Załatwić byłego

Tłumaczenie: Joanna Piątek
Wydawnictwo: Sonia Draga
An Ex To Grind
Versatile

Melanie Banks, finansistka z Manhattanu, wprost ubóstwia swojego męża Dana Swaina, zawodowego futbolistę, którego sylwetkę sportowca wspaniale dopełnia seksowny południowy akcent z rodzinnej Oklahomy. Ale gdy kariera sportowa nieoczekiwanie i nieodwołalnie się kończy, a Dan kolejne kilka lat pozostaje bezrobotny i co gorsza, wydaje się zupełnie tym nie przejmować, Melanie powoli odkochuje się w przesiadującym na kanapie pasożycie, który przejada jej pensję, i decyduje się na rozwód.Niestety, okazuje się, że kobieta musi płacić alimenty, dzięki którym jej były mąż nadal żyje jak król. Rozgoryczona ową niesprawiedliwością, postanawia zagrać nieczysto. Zwraca się do ekskluzywnego biura matrymonialnego i zleca mu znalezienie niczego niepodejrzewającej kobiety, która zamieszka z Danem na dziewięćdziesiąt dni, by on w ten sposób naruszył jedno z postanowień ugody rozwodowej.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga Sp. z o.o., 2012

źródło okładki: www.soniadraga.pl

keys | 2014-08-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Takie sobie lekkie, letnie czytadełko na wakacje. Nie raz się uśmiechnęłam przy czytaniu. Rozbrajająca główna bohaterka, niby poważna kobieta, na ważnym stanowisku a głupiutka w zachowaniu i postępowaniu.
Polecam dla tych, którzy chcą się trochę zrelaksować.

truskaweczunia | 2013-03-01
Na półkach: Przeczytane, Kindle
Przeczytana: 25 lutego 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka zaskoczyła mnie, ale pozytywnie. Spodziewałam się typowej pozycji dla kobiet. I początkowo tak było, czytało się lekko i przyjemnie. Melanie próbuje wykręcić się z alimentów, które co miesiąc płaci byłemu mężowi, który po nagle zakończonej karierze sportowej trzyma swoje cztery litery przed telewizorem i trwoni ciężko zarobione przez nią pieniądze na swoje przyjemności. Pod wpływem nowo poznanej kobiety, podstawionej przez swoją byłą żonę niczego nie świadomy mężuś wpada w pułapkę. Zakochuje się po uszy, znajduje pracę i postanawia stanąć ponownie na ślubnym kobiercu. I o zgrozo w tym momencie Melanie uświadamia sobie, że Dan jest teraz mężczyzną jakim zawsze chciała by był. Postanawia walczyć o ich związek...
Książka uświadamia czytelnikowi co tak naprawdę jest ważne w związku czy małżeństwie. Pozwala zastanowić się nad priorytetami w naszym życiu. Co dla nas tak naprawdę jest ważne, pogoń za pieniądzem czy wspólnie spędzony czas z ukochaną osobą, bycie z drugą połówką i...

książek: 1912
majkey | 2014-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2014

Gdyby ta książka była tak mądra jak lekko napisana to dostałaby 10/10. Niestety o ile czytało się ją lekko to do co najmniej 200 strony psioczyłam na absolutną idiotyczność książki i pustotę głównej bohaterki. Na szczęście końcówka się poprawiła i mogę powiedzieć, że z braku laku można tę książkę przeczytać. Ale tylko jeśli nie ma się niczego lepszego do roboty.

Agu U | 2015-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2015

Zdziwiłam się bardzo, kiedy otworzyłam tę książkę...wydawało mi się, że już to czytałam. Przyjaciółka potwierdziła tylko, że ową pozycję czytałyśmy obie rok temu....była tak fascynująca, tak godna polecenia i pamiętania, że nie pamiętam? dawno się tak nie namęczyłam, nawet ponownie. Takie głupiutkie czytadło bardzo niskich lotów. Nie polecam.

KatarzynaI | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Mel i jej egoizm bywają wkurzające. Książka lekka, ale nie wnosząca nic nadzwyczajnego.

mandarynka | 2014-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2014

Kolejna pozycja z kategorii lekko, łatwo i całkiem przyjemnie.

Małgorzatka | 2015-02-04
Przeczytana: 29 stycznia 2015

żeby odpocząć, o ile nie ma nic lepszego

elka333 | 2013-04-01

Książka lekka i przyjemna.

Fragile | 2013-11-09
Przeczytana: 18 listopada 2013

całkiem zabawna:)

angela2046 | 2015-06-02
Na półkach: Przeczytane, 2015, Romans, Zabawne

Książka sympatyczna. Niczego nie wnosi, ale czyta się ją dobrze i sprawia, że na twarzy pojawia się uśmiech. Jest to historia kobiety - Melanie, która po rozwodzie jest zmuszona płacić swojemu bezrobotnemu byłemu mężowi alimenty. W chwili największej desperacji udaje się do swatki, która znajduje Danowi idealną kobietę. Jeśli uda się doprowadzić do tego, że zamieszkają ze sobą przez 90 dni, to skończą się jej wszystkie problemy. Wszystko się dobrze układa i tylko główna bohaterka nie jest zadowolona. Nagle zdaje sobie sprawę, że nadal jest w nim zakochana. Książka mogłaby być przynajmniej o dwie kartki dłuższa, ponieważ mam pewien niedosyt. Osoby, które czytały, wiedzą o co chodzi:)