Gorączka 2

Okładka książki Gorączka 2 Dee Shulman
Okładka książki Gorączka 2
Dee Shulman Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Gorączka (tom 2) fantasy, science fiction
Gorączka (tom 2)
Fever 2
Egmont Polska
2013-11-06
2013-11-06
2013-06-21
Poza czasem gorączka podróż w czasie powieść brytyjska Anglia gladiator

W drugiej części to już nie jest klimat starożytnego Rzymu i miłości, trwające całe millenia. Autorkę chyba zauroczył Lem albo Wells, ponieważ akcją zawładnęły całkowicie podróże w czasoprzestrzeni, badania naukowe i klimaty broni biologicznych. Główny bohater miota się, próbując bezskutecznie pomóc ukochanej Liwii/Ewie zarażonej dziwną, nieznaną chorobą. Tymczasem Ewa co drugą kartkę mdleje albo dostaje zapaści (czy to w ogóle możliwe, aby człowiek miał tyle tych zapaści w tak krótkim czasie? I tak szybko dochodził po nich do zdrowia). Pani Shulman chyba tym razem nieco się zapędziła. Choć nie można jej odmówić dobrego, lekkiego pióra.
Niestety to nie jest ostateczne rozwikłanie zagadki wirusa ani zakończenie historii. A co gorsza trzecia część nie doczekała się polskiego przekładu.

Jeszcze lepsza niz część pierwsza, duzo watkow, niespodziewanych zwrotw akcji. Zakonczenia szokuje. Moze za duzo nowych postaci, ktore wedlug mnie są zbędne.
Polecajka!

Polecajka!

Na półkach: , , , , , , , ,

Książka równie dobra jak pierwszy tom. Kontynuuje wszystkie wątki, oprócz nich pojawiają się też nowe. Wprowadzono również kilka nowych postaci, nie powiązanych z poprzednimi. Myślę, że był to dobry pomysł. Całą serię bardzo dobrze mi się czytało i szkoda, że nie ma polskiej wersji trzeciego tomu. Chciałabym się dowiedzieć co było dalej i jakie jest rozwiązanie zagadki, której dotyczy cała fabuła.

Tom 2, ścisła kontynuacja. Kończy się CDN (właściwie urywa). Książka mniej jednolita niż 1 tom. Wydaje się bardziej rozbita na nowych bohaterów, którzy, w konsekwencji nie za dużo wnoszą do wątku głównego. Dużo mniej głównych postaci, a nasza bohaterka coraz bardziej przypomina omdlewającą mimozę.
Na końcu pojawia się (albo wypływa) kilka błędów logicznych, ale może nie każdy zwróci na nie uwagę. Mnie przeszkadzały. Pierwszy tom podał mi się bardziej, ale i tak chcę przeczytać 3 tom.

Na końcu pojawia się (albo wypływa) kilka błędów logicznych, ale może nie...

Główna bohaterka, ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu nie działała mi na nerwy. Niestety tylko na początku, później myślałam, że ją uduszę. A jak wpadła na pomysł bioterrorystów, którzy działali już w czasach Setha to myślałam, że padnę z jej głupoty.
Drugi taki moment był, gdy zadzwoniła do policjanta i powiedziała, że gościu, którego aresztowali jest niewinny i była zaskoczona, że jej nie uwierzył i chciał dokładnych wyjaśnień. To już przeważyło szale i musiałam się odstresować całkiem inną książką, po której wróciłam znów do Ewy/Liwii i Setha.
Te sceny zazdrości moim zdaniem były "wyssane z palca" zamiast być takie faktycznie prawdziwe.
Jak rozdziały nie dotyczyły Ewy i tego jak użala się nad sobą książka była całkiem fajna. Szkoda tylko, że nie zostało to skończone w tym tomie.
Bardzo nie podobało mi się jak był opisywany specjalistyczny język i zero tłumaczenia. To trochę odstraszało, bo nie wszyscy muszą rozumieć naukowy żargon.
Wkurzała mnie czasami też postać Jen, (tylko w tych wyimaginowanych momentach zazdrości) ale dało się to przeżyć. Że tak powiem ujdzie w tłoku.
Końcówka to już w ogóle jak dla mnie głupia. Szkoda, że jej całej nie rozciął.
Jednak mimo wszystko fabuła jest bardzo ciekawa. I te naukowe momenty. Pewnie głównie to ciągnie mnie do tej książki i nie pozwala rzucić jej w kąt jako książki nie dającej się czytać. Co prawda jak dla mnie książka trochę niedopracowana i w pewnych sytuacjach dużo niedopowiedzeń. Jednak sądzę, że jeśli pojawi się trzeci tom to na pewno go przeczytam, gdyż intryguje mnie jak to się zakończy. Jakoś przeżyje tę główną bohaterkę.
Tom drugi na pewno dużo lepszy od tomu pierwszego. I to jest ogromny plus. Dużo więcej się dzieje, coś się wyjaśnia, ale nie do końca. Jedyne, co mi zostało to żyć w błogiej nieświadomości, albo chwycić tom 3, jeśli się ukarze.

Olśniewająca...takim słowem opisałabym tą książkę. Historia Setha i Ewy się rozwija. Seth chce być cały czas ze swoją miłością lecz ma jeszcze obowiązki Parallonie. Postacie jak zawsze świetnie opisane, akcja ciekawa i żwawa. Koniec taki niespodziewany! Jestem wściekła na wydawnictwo, które ukazało, tą serię, ponieważ jej nie dokończyła! Trzeciej części nie ma, a tak się zakochałam w tej historii...

Rewelacja ! Czekam na następną część ! <3

Rewelacja ! Czekam na następną część ! <3

pomysł ciekawy ale pod koniec akcja bardzo zagmatwana, zobaczymy jak się rozwinie w trzecim tomie...

29-31 października 2019r.

29-31 października 2019r.

Super książka. Szkoda, że tak szybko się skończyła.
Niestety nie ma przetłumaczonej 3 części i nie wiem jak potoczą się dalsze losy Sethosa i Ewy.

Super książka. Szkoda, że tak szybko się skończyła.

• Podróże w czasie

Dee Shulman Gorączka 2 Zobacz więcej