literatura faktu
Sabina Majcher

Ostatni, czwarty tom "Dzieł" Haliny Poświatowskiej (1935-1967) zawiera obszerny wybór listów, z których duża część publikowana jest po raz pierwszy.

Listy, ułożone w porządku chronologicznym, tworzą swoisty rodzaj intymnej autobiografii, są przejmującym dokumentem dramatycznej walki z chorobą, a zarazem świadectwem wrażliwości, uporu oraz akceptacji życia.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1998

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Candy | 2019-09-16

Listy Haliny Poświatowskiej to dla mnie prawdziwe dzieło sztuki. Napisane ładniej niż niejedna powieść. Oczywiście polecam.

wladcalasow | 2016-09-10

Emocjonalny wulkan, rzadko się spotyka tego typu pozycje. Bardzo to intymna podróż wymagająca posiadania dużego zapasu zrozumienia i wytrzymałości. Do tego wydanie Wydawnictwa Literackiego jest znacznie lepiej zaprojektowane i z lepszym, poważniejszym składem dostosowanym względem fascynującej zawartości.