Diagnoza psychiatryczna : praktyczny podręcznik dla klinicystów

Seria: Psychiatria i psychoterapia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Diagnosis made easier : principles and techniques for mental health clinicians
zdrowie, medycyna
wildfemale

Z dużą satysfakcją prezentuję pracę Jamesa Morrisona Diagnoza psychiatryczna – praktyczny podręcznik dla klinicystów (...) Autor jest przede wszystkim doskonałym psychiatrą o ogromnym doświadczeniu klinicznym.(...) Dla każdego szkolącego się psychiatry ale też dla lekarza rodzinnego, ten podręcznik psychiatrycznej diagnozy będzie wspaniałą i wciągającą lekturą. Ogromna, bo licząca ponad sto,...

Dla każdego szkolącego się psychiatry ale też dla lekarza rodzinnego, ten podręcznik psychiatrycznej diagnozy będzie wspaniałą i wciągającą lekturą. Ogromna, bo licząca ponad sto, liczba opisanych przypadków, prosty i osobisty język, lekkość i swoboda narracji powodują ,ze zapomina się o czysto teoretycznych aspektach.
Prof. dr hab Janusz Heitzman, Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Morrison jest autorem o bogatej wiedzy klinicznej, obdarzonym poczuciem humoru i dużą dozą zdrowego rozsądku. Książka ta zdobędzie uznanie wśród studentów, rezydentów psychiatrii i psychologów na stażu oraz ich nauczycieli. Jest to podręcznik o niesamowitych walorach dydaktycznych
Richard Balon, MD, wydział psychiatrii, Wayne State University School of Medicine, Detroit, Michigan.

James Morrison, MD, doktor medycyny na Uniwersytecie Waszyngtona w St. Louis, gdzie zrobił też specjalizację z psychiatrii. Zdobywszy szerokie doświadczenie zawodowe zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, pracuje obecnie jako wykładowca psychiatrii klinicznej na Oregon Health and Science University w Portland.

źródło opisu: http://www.wuj.pl

źródło okładki: http://www.wuj.pl/produkt_gl/1877.jpg

Agata | 2013-11-22
Na półkach: Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: 22 listopada 2013

Przystępnie i ciekawie, momentami z humorem. Jak na amerykański podręcznik przystało, czyta się jak dobrą powieść.
Chociaż moim zdaniem bardziej niż "podręcznik" pasowałoby określenie poradnik.

wildfemale | 2012-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2012

Przydatna książka, jej jedynym minusem jest to, że redakcja naukowa nie popisała się i nie odniosła tego, co autor mówi o DSM IV do polskiego ICD 10 - niektóre kryteria diagnostyczne różnią się.
Nie ze wszystkimi wskazówkami klinicznymi się zgadzam, ale z podejściem klinicznym autora chętnie się zapoznałam.