W rytmie cza cza

Okładka książki W rytmie cza cza Jane Heller
Okładka książki W rytmie cza cza
Jane Heller Wydawnictwo: Alma-Press kryminał, sensacja, thriller
Cha -Cha -Cha
Alma-Press
1999-01-20
1999-01-20
83-7020-266-7

Początek zapowiada całkiem ciekawą historię małżeństwa, które w efekcie załamania giełdy straciło wszystkie pieniądze. Jak sobie poradzą, jak z tego wyjdą, jakie czekają ich problemy... nic z tego. Do połowy jest całkiem interesująco, a potem szybko w dół. Wszystko, co ciekawe, rozmyło się w pospiesznie skleconej, powierzchownej historyjce kryminalnej i w szczegółowo opisanej historii nowego romansu głównej bohaterki. Nawet jak na babskie czytadło - słaba. Wrzucono wszystkie potrzebne elementy (panieńskie dziecko, nałogi, Hollywood, pieniądze, szybkie kariery, psychoterapia, zdrada, mafia, polityka, dziennikarze, imigranci, seks, narkotyki, konie, jachty, szybkie samochody, menu restauracyjne),ale nikt ich nawet porządnie nie zamieszał, wyskakują znienacka, po czym giną wśród nowych szczegółów, często nic nie wnoszących do głównego wątku. Jest kilka śmiesznych scen. W pamięć zapadły mi dwie. Tyle.

Książka łącząca czarną komedię z romansem. Opowiada historię Alison. Ją i jej męża krach na giełdzie doprowadza do bankructwa. Na dodatek po kilku tygodniach/miesiącach od bankructwa drugi mąż (Sandy) porzuca ją dla swojej pierwszej żony, która jest z nim w ciąży.
Alison po rozwodzie zostaje z ogromnym domem, który musi sprzedać, żeby spłacić męża oraz kredyt w banku. Z braku środków finansowych wyprzedaje swoje ubrania i meble z domu oraz zatrudnia się jako służąca - sprzątaczka w posiadłości sławnej pisarki skandalicznych biografii.
W międzyczasie do jej domu przychodzi fotograf (Cullie),który ma zrobić zdjęcia domu Alison przeznaczonego na sprzedaż. Od pierwszej chwili tych dwoje nie przypada sobie do gustu. Jednak gdy Cullie odkrywa skrywany przez Alison sekret, że pracuje jako sprzątaczka, facet zaprasza ją na randkę i próbuje się dowiedzieć kilku rzeczy o autorce biografii oraz aktualnie pisanej przez nią książki o senatorze Alistarze.
Po miesiącu pracy, gdy Alison przychodzi znów do domu szefowej, ona nie otwiera jej drzwi. Dom jest jednak otwarty, więc Alison niczym się nie przejmuje i zaczyna jak co dzień swoją pracę. Gdy odkrywa, że pisarka nie zrobiła sobie przerwy na lunch, zaczyna się niepokoić i puka do gabinetu szefowej. W pokoju znajduje jej zwłoki i nagle ona staje się główną podejrzaną o zabójstwo. Mimo wielu osób, które nienawidziły pisarki i życzyły jej śmierci, to właśnie Alison ktoś próbuje w te morderstwo wrobić.
Gdy przeżywa ona tak trudne chwile, jej związek z Culliem nabiera rozpędu i obydwoje się w sobie zakochują.
Tylko co tak naprawdę skrywa każde z nich i czy Alison będzie miała szansę przeżyć prawdziwą miłość? Kto tak naprawdę zabił pisarkę? Przeczytajcie sami, bo muszę przyznać, że po odrobinę topornym początku, dalej książka się rozkręca i fajnie się ją czyta.

• Posiadam :)
  • Chcę przeczytać Mam Ebooka
  • Biała seria Almapress
  • Literatura "dorosła"
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Przeczytane w 2015

Dodaj cytat z książki W rytmie cza cza