Św.Hildegarda z Bingen. Zdrowie dla twojego dziecka

Wydawnictwo: Esprit
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, uroda, dziecko
joly_fh

Zdrowie i harmonijny rozwój dzieci są dla rodziców najważniejsze. Brigitte Pregenzer i Brigitte Schmidle, znawczynie i entuzjastki medycyny świętej Hildegardy z Bingen, opierając się na własnych doświadczeniach, przygotowały poradnik, dzięki któremu można łatwo i z korzyścią dla całej rodziny przystosować rady średniowiecznej mniszki do życia w XXI wieku. Starannie dobrane przepisy, leki i eliksiry z apteczki Hildegardy pomogą nie tylko łagodnie i w zgodzie z naturą leczyć dziecięce choroby, ale także im skutecznie zapobiegać.

Aby dzieci zdrowo rosły, ważna jest również troska o odpowiedni rozkład dnia, właściwą ilość snu oraz zapewnienie im ruchu na świeżym powietrzu. Koncepcja zdrowia św. Hildegardy z Bingen to jednak nie tylko dbałość o fizyczne zdrowie, dlatego autorki przypominają sześć złotych reguł Mistrzyni, które pomogą rodzicom nauczyć dzieci właściwych postaw i szacunku dla zdrowej żywności oraz wpoić im dobroczynne i pożyteczne przyzwyczajenia.

źródło opisu: Esprit, 2013

źródło okładki: www.esprit.pl

QueenMargot | 2013-06-20
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Św. Hildegarda z Bingen żyła na przełomie XI i XII wieku we Frankonii. Od dziecka miała wizje, które utwierdzały ją w przekonaniu, że musi poświęcić swoje życie Bogu. Jako przeorysza klasztoru udowodniła, że jest kobietą wykształconą, obdarowana wieloma talentami. Pisała księgi oraz komponowała i śpiewała pieśni. Jednak najbardziej znana jest ze swoich metod leczniczych. Książka "Zdrowie dla twojego dziecka" to kompendium wiedzy o praktykach świętej, które niejednokrotnie sprawdziła i wypróbowała.

Według Św. Hildegardy podstawą jest życie zgodnie z filozofią czterech żywiołów. Ziemia, Woda, Ogień i Powietrze są integralną częścią naszej egzystencji, ale musimy nauczyć się korzystać z ich dobroczynnej siły. Życie w zgodzie z Żywiołami pozwala osiągnąć tak potrzebną w obecnych czasach harmonię i duchową równowagę. Jeśli dodamy do tego także odpowiednie odżywianie możemy długo cieszyć się dobrym zdrowiem. Medycyna Mistrzyni z Bingen jest medycyną wykorzystującą to, co dobre w...

Jantarka | 2018-01-01
niqqa | 2017-12-17