Wiersze i rymowanki polskie

Wydawnictwo: MAK Verlag
wiersze dla dzieci

Przedstawiamy Czytelnikom publikację wyjątkową, będącą listą życzeń wszystkich, którzy przyczynili się do jej powstania. Tom WIERSZE I RYMOWANKI POLSKIE z serii KLASYCY POLSCY DZIECIOM jest pieczołowicie przygotowanym wyborem najlepszej twórczości klasycznej dla dzieci. Trudno wyobrazić sobie wieczory bez lektury wierszy Oppmana, Fredry, Konopnickiej, Jachowicza czy Bełzy, o tuzach literatury, jak Mickiewicz, Słowacki, Krasicki, nie wspominając. Dzieciństwo bez Stefka Burczymuchy, Pawła i Gawła, Niezapominajek wpisywanych do każdego pamiętnika czy Kołysanek pióra Czechowicza przed snem jest nie do pomyślenia. Żadne przyjęcie rodzinne nie mogło obyć się bez wiersza o Chorym Kotku, a wszystkie zabawy toczyły się w rytm wyliczanek Entliczek pentliczek, Siała baba mak, Ene due rike fake... i rymowanek Gdzieżeś to bywał czarny baranie, Jak sroczka kaszkę warzyła czy Jak kot palił fajkę. To wszystko i znacznie więcej znajdziecie na stronach tej książki.

Wielkim walorem serii KLASYCY POLSCY DZIECIOM są ilustracje, także sięgające stylistyką do klasyki ilustracji dla dzieci, wykonane z wielką dbałością i talentem przez Magdalenę Kozieł - Nowak, cenioną ilustratorkę wydawnictw dla dzieci. Wyróżniająca się wśród publikacji na polskim rynku wydawniczym elegancka edytorsko książka jest znakomitym pomysłem na niebanalny prezent. Wszyscy dbający o polską tradycję literacką i kulturę, chcący przekazać to dzieciom, powinni mieć ten tom w domu. Ze względu na zawartość, staranny wybór utworów, publikacja może służyć jako lektura uzupełniająca z zakresu języka polskiego.

Książka dająca radość czytania dzieciom, rodzicom i dziadkom.

źródło opisu: Mak Verlag, 2012

źródło okładki: http://www.makverlag.eu/

"Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świcie."
Maria Konopnicka

Znacie ten fragment? Ja bardzo lubię ten wiersz i możliwe, że właśnie dzięki niemu bardzo długo wierzyłam w krasnoludki :) Budowałam im w lesie domki z patyczków i mchu. A teraz gdy wracam do tego utworu wszystkie wspomnienia wracają. Zresztą nie tylko te. Wiersze Marii Konopnickiej, Aleksandra Fredro, Ignacego Krasickiego i wielu wielu innych polskich poetów są mi doskonale znane. Wam pewnie także, prawda?

Seria klasycy polscy dzieciom nawiązuje właśnie do takich utworów. Tu znajdziemy wiersze bardziej i mniej znanych twórców, z którymi wielokrotnie spotykaliśmy się zarówno w dzieciństwie jak i obecnie. Niektóre towarzyszyły nam podczas zabaw na podwórku, inne recytowały nasze babcie i mamy. Są też takie, które znamy, bo służyły jako teksty do wielu piosenek dla dzieci śpiewanych przez nas z rówieśnikami, a teraz z naszymi dziećmi :) Ech... nic...

SylaSP | 2016-03-02
Przeczytana: 01 marca 2016