Olśnienie

Tłumaczenie: Joanna Schoen
Cykl: Złocone skrzydła (tom 1)
Wydawnictwo: Remi
Illuminate
dialog

Trochę Portret Doriana Gray’a, trochę Diabeł ubiera się u Prady. Czułam na sobie jego wzrok, ciężki i roztargniony. Zbliżył się do mnie i poczułam przyjemny aromat cedru. Jego głos brzmiał łagodnie. - Pomyśl, Haven, możesz dokonać wielkich rzeczy. - Chyba nie do końca rozumiem, czego ode mnie chcesz. Pochylił się, a jego oddech sprawił, że po skórze przebiegł mi dreszcz, a blizny obudziły...

Trochę Portret Doriana Gray’a, trochę Diabeł ubiera się u Prady.

- Pomyśl, Haven, możesz dokonać wielkich rzeczy.

- Chyba nie do końca rozumiem, czego ode mnie chcesz.

Pochylił się, a jego oddech sprawił, że po skórze przebiegł mi dreszcz, a blizny obudziły się z uśpienia i zaczęły piec.

- Chcę twojej duszy – wyszeptał. – Proszę, oddaj mi swoją duszę.

Grzeczna licealistka Haven odbywa staż w ekskluzywnym hotelu w Chicago. Poznaje tam Luciana mężczyznę ze snów, i zakochuje się nim. Dostrzega jednak, ze piękni ludzie z hotelu, nie są tacy, jakimi chcieliby się wydawać. Co więcej, mają straszliwy plan i trudnią się kupowaniem dusz. Kto wygra w walce o duszę Haven?

źródło opisu: Wydawnictwo Remi, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictworemi.pl

Danway | 2013-04-03
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

Na początku chciałbym bardzo podziękować Wydawnictwu REMI za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Zanim zacząłem czytać ta książka dziwnie kojarzyła mi się ze Sagą Zmierzch, autorstwa Stephanie Meyer. Jednakże ta książka jest o wiele lepsza od wspomnianej serii.

Główną bohaterką powieści jest Haven Terra, szesnastoletnia uczennica liceum w Evaston, nieopodal Chicago. Haven nie zna swojej przeszłości, gdyż przez wiele laty została odnaleziona na skraju drogi przez pielęgniarkę Joan, która ją wychowała i pokochała. Joan nauczyła Haven dobra, a także tego jak pomagać innym.

W pewnym momencie Haven dostaje propozycje lukratywnego stażu w hotelu Lexingston, który ma zostać ponownie otwarty przez bardzo wpływową i piękną kobietę imieniem Aurelia. Wraz z Haven w to miejsce trafia także dwoje innych osób ze szkoły w Evaston. Są to Lance i wieloletni przyjaciel Haven Dante. Cała trójka trafi w środek bardzo dziwnych i tajemniczych zdarzeń.

Na początku książka nie za bardzo mnie...

creatures | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

CZY JESTEŚ GOTÓW, DLA SWOICH IDEI, PRZENIEŚĆ SIĘ W WIR PRZYGÓD, W KTÓRYCH NAGRODĄ JEST ZBAWIENIE, A PRZEGRANA NIESIE ZE SOBĄ WIECZNE POTĘPIENIE?

Co to jest dusza? Czy może być bytem materialny, czymś, co możemy posiadać? A może jest czymś niematerialnym, z czym nie możemy się obchodzić?
Czy zastawiałeś się kiedykolwiek, czy człowiek może być albo dobry albo zły? Czy jesteśmy w stanie sami wybierać, po której stronie staniemy? A jeśli nie, to, kto ma taką władzę by wybierać za nas?

„Każdy z nas nosi w sobie niebo i piekło.”

O tym jak trafny jest ten cytat może nam pokazać główna bohaterka książki „Olśnienie”- Aimee Agresti.
Haven Terra, wydawać się może nastolatką, jakiej nie mało w książkach młodzieżowych. Najlepsza uczennica, która nie wierzy w siebie. Dziewczyna, która jest szarą myszką nielubiąca być w centrum uwagi.

„Żyłam na krawędzi, mając świadomość, że kiedy nadejdzie czas, runę w przepaść.”

Cała historia zaczęła się od gabinetu dyrektorki, która czekała z radosną...

