Tajemnica Malutkiej

Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
978-83-89133-71-7
jagarkar

Opowieść o Tajemnicy, Trochę Innej Dziewczynce i jej babci. O sile marzeń o tym, że inność nie zawsze musi w życiu przeszkadzać. Rozpisana na dwa głosy – małej Uli i jej tatusia, z którym wspólnie wymyślają sobie bajkę. Surrealizm ilustracji i opracowania graficznego Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak oraz mocne zdecydowane kolory świetnie współgrają z wyimaginowanym światem opowieści.

źródło opisu: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,tajemnica-malutkiej

źródło okładki: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,tajemnica-malutkiej

Kokos | 2012-12-16
Przeczytana: grudzień 2012

Bardzo sympatyczna bajka. Ciekawe jest przedstawienie historii Malutkiej jako opowieści improwizowanej przez ojca i córkę, wprowadza to uroczy dialog, który zarazem wyjaśnia zagadki bajkowego świata. Bardzo podoba mi się widoczny w tle, nienachalny przekaz, że to, co inne, może być też fajne. Malutka jest inna, dziwna za sprawą swoich ogromnych stóp, ale narratorka Ula bardzo szybko udowadania, że takie stopy mają właściwie więcej zalet niż wad. Jest trochę o podróżowaniu, o marzeniach, o rodzinie, słowem - wszystko, na co powinno być miejsce w dobrej bajce. Zatem jeśli chodzi o tekst to nie mam żadnych zastrzeżeń. Pojawiają się one natomiast w odniesieniu do ilustracji. Warstwa graficzna tej książeczki jest w moim odczuciu trochę niepokojąca (zwłaszcza dominacja czerwieni i abstrakcja). Przyznaję jednak, że jestem raczej miłośniczką sztuki klasycznej, być może po prostu te ilustracje to dla mnie nadmiar eksperymentowania.

Maluszkowe Inspiracje | 2013-11-05
Przeczytana: 28 października 2013

"Tajemnica Malutkiej" wydawnictwa Ezop, bo to o niej mowa, to opowieść na dobranoc - improwizowana, spontanicznie tworzona przez małą Ulę i jej tatę.
Historia pisze się tu sama.
Ten przepiękny dialog ojca i córki powołuje do życia niezwykłe postacie i zdarzenia.
Niespodziewanie powstaje cudowna, magiczna opowieść pełna zaskakujących wątków, mocno zabarwionych absurdem.
Tytułowa Malutka to pogodna, serdeczna dziewczynka, która wyróżnia się ogromnymi stopami...
Są one tak ogromne, że "zajmują całą szerokość jezdni"!
Do sklepu dziewczynka musi wchodzić tyłem, żeby czegoś tam nie uszkodzić.
Jednak Malutka nie przejmuje się tym, że jest "inna", ani tym, że ludzie czasem się z niej śmieją.
Jest radosna i lubi, gdy innym jest wesoło.
Marzy o kolorowych trzewiczkach, jak jej przyjaciółka Lucynka, bo do tej pory zawsze miała tylko zwykłe sznurowane buciki z brązowej skóry, robione na specjalne zamówienie...
Każdy problem, z którym boryka się Malutka, jak bieda, odmienność, rozłąka z...

Goszka | 2014-10-31

Co jest z tymi bajkami dla dzieci, że są coraz gorsze...? Nawet chyba nie chodzi o treść, bo ona jest ciekawa i dziecko na pewno zainteresuje - do tego nauczy, że inność wcale nie oznacza czegoś złego i gorszego... Ale te obrazki? Modern art. Za bardzo mordern, za mało art.

Mamobab | 2014-01-15
zgAga | 2017-08-17
helazwesela | 2015-07-10
emmato | 2014-03-18
Nominacje do Nagrody Literackiej M. St. Warszawy

Ogłoszono tytuły książek nominowanych w 4 kategoriach do Nagrody Literackiej M. St. Warszawy. Laureatów poznamy 22 kwietnia, w przeddzień Światowego Dnia Książki.