Trumna wyściełana pluszem

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kryminał [Beta-Books]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ALFA
The plush-lined coffin
Nutilka

"Wytężając wzrok w tym przyćmionym błękicie zauważyłem, ze w pokoju było jeszcze coś poza mną. Kiedy się do tego zbliżyłem, niewyraźny dotąd zarys przybrał kształt ogromnej trumny ustawionej na podwyższeniu. Podszedłem jeszcze bliżej i zobaczyłem, że wnętrze trumny wyścielone jest czymś, co wyglądało na doskonałej jakości pikowany atłas. Kolejne dwa kroki przybliżyły mnie na tyle, ze dostrzegłem, iż trumna jest zajęta. No tak, zaświtało mi, te kolorowe światła i muzyka wystarczą, aby postawić na nogi każdego nieboszczyka. Potem przestałem myśleć i niemal oszalałem z przerażenia, a miejsce, w którym zwykle miałem kręgosłup, zaczęło wypełniać się galaretą. Nagle krtań zacisnęła mi się i po prostu stałem i patrzyłem, jak nieboszczyk powoli unosi się i siada."

źródło opisu: Wydawnictwo "Alfa", 1991

źródło okładki: http://literacki24.pl/-/