Psierociniec
Olinek

Zbiorek 15 zabawnych wierszy o tematyce psiej, przeplatany historią psa Remika – psiego wierszoklety, który trafia do schroniska. Tam odkrywa niesamowitą rzecz: gdy ułoży wiersz, jeden pies zostaje adoptowany – znajduje dom i miłość. W Psierocińcu mieszkają samotne psy. Ich oczy są smutne, a ogony merdają bardzo rzadko, Jednak zwierzęta wierzą w to, że w końcu pokocha je jakiś człowiek. Rudy...

W Psierocińcu mieszkają samotne psy. Ich oczy są smutne, a ogony merdają bardzo rzadko, Jednak zwierzęta wierzą w to, że w końcu pokocha je jakiś człowiek. Rudy kundelek Remik postanawia spełnić psie marzenia układając zaczarowane wiersze.

Czy uda mu się znaleźć domy dla czworonożnych przyjaciół? A kto spełni marzenie Remika?

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/psierociniec.html

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/psierociniec.html

korcia | 2018-07-10
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Oczywiście obie z Aurelką gorąco Wam polecamy tę bajeczkę. Spędziłyśmy miło czas z tą lekturą i Wam życzymy tego samego. Jeśli szukacie prezentu dla swoich (lub nie swoich) pociech, to „Psierociniec” nadaje się do tego idealnie. To pierwsza część serii, więc niebawem opowiemy Wam o kolejnym tomie.

nieperfekcyjnie | 2018-09-14
Na półkach: Rok 2018, Przeczytane
Przeczytana: 14 września 2018

Każdemu człowiekowi, jak i zwierzakowi do życia potrzebna jest miłość. Kochać i być kochanym to największa radość. Niestety nie zawsze jest nam to dane... Jednak może warto niekiedy pozostawić swoje zmartwienia w tyle i dać szansę sobie oraz komuś?

Remek to główny bohater książki, który dzieli się swoimi radościami i smutkami ze schroniskowego żywota. Opowiada o swoich marzeniach, snuje fantazje na temat szczęśliwego życia u boku dobrych właścicieli, tworzy wiersze o swoich kolegach, wierząc, że los uśmiechnie się także do niego.

"Psierociniec" to lektura uświadamiająca, że nie warto bać się psów ze schroniska, bo to właśnie te opuszczone i samotne psiaki potrafią dać nam ogrom miłości. Ja akurat nigdy nie miałam psa ze schroniska, ale w moim domu pies był zawsze. Najpierw Atos, który został uratowany przed wyrzuceniem do jeziora przez złego człowieka. Trafił do moich rodziców, kiedy miałam rok - miał zaledwie kilka dni, był jeszcze zupełnie ślepy. Po piętnastu latach zmarł, a...

Puchatka | 2018-07-17
Na półkach: 2018, Przeczytane

Moja córa uwielbia książki o zwierzakach, o psach i kotach w szczególności. Z przyjemnością zatopiłyśmy się w lekturze "Psierocińca" autorstwa Agaty Widzowskiej i muszę przyznać, że książeczka już na wstępie zrobiła na moim dziecku spore wrażenie. Wrażliwe serducho szybkiej zabiło, gdy poznało historię bezdomnego psiaka, który noce spędzał samotnie, pod gołym niebem, cierpiąc głód i chłód, tęskniąc za ludzkim ciepłem.

Opowieść nie jest jednak "ciężka" w odbiorze, ponieważ treść (zwroty, przygody, tematyka) została dostosowana do możliwości poznawczych małego dziecka - w tej historii odnajdzie się zarówno przedszkolak, jak i trzecioklasista.

"Psierociniec" to cudna, ciepła i pełna pozytywnych emocji historia o psie, który pisał wiersze. Nie były to jednak wiersze byle jakie, ponieważ miały one moc sprawczą, zmieniały rzeczywistość.

Bohaterem naszej opowieści jest psiak Remik, który trafił swego czasu do specjalnego schroniska dla psów zwanego Psierocińcem. W tym przybytku...

książek: 2016
AnnaSikorska | 2016-01-05

Chodzący własnymi drogami pies nie może być szczęśliwy. Szwendający się po okolicy i śpiący w zorganizowanych przez siebie miejscach Remik wiedział o tym, ale nie mógł odmienić swojego losu. Jedyne, co mu pozostało to tęsknota za domem i właścicielem, którego już nawet nie pamiętał.
Miał już przynajmniej jedną samodzielną zimę za sobą, kiedy trafił do Psierocińca, w którym uświadamia sobie swoje niezwykłe umiejętności: jest poetą, którego wiersze mogą odmienić los wielu psów i kotów, dlatego w tekst wpleciono wiele wierszy o tych czworonogach. Wiele z tych utworów będzie doskonałym materiałem do ćwiczenia wymowy dla najmłodszych. Po znalezieniu domu przez wielu jego współlokatorów - nie zawsze mile do niego nastawionych - Remik zyskuje uznanie i przyjaźń, a z czasem udaje mu się odnaleźć i dom pełen miłości.
W opowieści o bezdomnym psie i jego towarzyszach grozy dostosowanych do wrażliwości małego czytelnika, radości, opisów rozwijających wyobraźnię oraz oddziałujących na emocje....

