Wolności i prawa człowieka w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Sensi

Wejście w życie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. wniosło do polskiego prawa systemowe uregulowanie kwestii wolności i praw człowieka. Uzupełniając ofertę rynku wydawniczego w tym zakresie, przedstawiamy czytelnikom przede wszystkim problematykę konstytucyjno- ustrojową, a także w sposób przekrojowy ukazujemy system wolności i praw człowieka zawarty w rozdziale II Konstytucji. Prezentowane opracowanie składa się z ośmiu rozdziałów tworzących komplementarną całość. Przedstawiono w nich: pojęcie, istotę oraz genezę wolności i praw człowieka, godność jako źródło wolności i praw człowieka, kwestię równości wobec prawa, status obywatela i cudzoziemca w państwie, wszelkie wolności i prawa osobiste, polityczne oraz ekonomiczne, socjalne i kulturalne, a także konstytucyjne środki ochrony wolności i praw.

źródło opisu: Wolters Kluwer Polska 2008

źródło okładki: Wolters Kluwer Polska 2008