Krótka piłka

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Myron Bolitar (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
1 025
2 050
Drop shot
83-7359-486-9
powieść, zbrodnia, śmierć, Bolitar
dona

Powieść Nie mów nikomu odniosła spektakularny sukces w wielu krajach (także Polsce) i uczyniła z Harlana Cobena megagwiazdę współczesnego thrillera. Nie bez powodu Cobena porównuje się do Agathy Christie i Roberta Ludluma. Precyzyjnie skonstruowana intryga, mistrzowsko stopniowane napięcie, fałszywe tropy prowadzące do nikąd, pozornie niemożliwe do wyjaśnienia zagadki pojawiające się niemal na każdej stronie, zaskakujące zakończenie, którego nie domyśli się nawet najbardziej przenikliwy czytelnik, to podstawowe cechy jego pisarskiego stylu. *Od kuli ginie była gwiazdka tenisa, dwudziestoczteroletnia Valerie Simpson. Przed śmiercią próbowała bezskutecznie umówić się z Myronem Bolitarem. Głównym podejrzanym jest klient Myrona, utalentowany czarnoskóry tenisista, Duane Richwood, który prawdopodobnie rozmawiał z Valerie dzień przed morderstwem. Prowadząc prywatne dochodzenie, Myron i jego przyjaciel, zblazowany psychopata Win Lockwood, wpadają na ślad zabójstwa popełnionego sześć lat wcześniej w ekskluzywnym klubie tenisowym. Jego ofiarą padł ówczesny narzeczony Valerie. Jeden ze sprawców tej zbrodni został zastrzelony przez policję, drugi zniknął bez śladu. Co łączy te sprawy?

Biker50 | 2019-06-10
Przeczytana: 07 czerwca 2019

Chyba dam sobie spokój z ta serią. "Majron iż not maj fejweret charakter". Jakieś to takie "Heh Hej JU-ES-EJ". Życie jest za krótkie na średnie książki. Spróbuję coś z poza serii o Myronie. Jeśli też mnie rozczaruje... Cóż tego kwiatu jest pół światu :)

charlotte85 | 2019-06-04
Przeczytana: 30 maja 2019

Dobra proza i mistrzowskie rozwinięcie fabuły. Podążamy w ślad za głównym bohaterem w schwytaniu mordercy. Podobało mi się.

Małgorzata Jasek | 2019-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2019

32 / 52 / 2019

Martinus | 2019-03-08
Na półkach: Przeczytane, Książki
Przeczytana: 05 marca 2019

Główna tajemnica nie jest tak intrygująca jak ta z poprzedniego tomu. Ale autorowi udaje się znowu za pomocą świetnych relacji bohaterów i dobrze poprowadzonemu śledztwu utrzymywać zainteresowanie czytelnika aż do samego końca.

ruda maruda | 2019-02-12
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 12 lutego 2019

Nigdy nie jestem w stanie przewidzieć końcowego wyniku śledztwa, mimo że namiętnie śledzę je razem z Myronem i Winem. I chyba dlatego uwielbiam tą serię. Mocno zaskakująca i porywająca. W dodatku duet Myron-Win jest po prostu cudowny. Polecam.

Paulina Pawelak | 2019-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2019

Kolejna świetna książka Cobena. Ciągłe zawirowania akcji i znów sprawca nieznany do ostatnich stron książki. Kilka podejrzanych a żaden z nich faktycznie nie dopuścił sie przestępstwa.
Nie wiem jak Coben to robi ale jest świetny.

Ania | 2019-01-09
Przeczytana: 15 marca 2019

Kolejna dobra pozycja, Coben nie zawodzi.

Tytunia | 2018-12-10

Fajna, przyjemna książka, po jakimś czasie wróciłam do Cobena trochę opornie ale miło czytało się kolejne przygody Mayrona i jego przyjaciela Wina. Książki z tej serii zawsze mocno mnie wciagaly jednak po paru pozycjach miałam dosyt dwójki super bohaterów (czasem mam wrażenie że oglądam super amerykański film gdzie jeden bohater ratuje cały świat) . Lubię zagadkowosc i niespodziewane zwroty akcji, wszystko jest napisane bardzo ciekawie i nie da się rzucić książkę w kąt :) cieszę się że siegnelam po tą książkę, fajnie było na nowo śledzić losy tych dwójki. Polecam, jest interesująca i nie nudzilam się ani przez moment:) unisex dla kobiet i mężczyzn

Caliope | 2018-12-07

Kolejna dobra część. Autor nie zawiódł. Z przyjemnością sięgnę po następne. Myron, jak zawsze najlepszy! Choć Win, nie ustępuje mu na krok.

wCzepkuUrodzona | 2018-11-11
Przeczytana: październik 2018

"Mecz US Open zostaje przerwany przez odgłos strzału. Ofiarą okazuje się tenisistka, Valerie Simpson. Próbowała wrócić do sportu po załamaniu nerwowym, a jako swojego agenta zaangażowała Myrona Bolitara. W tym czasie na karocie walczył inny klient Bolitara, Duane Richwood, i to właśnie on staje się podejrzanym numer 1. Myron musi działać szybko. Razem z przyjacielem, Winem, będą zmuszeni połączyć kawałki układanki, które pokierują ich do klubu, gdzie pewnej nocy popełnione zostało morderstwo..."

Druga część przygód Myrona ociera się o tenis. Tym razem Coben mnie nie zawiódł. Bardzo ciekawa, lekka i wciągająca. Bardzo lubię czytać o Myronie, Winie i Esperanzie. To jeden z ulubionych cyklów z serii kryminał. Polecam.