dzieckowojny | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

W "Psierocincu" poznajemy psiaki, które z różnych powodów straciły dach nad głową. Jedne zostały porzucone, inne zabrane z powodów zaniedbań, ale łączy je jedno, chcą odnaleźć nowy dom. W takich okolicznościach poznajemy Remika, psa poetę. Remik znajduje przyjaciół w Psierocincu i wierzy, że dla każdego z nich będzie szczęśliwe zakończenie. A jako poeta, tworzy wiersze o swoich towarzyszach niedoli, a każdy pies dla którego stworzył wiersz, odnalazł dom. Jednak w pewnym momencie zastanawia się, czy gdy stworzy wiersz dla siebie, również odnajdzie nowy dom. Czy znajdzie się odpowiednia rodzina dla psa-poety?

Książka przybliża nam realia schronisk, warunki życia zwierząt, mówi o możliwościach wolontariatu czy imprezach wspomagających adopcję. W kolejnych wierszach poznajemy również podstawowe obowiązki posiadania psa, czyli jedzenie, spacery, higiena, wizyty weterynaryjne. Autorka w niezwykły sposób przedstawiła świat zwierząt, które znalazły się na "zakręcie życiowym" i...

CzasemTakJest | 2018-06-10

Bezdomny pies to ucieleśnienie rozpaczy i tęsknoty za rodziną i miską ciepłej strawy. Takim chodzącym nieszczęsciem jest właśnie Remik, który ma już za sobą zimę spędzoną "pod gołym niebem". Jego los być może odmieni się gdy trafia do schroniska dla zwierząt, noszącego wdzięczną nazwę "Psierociniec".

Remik to cudowny psiak, który nie ma chyba żadnych wad. Nie straszne mu żadne przeszkody, a w swej psiej niedoli zawsze napierw myśli o innych, a dopiero potem o sobie. Kiedy trafił do schroniska dla zwierząt, znalazł się w jednej klatce z kilkoma innymi, samotnymi psami różnych ras. Zdawać by sie mogło, że od teraz już nigdy nie będzie głodny, a jednak i tutaj, tak jak w świecie ludzi, pies może okazać się dla psa psem, bo jako jeden z mniejszych piesków musi oddawać swe jedzenie większym psiskom. Nie skarży się jednak, a uciśnienie ujawnia w nim talent poety. Z czasem okazuje się, że psiak nie tylko umie tworzyć wiersze, ale są one czarodziejskie, bo kiedy tylko napisze poemat o...

Elza | 2018-12-25
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane
Przeczytana: 25 grudnia 2018

Niezwykle zabawna, ciepła i poruszająca lektura. Piękne ilustracje, fajowe wiersze. Duży plus za psie słowotwórstwo i humor. Polecam wszystkim! Spodoba się małym, ale i dużym.

Gawus | 2018-03-31
Przeczytana: 30 marca 2018

Wspaniała książka. Taka jakie powinny być książki dla dzieci. Trochę wierszy, trochę prozy. Jest i wesoło, i z zadumą, i czasem poważnie, i z przesłaniem. Książka, która uczy wrażliwości, wytrwałości, wiary w to, że marzenia się spełniają, że zawsze trzeba mieć nadzieję, uczy otwartości na innych. A do tego wszystko oparte na prawdziwej historii. Naprawdę polecam każdemu do poczytania ze swoim maluchem. Dziecko będzie zachwycone i zdziwione że tak szybko się skończyło.

Katarzyna_Es | 2019-02-01

Pies poeta! Chyba nie może być nic piękniejszego.
I godna zapamiętania wizyta w cukierni.

renee | 2015-06-16

"Psierociniec" to wzruszająca książka dla dzieci o niezwykłym psie Remiku. Remik tworzy wiersze, które potrafią zmieniać świat na lepszy. Ma wszystkie cnoty, które powinien mieć dobry pies i... człowiek. Jest odważny, oddany przyjaciołom, potrafi zyskać szacunek swoich wrogów i ma bardzo dobre serce. Książka pozwala z empatią spojrzeć na świat zwierząt, uczula na ich problemy. W dzisiejszych czasach, gdzie króluje moda na pieski z rodowodem, powinno się brać właśnie te, które skrzywdzone przez człowieka czekają na nowych właścicieli w "Psierocińcach", bo one najbardziej na miłość zasługują i najwięcej mogą jej dać.