Olśnienie

Okładka książki Olśnienie Aimee Agresti
Okładka książki Olśnienie
Aimee Agresti Wydawnictwo: Remi Cykl: Złocone skrzydła (tom 1) fantasy, science fiction
Złocone skrzydła (tom 1)
Illuminate (2012)
Remi
2013-01-23
2013-01-23
2012-03-06
Joanna Schoen
dusza miłość anioły demony dobro i zło YA powieść dla mlodzieży amerykańska zmiennokształtni

Bardzo szybko lekko się czyta. Ciekawa i wciągająca.Mlodziezowa. Polecam

Bardzo szybko lekko się czyta. Ciekawa i wciągająca.Mlodziezowa. Polecam

Trochę o hotelu, trochę o aniołkach.

Trochę o hotelu, trochę o aniołkach.

1997

Jak dla mnie jest to ciezka ksiazka do przełknięcia serio rok czytalam i ciezko opornie mi to szło a ostatecznie gdzieś na półmetku się z nią po prostu pożegnała bo minął by kolejny rok jak nie dłużej gdybym ja skończyła

Książka, bardzo dobra. Wciągnęła mnie, dużo się w niej dzieje.
Opowiada o 16-letniej Haven Terra, która nie zna swojej przeszłości, gdyż przed wieloma laty wstecz, została odnaleziona na skraju drogi przez pielęgniarkę Joan, która ją wychowała i pokochała jak własną córke.
Pewnego dnia Haven dostaje propozycje stażu w hotelu Lexingston, który zostaje ponownie otwarty przez wpływową i piękną Aurelie, wraz z dziewczyną w to miejsce trafiają także dwoje innych osób z jej szkoły, Lance i przyjaciel dziewczyny Dante. Cała trójka nastolatków są świadkami dziwnych wydarzeń. A zakończenie tej książki jest wprost intrygujące... warto przeczytać. Polecam ♡

Książka, bardzo dobra. Wciągnęła mnie, dużo się w niej dzieje.

Książkę posiadam w swojej biblioteczce już ładnych parę lat, jednak bardzo ciężko było mi po nią sięgnąć- zawsze znajdywałam pozycję, która wydawała mi się ciekawsza. I szczerze powiedziawszy-żałuję, że tyle zwlekałam. Jestem pewna, że gdybym sięgnęła po nią będąc nastolatką, przypadłaby mi bardziej do gustu, jednam mimo wszystko nie rozczarowałam się. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, a bohaterów z całą pewnością da się polubić. Nie jest to Harry Potter ani Zmierzch, jednak pojawiają się istoty nie z tej ziemi. Haven, to młoda licealistka, która, wraz ze swoim przyjacielem, dostaje się na praktyki do hotelu skrywającego w sobie wiele tajemnic. Nie sprząta pokoi, nie ścieli łóżek, ale jednym z jej zadań jest robienie zdjęć. Jednak nie uchwyca ona tylko i wyłącznie sytuacji...potrafi uchwycić również duszę...
Anioły i demny, czyli odwieczna walka dobra ze złem. Kto ją wygra?

Pomysł świetny i super się czyta, ale chwilami jakby autorce urywa się wątek, jakby brakowało jakiejś wyrwanej kartki. stąd tylko tyle gwiazdek a szkoda..

Wyobraź­cie sobie, że może­cie dostać wszystko, czego pra­gnie­cie. Sławę, urodę, talent, bogac­two… Wszyst­kie marze­nia się speł­nią i każdy będzie Wam zazdro­ścił życia na wyso­kim pozio­mie. Jest tylko jeden mały haczyk. W zamian musi­cie ofia­ro­wać swoją duszę. Podej­mu­je­cie wyzwa­nie?

