam na lubimyczytać.pl, by dowiedzieć się czegoś o fabule. Trudno, się mówi. Pocieszę się jednak, gdyż poprzednich części czytać nie zamierzam i tak.

A propos fabuły, w tym miejscu właśnie ją pokrótce przedstawię. Co prawda, nie łatwe było dla mnie połapanie się, o co dokładnie w tej historii chodzi, ze względu na to, że przybyłam do świata Porywacza Cieni dopiero w ostatnim tomie trylogii…
Głównym bohaterem jest jakiś Simon. Simon, jak to w książkach młodzieżowych, jest nastolatkiem. Na samym początku gada coś sam do siebie (w myślach, oczywiście), serce wali mu mocno i rozpacza po utracie ojca, o której ja, jako nie zapoznana z zapewne fascynującą przygodą chłopca, nie wiem kompletnie nic....

Neferti | 2017-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2017

Nie przeczytałam 1 części (myślałam że to jest 1 część, nie wiedziałam nawet że jest kilka), ale zrozumiałam wszystko- tylko nie znałam historii tej dwójki przyjaciół którzy pojawili się dopiero w połowie książki. Książka mi się jednak podobała, jest warta przeczytania.

Megan | 2013-04-05
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam

Chodziła za mną ta książka już od jakiegoś czasu i wreszcie znalazła się idealna cena na jej zakup. Zobaczymy co z tego będzie.

Karol Dzik | 2014-01-04

Powiem jedenie, że jest strasznie rozczarowujące zakończenie.

| 2013-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Poprzednie częśćbyły extra i ta również zaczyna się ciekawie.Stefan Gemmel to super autor.Napisał jeszcze jakieś książki w tym guście?Czyli np. o nastolatku ,który podróżuje itp ?

Patryk Kluk | 2014-07-18

Zdecydowanie najsłabsza z trylogii, chociaż trzyma pewien poziom, a zakończenie jest mocno rozczarowywujące.

Alimea | 2018-04-08
LadySunrise | 2017-09-03