Wojownicy czasu

Okładka książki Wojownicy czasu Stefan Gemmel
Okładka książki Wojownicy czasu
Stefan Gemmel Wydawnictwo: Buchmann Cykl: Porywacz cieni (tom 2) fantasy, science fiction
Porywacz cieni (tom 2)
Schattengreifer. Der Zeitenherrscher
Buchmann
2012-09-26
2012-09-26
Paweł Wieczorek
literatura niemiecka

Drugi tom o przygodach Simona.

Simon tęskni za przyjaciółmi, których poznał na statku. Kiedy statek pojawia się w pobliżu jego domu, Simon nie waha się ani chwili i ponownie wchodzi na statek.

Simon wraz z przyjaciółmi postanawia dalej podróżować w czasie. W pewnym momencie Czarownik zdradza Simonowi swój plan, który go przeraża...

W tym tomie, poznajemy ojca Simona i dowiadujemy się więcej o jego przeszłości. Okazuje się, że doskonale zna Porywacza Cieni, bo miał z nim do czynienia w przeszłości. Końcówka tomu jest zaskakująca i sprawiła, że od razu sięgam po ostatni tom.

Drugi tom o przygodach Simona.

Na statku dowiaduje się, że jest nowy wojownik Caspar, pochodzący ze średniowiecza. Okazuje się, że Czarownik jest potężniejszy niż wcześniej i zamierza zrealizować swój plan....

Pierwszy tom sprawił, że miałam wysokie oczekiwania co do "Wojowników Czasu", natomiast po przeczytaniu książki czuję się zawiedziona. Książka na początku nie zbyt mnie wciągnęła, wręcz czytałam ją, bo czytałam… Akcja porządnie rozwinęła się chyba dopiero podczas ratowania Salomona. I od tego właśnie momentu nie mogłam przestać czytać, gdyż byłam ciekawa co wydarzy się dalej. W każdym razie mam nadzieję, że tom trzeci będzie najlepszy ze wszystkich!

Lepsza od pierwszej książki Porywacza Cieni ale sam Porywacz w niektórych fragmentach razi nieporadnością.

• Serie
  • 1.Empik
  • Przejrzałam i już

Dodaj cytat z książki Wojownicy czasu