Książka Roku 2018

Jajuńciek

Wydawnictwo: Muchomor
83-89774-15-1
jagarkar

Czy wiecie, wielkich czynów może dokonać mały zajączek?

I jak wiele odwagi mieści się w niewielkim serduszku?

Powiedzcie: czy dzielność zależy od wzrostu?

źródło opisu: Wydawnictwo Muchomor, 2005

źródło okładki: http://www.muchomor.pl/jajunciek

Villiana | 2017-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2017

Moje drugie spotkanie z autorem. Zachwycona Ignatkiem, którego czytałam z dzieciakami na okrągło, z wielkimi oczekiwaniami sięgnęłam po Jajuńcia (nie mam pojęcia jak to się odmienia). I niestety jestem z lekka rozczarowana.

Historia czwórki braci, którzy uwielbiali muzykować, a trudna sytuacja rodzinna zmusiła ich do odejścia z domu w celu poszukiwania lepszego życia, jakoś nie do końca mnie porwała. Owszem, było wszystko, ciekawy główny bohater, dość ciekawa grafika, walka dobra ze złem, ale nie zrobiło to na mnie wrażenia. Najmniej podobał mi się chyba główny złoczyńca opowieści, nic specjalnie oryginalnego i odkrywczego i w dodatku o imieniu jeszcze dziwniejszym od imion poszczególnych braci-zajęcy.

Dzieci straciły zainteresowanie dość szybko, raczej do tego nie wrócimy.

bibi | 2015-05-08
Przeczytana: maj 2015

Wiolinek, Akordeoniusz, Zbębyszek i malutki Jajuńciek to rozbawione i głośne towarzystwo, które musi wyruszyć w poszukiwaniu lepszego losu. Niewielki zajączek w sytuacji kryzysowej pokazuje swoją ogromną odwagę. Osobowość, odwaga nie zależą przecież od wzrostu.

Poczciwa babcia martwi się o los swoich wnucząt i prosi, by wyruszyli w świat i grali na instrumentach najpiękniej jak potrafią, by zarobić choćby na marchewkę. Trafiają do "spowitych mgłą murów wielkiego miasta". Grając na skwerze w środku miasta narażają się groźnemu królowi, który ma na nich ogromną chrapkę...
więcej na madebybibi.blogspot.com/2015/05/jajunciek.html

Abdita | 2013-03-15
Przeczytana: 15 marca 2013

W świecie muzykujących zajęcy przekleństwo "dur-de-mol" jest po prostu cudownym pomysłem.

charlie | 2019-02-11
Przeczytana: 10 lutego 2019