Heaven Terra — nieśmiała nastolatka, mieszkająca w miasteczku niedaleko Chicago. Jako mała dziewczynka została znaleziona w rowie z dużymi bliznami na ciele. Bez rodziny i przyjaciół. Swój dom odnalazła w szpitalu wśród personelu. Przygarnięta przez jedną z pielęgniarek, żyje według swoich zasad. Przekłada naukę nad życie towarzyskie, wierząc, że właśnie ta ciężka praca pozwoli jej na dostanie się na dobre studia.
Pewnego dnia dostaje propozycje stażu w hotelu Lexington w Chicago. W miejscu luksusowym i owianym tajemnicą. Oprócz Heaven, na staż dostają się również dwaj inni uczniowie: jej przyjaciel Dante oraz Lance.
Na miej­scu oka­zuje się, że nie tylko hotel jest nie­zwy­kle piękny, ale rów­nież jego pra­cow­nicy. Wła­ści­cielka hotelu Ame­lia Brown oraz Lucian wzbu­dzają w Heaven skrajne emo­cje. Co kryje się za tą dosko­na­ło­ścią? Czy raj, do któ­rego tra­fili, okaże się dla nich pie­kłem?
Okazuję się, że to coś więcej niż wyróżnienie za dobre stopnie. Heaven z nieśmiałej nastolatki musi przeobrazić się w silną kobietę, ponieważ czeka ją walka o duszę nie tylko swoją i przyjaciół. Czeka ją walka z demonami prosto z piekła. Czy da radę?

Heaven może wydać się nam z początku typową głupiutką nastolatką, ale na całe szczęście jej postać to coś o wiele więcej. Podoba mi się, że tak szybko ogarnęła się i potrafiła rozsądnie myśleć. Nie siedziała i nie użalała się nad swoim losem, tylko działała.
Pani Aimee Agresti stworzyła mnóstwo intrygujących i wyjątkowych bohaterów. Takich jak Dante — wulkan energii lub Lance — spokojny i jednocześnie tajemniczy. Również czarne charaktery były bardzo interesujące. Moją uwagę szczególnie przykuł wątek Oddziału.
„Olśnienie” nie jest typowym paranormal romance. Wątek miłości/zauroczenia pojawia się, lecz jest on tylko tłem dla historii, jaka toczy się w hotelu Lexington. Nie gra głównych skrzypiec, co wyjątkowo mnie cieszy. Chociaż lubię typowe paranormal romance, to miło jest trafić na coś bez wampirów i ciągłego obściskiwania.
Warto rów­nież wspo­mnieć o samym stylu autorki. Udało jej się całą histo­rię okra­sić pla­stycz­nymi opi­sami na tyle, że czy­tel­nik ma wra­że­nie, jakby stał wśród boha­te­rów i razem z nimi brał udział w histo­rii, jaką Pani Aimee Agre­sti napi­sała.

„Olśnienie” polecam każdemu, kto szuka czegoś tajemniczego i niezwykle wciągającego. Książkę czytało mi się bardzo szybko i lekko. Żałuje, że drugi tom nie został przetłumaczony, choć historia z pierwszej części może spokojnie zostać potraktowana jako jednotomówka.

Recenzja pochodzi z bloga: www.worldbysabina.blogspot.com

Heaven Terra — nieśmiała nastolatka, mieszkająca w miasteczku niedaleko...

Bardzo przyjemnie się czytało. Dość łatwo można się domyślić kim są bohaterowie i co się mniej więcej wydarzy, niemniej jednak książka potrafi też zaskoczyć (zwrot akcji na niemal ostatniej stronie bardzo przypadł mi do gustu). Widać, że to dopiero początek historii, kilka wątków pozostaje bez odpowiedzi, a ja z przyjemnością dowiedziałabym się jak dalej potoczą się losy Heaven, Lance'a i Dantego. Mam nadzieję, że dalsze części także zostaną wydane w języku polskim.

Właściwie nie wiem w jakich okolicznościach książka znalazła się w moich rękach. Pojawiła się niczym tajemniczy notes głównej bohaterki ;-) Pierwszy raz zapoznałam się z literaturą w tematyce aniołów i diabłów i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona. Fabuła była ciekawa i z przyjemnością zaglądałam na dalsze strony książki. Co prawda momentami historia robiła się jak dla mnie zbytnio przesadzona,jednak całość oceniam pozytywnie.

Olśnienie mogłoby być naprawdę dobrą książką, ale historia jest strasznie rozciągnięta. Sensowna akcja zaczyna się dopiero za połową opowieści.