Okładka książki Pan Soczewka na Księżycu

Nasza Księgarnia
wiersze dla dzieci
typ
papier
7,58 (12 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Kosmiczne przygody słynnego podróżnika - postaci książek dla dzieci stworzonej przez Jana Brzechwę.

źródło opisu: Opracowanie własne

Polecamy

Opinie czytelników
książek: 2014
Basia_Pelc | 2013-04-08

Cudowna, moje dzieciństwo..., pouczająca, ciekawa, nigdy nudna!

mimbla5 | 2014-09-15
Na półkach: Dziecinne, Przeczytane
Przeczytana: 15 września 2014

Super, super, super! Mimo upływu lat, i tego, że momentami trąci myszką, Brzechwa wielkim poetą jest, a mój Bacho potrafi Pana Soczewkę wałkować codziennie.

moho123 | 2014-02-13

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku