Tajemnice Zwyczajnej Farmy

Tłumaczenie: Jarosław Rybski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zwyczajna Farma". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
The Secrets of Ordinary Farm
978-83-7510-885-9
smoki, farma, przygoda, fantasy
Ciacho

Kontynuacja losów bohaterów książki „Smoki ze Zwyczajnej Farmy”. Tyler i Lucinda zostali zaproszeni na czas kolejnego lata na tajemniczą, pełną niesamowitości i strachów Zwyczajną Farmę. Tego lata coś niezwykle złowrogiego dzieje się z ich stryjecznym dziadkiem Gideonem i jego wyjątkowymi stworzeniami: smokami, jednorożcami i wężami morskimi, które uratował z czasowej wyrwy, zwanej Fault...

Kontynuacja losów bohaterów książki „Smoki ze Zwyczajnej Farmy”.

Tyler i Lucinda zostali zaproszeni na czas kolejnego lata na tajemniczą, pełną niesamowitości i strachów Zwyczajną Farmę. Tego lata coś niezwykle złowrogiego dzieje się z ich stryjecznym dziadkiem Gideonem i jego wyjątkowymi stworzeniami: smokami, jednorożcami i wężami morskimi, które uratował z czasowej wyrwy, zwanej Fault Line. Farmie zagraża przeraźliwie bogaty rywal Gideona, Ed Stillman, choć dodatkową ochronę zapewnić ma obecność nowych stworzeń, takich jak mantykory i bunyipy. Jednak nic nie będzie w stanie obronić Lucindy, Tylera i farmy przed pobliskimi zagrożeniami, takimi jak pani Needle i jej syn Colin, którzy pragną przejąć Zwyczajną Farmę. Dzieci robią co mogą, by zatrzymać farmę i jej cudownych mieszkańców w bezpieczeństwie, jednak kiedy stryj Gideon znika, sprawy przybierają zły obrót. Bardzo, bardzo zły…

źródło opisu: www.rebis.pl

źródło okładki: www.rebis.pl

comboometga | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Zatkało mnie totalnie.Książka spełniła moje wszystkie oczekiwania.Nic dodać nic ująć.Świetnie się ją czytało, nie potrafiłam się oderwać dopóki nie zaczęłam ziewać po północy,niestety.Nie wiem czy to przez to,że tyle na nią czekałam czy przez to,że tak bardzo chciałam się za nią zabrać ale jak teraz o tym myślę to stwierdzam,że czytało mi się ją najprzyjemniej ze wszystkich książek,które dotąd przeczytałam.
Było bardzo dużo akcji,świetne opisy osób,uczuć i miejsc.Jeszcze świat fantasy! Niecierpliwie czekam na kolejną część

Nika | 2015-03-13
Przeczytana: 12 marca 2015

Na drugi tom "Smoków ze Zwyczajnej Farmy"czekałam bardzo długo. Kiedy książka, w końcu, ukazała się w Polsce, od razu poszłam po nią do sklepu. Jednak, potem stała kilka miesięcy na mojej półce, zanim się za nią wzięłam. Teraz żałuję, że nie zaczęłam jej wcześniej.
Drugi tom jest o wiele lepszy od pierwszego. Tak, jak mówi tytuł, pojawia się wiele tajemnic, sekretów i nowych wątków. Akcja nabiera zawrotnego tempa, a fabuła zaczyna się prezentować o wiele bardziej interesująco.
W książce możemy spotkać starych, dobrych (ale czy rzeczywiście?) bohaterów, a ponadto tych całkiem nowych.
Powieść zaczyna się rok po zakończeniu pierwszego tomu, w czasie kolejnych wakacji Tyler'a i Lucindy. Na początku jest krótkie przypomnienie o wydarzeniach z poprzedniej części. Jednak teraz wiele się zmienia na Zwyczajnej Farmie. Jej wszyscy mieszkańcy są zamknięci w sobie i wydają się coś ukrywać przed dziećmi. A wujek Gideon nie słucha się nikogo oprócz złej wiedźmy, która chce przejąć farmę dla...

ampH | 2015-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Korzystając z okazji, że posiadam drugi tom cyklu "Zwyczajna Farma", postanowiłem od razu go przeczytać - pierwszy tom, czyli "Smoki ze Zwyczajnej Farmy", był bardzo przyjemną i prostą lekturą. Liczyłem również na odprężenie, takie akurat na weekend. Z pewnością mogę orzec, że nie zawiodłem się ani trochę, a wręcz przeciwnie - książka ta zaskoczyła mnie przyjemnie zmianami, jakie w niej zaszły w stosunku do pierwszego tomu. W tym przypadku nie mogę pisać o tej pozycji jak o prostym, ale miłym czytadle do zabicia czasu - pomysł, jaki zrodził się w głowie małżeństwa, najwidoczniej przeobraża się w coś więcej, niż młodzieżówkę.

Rodzeństwo Tyler i Lucinda ponownie trafiają na Zwyczajną Farmę. Przez cały rok szkolny nie mogli doczekać się wakacji i tego momentu, w którym powrócą do wszystkich zwierząt oraz mieszkańców gospodarstwa prowadzonego przez ich stryjecznego dziadka - Gideona. Tym razem wiedzą doskonale, czego mogą się spodziewać, a przynajmniej tak im się wydaje. Farma bowiem...

Sven | 2012-12-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 25 listopada 2012

"Tajemnice zwyczajnej farmy" to druga część planowanego pięciotomowego cyklu. Tad Williams oraz Deborah Beale i tym razem pragną nas wciągnąć do zaczarowanego świata, pełnego magii i tajemnic. Jest pewna mądrość życiowa, którą warto tu przytoczyć: "To, co raz zdarzyło się w życiu, może się już nigdy więcej nie powtórzyć. Jeśli coś jednak zdarzyło się dwa razy, z pewnością stanie się i po raz trzeci". Pierwsza część odniosła ogromny sukces. Czy "Tajemnice zwyczajnej farmy" pójdą jej śladami?

Główna fabuła jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z części pierwszej. Tyler i Lucinda Jenkins mają spędzić kolejne wakacje na farmie swojego wuja Gideona. Już na samym początku zobaczą, jak wiele się zmieniło. Farma zaczęła przypominać niezdobytą twierdzę, a do starych wrogów dołączyli nowi, być może jeszcze bardziej niebezpieczni.

Pierwszą rzeczą, o jakiej warto wspomnieć, jest pewna uniwersalność tej powieści. Książkę mogą z powodzeniem czytać osoby, które nie miały do czynienia z...

Serafina | 2015-07-19

Tajemnice zwyczajnej farmy to drugi tom tej niezwykłej sagi. według mnie ta książka była ciekawsza od pierwszej, było więcej akcji a od jakiś ostatnich 100 stron nie można było się oderwać! gorąco polecam .

Katarzyna | 2015-01-22

Doskonała lektura zarówno dla dzieci jak i rodziców pełna przygód dwojga rodzeństwa przebywających na wakacjach u wuja właściciela zwyczajnej niezwykłej farmy. Opowieść o wiedźmach, smokach i innych niesamowitych zwierzętach. polecam

MoMo | 2015-09-03
Przeczytana: 16 lipca 2015

No cóż... druga część, pierwszej nie czytałam ;)
Młodzieżowa fantastyka przeplatana z realnym światem.
Dobra.

Mi książka nie przypadła do gustu, być może dlatego, że nie lubię literatury z gatunku fantasy.

Mela91902 | 2017-09-09
Przeczytana: 22 września 2015