Krótka piłka

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Myron Bolitar (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
1 024
2 049
DROPSHOT
DAngel

Od kuli ginie była gwiazdka tenisa, dwudziestoczteroletnia Valerie Simpson. Przed śmiercią próbowała bezskutecznie umówić się z Myronem Bolitarem. Głównym podejrzanym jest klient Myrona, utalentowany czarnoskóry tenisista, Duane Richwood, który prawdopodobnie rozmawiał z Valerie dzień przed morderstwem. Prowadząc prywatne dochodzenie, Myron i jego przyjaciel, zblazowany psychopata Win Lockwood, wpadają na ślad zabójstwa popełnionego sześć lat wcześniej w ekskluzywnym klubie tenisowym.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,307,1895,krotka-pilka.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,307,1895,krotka-pilka.html

ChicaDeAyer | 2016-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Coben jest jednak mistrzem w tym, co robi. Przeczytawszy jakąś rozczarowującą książkę z przynależnego mu gatunku, potulnie wracam w jego objęcia w poszukiwaniu ukojenia – i praktycznie nigdy mnie na tym polu nie zawodzi, bo wpadek na swym koncie ma niewiele.

Kontynuacja cyklu o przygodach agenta sportowego - parającego się brudną robotą śledczego - także nie powinna nikogo rozczarować: intryga jest przyzwoita, jak zwykle po mistrzowsku rozegrana, gdyż autor wyciska maksimum ze zrodzonego konceptu. Tempo także stoi na właściwym poziomie, a jego stopniowy wzrost przekłada się odczuwalne napięcie i palące uczucie ciekawości, które będzie się w czytelniku wzmagało, dopóki nie znajdzie swego ujścia w punkcie kulminacyjnym.

Bez zbędnej pisaniny, bez nużących dłużyzn, które nie dość, że nie wnoszą niczego do warstwy fabularnej, to w dodatku nie mają w sobie za grosz logiki – za to lubię Harlana. I dlatego wrócę do niego po raz kolejny – ja, córa marnotrawna.

mclena | 2017-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2017

"Kobiety nie mogą mi się oprzeć - ciągnął Win. - Jak tylko mnie zobaczą, muszą mnie mieć. To klątwa, której brzemię dźwigam przez całe życie."

Cóż... moja pamięć ponownie mnie zawiodła, gdyż jak się okazało ten tom równiez już wcześniej czytałam - ale jest to tym razem zdecydowanie ostatnia którą przeczytałam przed laty. I niestety, ale w tym przypadku zapamiętałam jedną najważniejszą rzecz i przez to pomogło mi to odrobinkę w rozwiązaniu zagadki, jednak ku mojemu zdumieniu - nadal nie byłam jej w pełni sama rozwiązać, dopuki Myron nie podał wyjaśnienia na przysłowiowej tacy.

W sumie niewiele się zmieniło - nadal uważam, że Coben pisze rewelacyjne kryminały, nie mam do czego sie przyczepić, ogromnie cenię sobie jego pióro i już widzę, że jego powieści znalazły sobie szczególne miejsce w mojej wirtualnej biblioteczce. Coben oprócz zagadki dostarcza również troszke humoru w postaci np. Siateczkowej Koszulki, albo bystrego gościa, który prowadził śledztwo w sprawie morderstwa...

gwiazdka | 2015-05-17
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 17 maja 2015

„Krótka piłka" to bardzo dobry kryminał. Co prawda pod koniec powieści domyśliłam się w większości rozwiązania, ale nie odebrało mi to przyjemności lektury. Książka jest lekka i łatwa w odbiorze, pomimo, że nie przepadam za dowcipami, moim zdaniem, niskiego lotu, nie przeszkadzały mi one w przyjemnym spędzeniu z nią kilku godzin.

Jako odrębną „Krótką piłkę" oceniłabym pewnie wyżej za interesującą intrygę, jednak jako część serii obniżam lokatę za małą oryginalność, szczególnie mało ciekawe portrety bohaterów. Czyli w ogólnym rozrachunku 7 gwiazdek.

alicjuszka | 2014-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2014

W końcu trafiłam na dobrą książkę. Wiadomo, Harlan Coben. 351 stron dobrej treści.
Myron Bolitar to główny rozgrywający w powieści - kawaler zdradzony kiedyś, były pracownik FBI, agent sportowy, detektyw amator i co najważniejsze bohater dziesięciu powieści Cobena. Jeden z moich ulubionych.

Bolitar próbuje rozwikłać zagadkę śmierci znanej niegdyś tenisistki, młodej Valerie Simpson. Wszystkie tropy wskazują na powiązanie jej zabójstwa z zabójstwem sprzed sześciu laty narzeczonego Valerie oraz na osobę Duane'a Richwooda, odnoszącego sukcesu tenisistę.
Czy uda się Bolitarowi rozwiązać zagadkę i znaleźć zabójcę/zabójców? Oczywiście, że tak.
Czy przy okazji dowiemy się, czy świat ludzi bogatych jest do pozazdroszczenia? Na to pytanie każdy z nas sam powinien sobie odpowiedzieć.
Czy rozwiązanie zagadki będzie sprawą prostą? Oczywiście, jeśli ktoś czytał choć jedną książkę tego autora wie, że nie.

Jak zwykle czytając Cobena nie można się nudzić. Mnóstwo dialogów żywych, naturalnych,...

Eli1605 | 2018-04-20
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 20 kwietnia 2018

To kontynuacja cyklu o przygodach agenta sportowego. Wciągająca fabuła, która pod koniec zdecydowanie przyspiesza żeby zaskakująco finiszować. W pewnym momencie wydawało mi się, że już jestem pewna, kto jest mordercą a tu psikus. Pojawiają się nowe szczegóły i gra rozpoczyna się od nowa. Chociaż darzę sympatią Myrona Bolitara to jednak Win jest moim ulubieńcem. Poza tym świetne dialogi. Polecam tym, którzy lubią zagadki kryminalne.

Paweł | 2014-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2014

To moje drugie zetknięcie z ,,piórem" Cobena i szczerze muszę przyznać, że bardzo owocne i zwyczajnie ,,fajne". Bardzo interesującymi postaciami są Myron i Win. Coben stopniuje wydarzenia i fakty pozostawiając nas w zadumie i niepewności do ostatnich stron. Tak właśnie wg mnie powinna być budowana literatura kryminału, sensacji, itp. Czuję, że ten autor staję się moim ulubionym w dziedzinie kryminałów i sensacji. Warta uwagi.

Moja pierwsza powieść Cobena. Szczerze mogę powiedzieć, że jestem zadowolona i z pewnością sięgnę po kolejne powieści autora :)
Co mnie urzekło w "Krótkiej piłce"?

Szybka i zwinna akcja. To spowodowało, że czytało się ją błyskawicznie. I oczywiście jeszcze dobrze stopniowane napięcie :)

Na pewno świetne poczucie humoru. To lubię :)

Postacie Myrona i jego przyjaciela Wina. Postaci złożone i niebanalne.
W postaci głównego bohatera, kocham jego niewyparzony język :)) Ale Myron potrafi też samokrytycznym i posiada trochę autoironii :) Naprawdę ciekawa postać :)

Dobrze uknuta intryga, zaskakujące zaskoczenie, choć przenikliwy czytelni może domyślić się rozwiązania całej sprawy przed głównym bohaterem.

Książka idealna dla pożeraczy tego typu książek :)

Roland | 2017-05-09
Przeczytana: 09 maja 2017

Szybka powieść

Prędkość z jaką można przeczytać niniejszą powieść Cobena można porównać do prędkości piłki odbitej od rakiety tenisowej. Na pewno wpływ miały na to krótkie rozdziały, mnóstwo dialogów, brak zbędnych opisów, wciągająca fabuła, chęć poznania skrywanej tajemnicy oraz sam styl autora. Należy przyznać, że w większości swych powieści autor stara się tworzyć skomplikowane intrygi, jednocześnie balansując między łatwymi do przewidzenia a zbytnio chaotycznymi fabularnie. W przypadku „Krótkiej piłki” można napisać, że spełniła swe zadanie, czyli dostarczyła rozrywki oraz przyjemności z lektury powieści kryminalno-sensacyjnej. Być może nie należy ona do kategorii „zrzucających” czytelników z fotela, a wiemy że takie autor napisał, lecz jeśli uświadomimy, że były to dopiero początki autora w świecie literackim to wówczas „Krótką piłkę” można nazwać przyzwoitą.

Od kuli ginie była gwiazda tenisa, dwudziestoczteroletnia Valerie Simpson. Przed śmiercią próbowała...

Dia | 2017-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2017

Po przeczytaniu "portretu podwójnego", potrzebowałam trochę lżejszej książki. Stad wybór Cobena, którego już poznałam i wiem,że można się po nim spodziewać. Fajnie spędzonego dnia przy książce.
Młoda dziewczyna zostaje zamordowana podczas turnieju US Open, gdzie gra podopieczny Bolitar. Agenta sportowego, który w sytuacjach podbramkowych spełnia tez rolę detektywa. Intryga jest bardzo fajnie zarysowana, to co nadaje dużego dynamizmu książką Cobena to duża ilość dialogów, bez przydługich opisów i niepotrzebnego rozciągania fabuły.
Ja ksiązkę bardzo polecam.

deskath | 2014-03-29
Przeczytana: 28 marca 2014

Trochę się zawiodłem na tej książce. Myron Bolitar tym razem stara się ustalić kto zabił jego niedoszłą klientkę. W sprawę jest zamieszany młody tenisista, którego agentem jest główny bohater. Liczyłem na trochę bardziej zawiłą zagadkę do rozwiązania. Niestety już przed ukończeniem połowy powieści znałem rozwiązanie, a nasz bohater musiał się jeszcze trochę namęczyć by zebrać wszystko do kupy. Największą zaletą książki jest bohater ze swoim ciętym językiem i poczuciem humoru. Mam nadzieję, że kolejne przygody Myrona zaskoczą mnie trochę bardziej.