Wojna bez patosu

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
literatura faktu

Marian Walentynowicz w czasie II wojny światowej był korespondentem 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka. Swoje przeżycia z tego okresu zebrał w książce „Wojna bez patosu”. Przedstawił w niej obraz i życie pogrążonej w wojnie Francji i Wielkiej Brytanii.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/index-1-7-49-10570-wojnabezpatosu.htm#1

Artur Schodziński | 2015-07-29
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 29 lipca 2015

Wojna bez patosu - tytuł to nieporozumienie. Wojna tu jest tylko tłem i ramą czasową. Książka to wspomnienia oficera, którego wybuch wojny rzucił na obczyznę. Przez prawie 5 lat jesteśmy daleko od pola walki, poznając perypetie autora. Dopiero pod koniec mamy możliwość zobaczyć front oczyma Walentynowicza. Jak dla mnie to “wojna bez polotu”.

PaniNibelungowa | 2015-08-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia

Ci ,którzy spodziewali się kwiecistych opisów wielkich bitew czy brawurowych akcji Żołnierza Polskiego-ta książka rozczaruje. Opisane tu perypetie ilustratora Koziołka Matołka nie są jakieś doniosłe, ani nie wprowadzają nic nowego do historii drugiej wojny,ale książka ma swój urok i czar potęgowany rysunkami samego autora tego dzieła.

Szafran | 2015-10-22
Przeczytana: 22 lipca 2015