Diagnoza psychiatryczna (wydanie II, zgodne z DSM-5)

James Morrison Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Psychiatria i psychoterapia zdrowie, medycyna
2020-12-22
2020-12-22
Robert Andruszko
Psychiatria i psychoterapia
psychiatria psychologia psychoterapia

Jestem tą książką zachwycona! to jest absolutny must-have studenta psychologii czy psychiatrii. Nie dość, że napisana prosto, konkretnie i z dowcipem to jeszcze jest pełna przykładów z życia. Tak naprawdę ta wcale gruba pozycja zawiera w sobie wiedzę praktyczna i teoretyczną o treściwości 5 innych tomiszczy, które zmuszona byłam przeczytać. Oprawiam i stawiam na miejscu...

Przystępnie i ciekawie, momentami z humorem. Jak na amerykański podręcznik przystało, czyta się jak dobrą powieść.
Chociaż moim zdaniem bardziej niż "podręcznik" pasowałoby określenie poradnik.

Przydatna książka, jej jedynym minusem jest to, że redakcja naukowa nie popisała się i nie odniosła tego, co autor mówi o DSM IV do polskiego ICD 10 - niektóre kryteria diagnostyczne różnią się.
Nie ze wszystkimi wskazówkami klinicznymi się zgadzam, ale z podejściem klinicznym autora chętnie się zapoznałam.

• Psychologia
  • Muszę mieć - absolutny MH
  • Psychoterapia
  • Diagnoza
  • Nauka
  • Psychologia - do przeczytania

Dodaj cytat z książki Diagnoza psychiatryczna (wydanie II, zgodne z DSM-5)