Kup teraz - 1 oferta w cenie od 13.00 zł do 13.00 zł

wyobraźnia surrealizm powieść dziecięca polska
literatura dziecięca
978-83-89133-71-7
wyobraźnia surrealizm powieść dziecięca polska

Nie trafiła do mnie warstwa graficzna tej książki, ale sama historia jest dość sympatyczna. Snuta przez ojca i córkę opowieść o dziewczynce z nieprawdopodobnie wielkimi stopami może nie tylko zachęcić do podobnych kreatywnych zabaw z dzieckiem, ale oswoi trochę tematykę inności.

Książka nie przypadła do gustu ani mnie, ani mojemu niespełna 6-letniemu synkowi. Z całym szacunkiem do pani Anny Onichimowskiej, lektura zwyczajnie nas nudziła. Dodatkowo ilustracje są wręcz okropne i przerażające (dla mnie były straszne, a co dopiero mówić o dziecku, które zaraz idzie spać - koszmary gwarantowane).

Co jest z tymi bajkami dla dzieci, że są coraz gorsze...? Nawet chyba nie chodzi o treść, bo ona jest ciekawa i dziecko na pewno zainteresuje - do tego nauczy, że inność wcale nie oznacza czegoś złego i gorszego... Ale te obrazki? Modern art. Za bardzo mordern, za mało art.

"Tajemnica Malutkiej" wydawnictwa Ezop, bo to o niej mowa, to opowieść na dobranoc - improwizowana, spontanicznie tworzona przez małą Ulę i jej tatę.
Historia pisze się tu sama.
Ten przepiękny dialog ojca i córki powołuje do życia niezwykłe postacie i zdarzenia.
Niespodziewanie powstaje cudowna, magiczna opowieść pełna zaskakujących wątków, mocno zabarwionych...

Bardzo sympatyczna bajka. Ciekawe jest przedstawienie historii Malutkiej jako opowieści improwizowanej przez ojca i córkę, wprowadza to uroczy dialog, który zarazem wyjaśnia zagadki bajkowego świata. Bardzo podoba mi się widoczny w tle, nienachalny przekaz, że to, co inne, może być też fajne. Malutka jest inna, dziwna za sprawą swoich ogromnych stóp, ale narratorka Ula...

• Lit. dziecięca
  • Aurelus