Lokomotywa i inne wiersze

Wydawnictwo: Zielona Sowa
978-83-7623-440-3
j89kacper

Inne wydania

Któż z nas nie zna Murzynka Bambo, Zosi Samosi, perypetii Grzesia z dziurawym workiem czy kłopotów Słonia Trąbalskiego z pamięcią. Dzięki wielu niezwykłym historiom zaprezentowanym w tym zbiorze młodzi czytelnicy i ich rodzice będą mogli odbyć wyjątkową podróż do krainy fantazji. Piękne wiersze przeplatają się tu z nowoczesnymi, ciekawymi ilustracjami, które pobudzą wyobraźnię każdego dziecka.

Julian Tuwim to jeden z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku, który pisał zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Do dziś jego utwory wzruszają i bawią kolejne pokolenia młodych czytelników. I Ty z pewnością pokochasz stworzonych przez poetę bohaterów, ulegniesz czarowi pełnego magii i humoru świata, który wyczarował w swoich wierszach.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2009

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/ksiazki/ksiazki_dla_najm...»

Ag2S | 2010-04-26
Przeczytana: 2010 rok

Dziecięca klasyka. Wiersze Tuwima są super :)
Lokomotywa była i jest moim ulubionym, niezapomnianym.

Ewelina | 2015-11-03
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci, 2015
Przeczytana: 03 listopada 2015

Wspaniała lektura dla wszystkich dzieci. Wyrazy dźwiękonaśladowcze , wspaniałe rymy, humorystyczne opowieści powodują, że wiersze przyciągają uwagę nawet najmłodszych.

czerwona | 2011-02-16

jedna z pierwszych moich książek:)

książek: 1928

Książka, którą każdemu dziecku ktoś powinien przeczytać.

hartnett Besler | 2011-02-24

Wiecznie dobre.