Bocian z łąki. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka

Okładka książki Bocian z łąki. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka
Magdalena Kozieł-NowakZofia Stanecka Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka literatura dziecięca
40 str. 40 min.
literatura dziecięca
Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka
Nasza Księgarnia
2021-07-14
2021-07-14
40 min.

Okładka książki Zagadki babci Sylwia Chutnik, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Tomasz Samojlik, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Ewa Winnicka
Ocena 7,7
Zagadki babci Sylwia Chutnik, Rok...
Okładka książki Basia i skarby Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 8,0
Basia i skarby Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia i przyjaciele. Wielka księga przygód Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Ocena 8,3
Basia i przyja... Marianna Oklejak, Z...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książka idealna dla malucha (i dla starszaka też), który interesuje się zwierzętami.

Jest piękna (te ilustracje rozczulają, są kolorystycznymi i estetycznymi perełkami. To przez nie zwróciłam uwagę na pierwszy tom w cyklu).
Jest wartościowa. Przy okazji opowiadania o fragmencie życia bocianów, poznajemy innych mieszkańców łąki i ich zwyczaje.
Jest potrzebna. Na końcu są przydatne informacje i ciekawostki a część dochodu ze sprzedaży książek wydawnictwo przeznacza na Towarzystwo Ochrony Ptaków

I to wszystko w formie krótkiej, przyjemnej historii z kilkoma ciekawostkami na każdym obrazku. Plus duszek Tuli Tuli, który dodaje uroku i pozwala fajnie zakotwiczyć cykl książek.

Coś wspaniałego. Zresztą, nie ma się co dziwić - autorka przecież ma już na końcu wspaniałe książki o Basi :)
Moja ulubiona seria obok Małych atlasów Pawlaków

Jest potrzebna. Na końcu są...

Bociany to jedne z najpiękniejszych i najwdzięczniejszych ptaków, prawda? Zachwycają brodząc w trawie w poszukiwaniu pożywienia. Budzą wiele pozytywnych skojarzeń i zdecydowanie są symbolem polskiej wsi i lata, gdy krok za krokiem zmierzają za traktorem. Swoją drogą zawsze zdumiewa mnie skąd bociany z całej okolicy dowiadują się, że ktoś rozpoczyna jakiekolwiek prace polowe.

Trzeci tom z serii Tuli Tuli opowiada kto gdzie mieszka to niezwykle letnia i wakacyjna publikacja. Pachnie świeżo skoszony zbożem, upałem, a zaraz później jedyną w swoim rodzaju świeżością powietrza po letniej gwałtownej burzy. Zachwyca kolorami maków, chabrów i motylich skrzydeł. Kwintesencja lata dla dzieci, które zapoznają się z pewną bocianią rodziną, dowiedzą jak wychowują młode, zdobywają pożywienie, a później wyruszają w morderczą podróż do Afryki. Po raz kolejny przygoda była bardzo ciekawa, mimochodem przemyciła mnóstwo informacji, a jednocześnie delikatnie pokazała, że przyroda rządzi się swoimi prawami. Nie każdy z bocianów ma aż tyle sił by dotrzeć do wybrzeży Afryki. Niektóre muszą odłączyć się od stada.

Bocian z łąki to mocno proekologiczna opowieść. Nie dość, że uwrażliwia na problemy przyrody, przybliża dzieciom mieszkańców łąki to jeszcze podaje praktyczne wskazówki co robić, aby chronić ten niezwykle różnorodny ekosystem.

Zobaczcie tylko tę okładkę. Widzicie tę ferię barw? To zasługa Magdaleny Kozieł-Nowak i jej przepięknych ilustracji. Nam mocno się podoba.

Dodaj cytat z książki Bocian z łąki. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka