WebShows: sekrety Wideo w Internecie

7,5 (52 ocen i 9 opinii)
internet, wideo
poradniki
Medzison

Od Minecrafta aż po vlogi - dzięki sile Internetu, jeden człowiek może mieć oglądalność większą niż stacja telewizyjna, a mikrofon i kamerka internetowa wystarczą, żeby zdobywać serca milionów. WEBSHOWS: Sekrety wideo w Internecie to książka, która ukazuje kulisy pracy nad sieciowym wideo i pomaga zrozumieć zasady, które nim rządzą, a także służy jako poradnik dla początkujących twórców. ...

W książce znajdziesz rady i opinie takich znanych osób polskiej sceny YouTube, jak: LekkoStronniczy, RockAlone2k, ROJO, CTSG czy Wonziu.
Jeśli codziennie spędzasz czas oglądając filmiki na YouTube, dzięki tej książce dowiesz się jak one powstają, a także zobaczysz, że i Ty możesz zostać twórcą sieciowego wideo!
Jeśli chcesz wykorzystać wideo w sieci przy kreacji wizerunku swojej firmy i pójść o krok dalej niż media społecznościowe, oto pierwsza na polskim rynku publikacja, która powie ci, jak zmienić setki wyświetleń w setki tysięcy - i dlaczego nie osiągniesz tego przez zakup lepszego sprzętu.

Czas standardowej telewizji dobiega końca - nadszedł czas wideo, który może tworzyć każdy.

źródło opisu: http://www.gram.pl/sklep/inne/ksiazka-krzysztof-go...(?)

źródło okładki: http://www.gram.pl/upl/sklep_obrazki/20120926210448.jpg

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Chłopaki niech płaczą
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Collide
  • W krainie kolibrów
  • Podziemny labirynt
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Oko Boga
  • Etta i Otto i Russell i James
Chłopaki niech płaczą
Paweł Piotrowicz , Olaf Lubaszenko

7,3 (10 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

6,75 (24 ocen i opinii)
Podziemny labirynt
James Rollins

6,31 (65 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Etta i Otto i Russell i James
Emma Hooper

8 (1 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
DzikiBen | 2013-01-24
Przeczytana: 10 stycznia 2013

Dobre, techniczne info, jeśli chcesz zabrać się za video w internecie. Jeśli nie - treści zawarte w książce uznasz za zbędne. WebShows K. Gonciarza zdecydowanie celuje w konkretny target.

Łukasz | 2014-08-18

Myślałem, że sporo wiem w temacie, ale okazało się, że jednak jestem głupi. Co ciekawe i za co ogromne gratulacje dla autora, książka jest wciąż aktualna, a to wcale nie jest takie oczywiste, biorąc pod uwagę postęp technologiczny i rozwój branży. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy myślą poważnie o webvideo.

Faula | 2015-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2015

Autor zbyt często moim zdaniem wraca do poprzednich tematów, po kilka razy tłumaczy to samo. Nie potrzebne dla mnie są także ciągłe zapożyczenia z języka angielskiego, nie widzę potrzeby tłumaczenia w wielu miejscach polskich pojęć na angielskie.
W kilku fragmentach natknęłam się także na trudniejsze pojęcia dla ludzi, którzy nie orientują się jeszcze w sieci.
Nie wiem jak w innych formatach, lecz ja czytałam mobi, i dezorientujące było to, że autor cytatu był przytoczony dopiero na końcu, przez co nie wiedziałam często na początku, że to wypowiedź kogoś innego. Samo umiejscowienie tych fragmentów w książce też jest moim zdaniem bez sensu, ponieważ nie nawiązują one często do omawianego tematu.
Na koniec wspomnę jeszcze, że autor tylko porusza kilkanaście zagadnień po to, aby czytelnik więcej informacji szukał w innych źródłach.

Jakub | 2015-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2015

Bardzo dobry opis tego czym są filmy w sieci, czym jest produkcja takich filmów i co znaczy marka w internecie. Książka warta polecenia nie tylko tym którzy planują kreować siebie w sieci ale również tym którzy pewne schematy i działania obserwowanych w niej postaci chcą poznać.

Tomato2652 | 2014-04-16
Przeczytana: luty 2013

Książka dla osób chcących zobaczyć jak wygląda nagrywanie filmów w internecie od kuchni. Jedyne co można zarzucić to zróżnicowany język, jakby autor nie mógł zdecydować się na jeden styl pisania. Czasami jest bardzo profesjonalnie, a czasami kolokwializm na kolokwializmie.

Jamata | 2015-01-18

Czy warto kupować ją? Jeżeli interesuje cię życie znanych vlogerów to tak. Jeżeli dla przyjemności - raczej nie.

Maciej | 2015-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2015

Nie sądziłem, że twórcę Zapytaj Beczkę stać na tak dobrze napisaną książkę. Good job Gonkers!

Maciej | 2015-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2015

Znacie to uczucie, że czytacie jakikolwiek poradnik, łapiecie wszystko w lot i chcecie już robić to, co jest przedmiotem książki, ale nie możecie, bo nie macie odpowiedniego sprzętu? Ja znam.

Właśnie skończyłem czytać "WebShows" - jedyną książkę Krzysztof Gonciarz, która mnie interesuje i jestem zachwycony tym, czego się dowiedziałem. Zostałbym YouTuberem choćby dzisiaj, ale brakuje mi czegokolwiek, co nagra materiał w odpowiedniej jakości (czyli takiej, żeby widz zobaczył, usłyszał i zrozumiał, nie żadne 4K).

Ale, ale - pomysły są, regularnie odkładam sporą część pensji, będzie YouTuber może nie jeszcze tego lata, a na jesieni. I nawet jeśli świata nie podbiję, to spróbuję, nauczę się czegoś i nie będę sobie pluł w brodę. W najgorszym wypadku będę miał ciekawe uzupełnienie treści z bloga w innej formie.

Ta opinia "na gorąco" ma za zadanie polecić książkę Gonciarza tym, którzy kiedyś, choć przez chwilę myśleli o tym, by też mieć swoje "Zapytaj Beczkę". Od dawna chcę...

| 2014-05-04
Przeczytana: 05 września 2013

Jedyny i najlepszy poradnik dla osób, które zaczynają swoją przygodę z kręceniem wideo w internecie. Bardzo dobrze spełnia swoją rolę w pokazaniu drogi i przedstawieniu zestawu odpowiednich zasad, reguł i narzędzi.

agatha | 2015-08-02
Przeczytana: 25 lipca 2015