różnimisie

Każdy popełnia grzechy, także Ekonieborak, który jest z ekologią na bakier. A Wy? Będzie śmiesznie, ale może przy okazji czegoś się nauczymy:) Informacja wydawcy: Drodzy Dorośli i Drogie Dzieci! Ekonieborak, tytułowy bohater naszej nowej książki pt. „ Draka Ekonieboraka” zaprasza Was do swojego świata. Podróżuje w nim terenówką, robi zakupy i pranie, gromadzi śmieci, ogląda telewizję i...

Informacja wydawcy:

Drodzy Dorośli i Drogie Dzieci!

Ekonieborak, tytułowy bohater naszej nowej książki pt. „ Draka Ekonieboraka” zaprasza Was do swojego świata. Podróżuje w nim terenówką, robi zakupy i pranie, gromadzi śmieci, ogląda telewizję i korzysta z komputera przy włączonym świetle. Ekonieborak mieszka wśród nas, może jest twoim krewnym, sąsiadem, może ty sam niekiedy zachowujesz się podobnie do niego?

Każdy z nas popełnia ekologiczne grzechy. Profesor Sumienie liczy na to, że dokona się w Tobie EKOprzemiana!

Pośmiejmy się – my dorośli – z samych siebie! Pozwólmy dzieciom pośmiać się z dorosłych!

Życzymy wszystkim małym i dużym czytelnikom wspaniałej zabawy!

źródło opisu: Wydawnictwo Albus, 2012

źródło okładki: http://www.albus.poznan.pl/

Molly | 2014-12-20
Przeczytana: 12 grudnia 2014

Bo do dzieci można mądrze. Bo wcale, ale to wcale, książka dla dzieci nie musi być błahą
opowiastką o kotku i piesku, i o kaczuszce. I jak ja się cieszę, że autorzy i wydawcy dawno już fakt ten zrozumieli. A teraz książki takie produkują (no tworzą właściwie, nazwać książkę "produktem" to wszak profanacja), że siadasz człowieku, żeby Berbecia tego zając na chwil parę, siadasz, czytasz wierszyk jeden, drugi i wpadasz w opowieść po uszy. I nie wiesz już sam w końcu, co najpierw robić - ilustrację chłonąc, rymem się zachwycić czy siąść i czytać, czytać, czytać... Bo dziecko to czytelnik wymagający o wiele bardziej niż dorosły. Żadne tam wodolejstwo nie przejdzie, a watę słowną Małe wyczuje z odległości kilometrów dwóch. Dorosły jak czyta, to do końca chce dobrnąć, opis przyrody pominie w takim "Nad Niemnem" dajmy na to i choć dialogi to przeczyta, a to zamyśli się nad sprawami dnia minionego i strony w tym zamyśleniu przewraca. Dziecko? Bynajmniej. U dziecka jest tak lub nie i nie ma...

KocieLektury | 2015-11-08
Przeczytana: 25 października 2015

Oferta książek dla dzieci jest dziś niezwykle bogata. Chociaż wciąż mamy do czynienia z całą gamą publikacji infantylnych i nieciekawych, to jednak powstaje coraz więcej książek wyjątkowych, które inspirują, bawią i uczą, które mają nie tylko szalenie interesującą treść, ale także dopracowaną szatę graficzną. Jedną z nich jest właśnie Draka Ekonieboraka.

Draka Ekonieboraka wpisuje się w ideę dostarczania dzieciom treści ważnych w zabawny i inspirujący sposób. To historia przeciętnego fajtłapy, który z ekologią jest na bakier. Ekonieborak marnotrawi ogromne ilości jedzenia, wody i energii. Do pobliskiego kiosku dojeżdża terenowym wozem, a śmieci i resztki jedzenia wrzuca wprost do toalety, by nie męczyć się zbytnio chodzeniem po schodach. Zniszczone meble i większe odpady, które wytwarza lądują oczywiście w lesie. Ekonieborak pozostałby nieświadomy własnych błędów, gdyby nie porady Profesora Sumienie, który przytacza liczne statystyki i sugeruje, jak powinno się postępować w każdej...

zaczytanasowka | 2018-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2018

Kochani książka ta powinna znaleźć się w każdym domu.
Dzieciak się uczy bawiąc. A taka nauka wchodzi do głowy najszybciej.
Nasz bohater popełnia masę błędów : nie sprząta po piesku, wyrzuca śmieci na chodnik, jeździ samochodem nawet mając do pokonania tylko 100 metrów.
Całe szczęście Profesor sumienie tłumaczy na koniec każdego rozdziału jak nie popełniać błędów Ekonieboraka.
Więcej takich książek dla naszych maluszków :P
www.zaczytanasowka.pl
Polecam

monah | 2012-12-15
Przeczytana: 2012 rok

w kategorii "dla mojego dzieciaka" - wybitna :) mądra w treści, z ważnym przesłaniem, a przy tym zabawna i piękna w formie. świetne ilustracje Emilii Dziubak. zakorzenia pro-ekologiczne postawy, a jednocześnie prowokuje do wybuchów dzikiego śmiechu.
to jedna z ulubionych książek mojej 5-latki, a wartość edukacyjna - nie do przecenienia. takie książki pomagają wychować małego Ekologa zamiast Ekonieboraka. choć przyznaję, czasem zdarza mi się zzzzzemleć przekleństwo w ustach, kiedy słyszę rozdzierające: "MAMOOOOOOO! zapomniałaś wyłączyć światło w kuchni! TY EKONIEBORAKUUUUUU!!!!!"
...no cóż, ja nie miałam takiej fajnej książki jako dziecko :D

jagarkar | 2013-03-12
Przeczytana: 12 marca 2013

Wspaniale uświadamiająca i świetnie zilustrowana książka!

zaczytanamamabooks | 2018-10-19
Przeczytana: 26 lipca 2018

Książka „Draka Ekonieboraka”
Autor Eliza Saroma-Stępniewska, Iwona Wierzba
Ilustracje Emilia Dziubak
Wydawnictwo @albus_wydawnictwo
Co zrobić by zmienić Ziemię? Książka to fantastyczny, rodzinny odnośnik do EKOPRZEMIANY, to książka mogąca prawdziwie zmieniać naszą rzeczywistość. Draka nie tylko uświadamia towarzyszące nam na co dzień ekoproblemy ale i wskazuje konkretne sposoby radzenia sobie z nimi, wytycza jasną i prostą drogę, tchnie optymizmem i zachęca do działania!
Tytułowy Ekonieborak to przesympatyczny w odbiorze pan, którego większość z nas zna chociażby z najbliższego sąsiedztwa: chudziutkie nóżki, piwny brzuszek, fryzura z pieczołowicie przyczesaną na bok grzywką i nieśmiertelny polski wąsik. Jak podpowiada nadane przez autorki imię bohater jest wielką ekologiczną ofermą i ignorantem. Każda rzecz, której się tknie przeradza się w poważne ekologiczne przewinienie. Ekonieborak w nieskończoność...

agaleszcz | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Książka dla każdego, małego i dużego o tym jak być ekologicznym. Im wcześniej wpoimy dzieciom proste zasady jak dbać o nasze środowisko tym lepiej. Naprawdę niewiele trzeba by nie być "Ekonieborakiem" czego życzę sobie i wam. W książce znajdziecie trochę ciekawostek i rymowanek, i jak zwykle piękne ilustracje Emilii Dziubak. Polecam.

Alicja7-84 | 2013-09-20

Mega plus za ilustracje...tekst też naprawdę dobry