Ciasta. Kuchnia, która leczy

Tłumaczenie: Monika Dobija
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasztorna kuchnia świętej Hildegardy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: AA
Hildegard - Die gute Kuche

Strucle, ciasta, torty - przyjemności, przed którymi przestrzegają dietetycy i lekarze w serii "Kuchnia, która leczy"? W czym tkwi sekret prezentowanych przepisów? Odpowiedź jest zaskakująco prosta - w mądrości św. Hildegardy. Wszystkie przepisy zostały zmienione zgodnie z jej zaleceniami. W składzie smakowitych słodkości znajdziemy tylko zdrowe produkty, pozostałe zastąpiono lub usunięto. Powstały znakomite wypieki na bazie mąki orkiszowej, surowego cukru trzcinowego czy świeżych owoców. Można się skusić na ciasto bożonarodzeniowe z serem i bakaliami, plastry pomarańczowe z nadzieniem i tort Sachera - w sam raz na świąteczne uczty! W książce znalazły się też porady dotyczące kuchni orkiszowej oraz jedenaście reguł wprowadzania orkiszu do codziennej diety.

źródło opisu: Wydawnictwo AA, 2012

źródło okładki: Wydawnictwo AA