WampirkaJustynka | 2014-05-12
Przeczytana: 12 maja 2014

Przyznaję, że do tej książki podchodziłam ostrożnie. Ale już od samego początku wciągnęła mnie i bardzo polubiłam bohaterów. Ta książka jest tak w sam raz żeby się odstresować. Polecam !!!

kaasjaa | 2014-01-27
Przeczytana: styczeń 2014

Uwielbiam tą książkę i z niecierpliwością czekam na premierę kolejnej części!
Szukając powieści o wampirach czy wilkołakach, przypadkiem natknęłam się na anioły. Wahałam się przy zakupie, jednak opinie zachęciły mnie do przeczytania! Książka od początku porywa czytelnika do swojego świata z którego ciężko się wyrwać. Naprawdę godna polecania i chętnie przeczytam jeszcze raz :)

myślnik | 2013-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2013

Pamiętacie zabawę z dzieciństwa - stokrotka lub jakikolwiek inny zerwany kwiat i wyliczanie - kocha,nie kocha,kocha,nie kocha...
Tak się czułam jak czytałam uskrzydloną Haven - dobra,nie dobra...nudna,ciekawa...przeciętna,przebojowa...
Jak się domyślacie takie rozchwianie nie służy,bo w konsekwencji jakieś wrażenie musi przeważyć?!I nadal mam mętlik;/Może to dobrze,że książka tak do końca nie da się określić,wcisnąć w ramy i zaszufladkować.

Kolejna szesnastka(może się to odbić czkawką)ale idziemy dalej,wyzwanie,wyróżnienie,tajemnica pochodzenia,niezwykłość osobowości,piękno nie z tego świata,pierwsze trzepotanie serca,pierwszy pocałunek,coś tu jest nie tak,strach,zdrada,ostateczne rozstrzygnięcie...

Dwa nurty:Haven przed i po!

Haven przed!
Gdybym spotkała ją na ulicy wbiłabym jej do głowy...
Intuicja,niedoceniony skarb,słuchaj swojego wewnętrznego kompasu!
Zanim przyjmiesz propozycje,które mają szansę odmienić twoje życie,zastanów się?!
Jeśli coś przychodzi zbyt łatwo,może wcale...

Zapatrzona_W_Książki | 2014-10-21
Przeczytana: 21 października 2014

Dobra, naprawdę dobra.
Napisana z pomysłem, przemyślana, dopracowana. Czasem zdarzały się fragmenty, które musiałam przemęczyć, ale podobał mi się nagły zwrot akcji na samym końcu, którego się zupełnie nie spodziewałam.

Oby wydano drugą część.

Kyou | 2013-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2013

Kiedy zobaczyłam tą książkę na półce w księgarni pomyślałam - 'Muszę ją mieć!'. I tak trafiła do moich rąk. Nie rozczarowała mnie. IDEALNA! Czekam na następne części.

Miriam Fraser | 2014-05-28
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 28 maja 2014

W odróżnieniu od innych, mnie ta książka zbytnio nie przypadła do gustu. Autorka podzieliła tą powieść na 3 części, w czym 1. jest strasznie nudna. Gdzieś na połowie zaczyna się akcja. I wtedy rozpoczyna się znacznie ciekawsza część książki. Sam pomysł jest bardzo interesujący i oryginalny.

Ann Moore | 2013-10-01
Przeczytana: 18 września 2013

Bardzo ciekawy pomysł na książkę. Jeszcze nie spotkałam się z "fotografowaniem duszy". Bardzo wciąga! Ale uwaga, uwaga przecież nie mogło się obejść bez trójkącika miłosnego. Dlatego zaniżyłam ocenę "Olśnienia". Dlaczego zawsze miłością bohaterki musi być ten co "na początku wybrał złą drogę, ale poznał swoją ukochaną, która wszystko zmieniła"? To już lekka przesada, żeby tak było w co drugiej lekturze :)
7/10

Wendy | 2013-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2013

Powiem tak. Czytałam na LubiomyCzytać.pl recenzje książki. W pasku polecamy zobaczyłam ,,Olśnienie'' i wiedziałam, że koniecznie muszę mieć tą książkę. Książka jest jedną z najlepszych jakie czytałam. Zakochałam się w historii Haven, która wciągnęła mnie od pierwszych stron, i z żalem ją odkładałam. Zakochałam się w tej historii. Każda strona budziła we mnie emocja. A koniec bardzo mi się spodobał. Ze zniecierpliwieniem czekam na kolejny tom z taj serii. Bardzo ciekawi mnie jak ułoży się relacja Haven z Larcem, a co będzie z Lucianem.

Ćwiek