WebShows: sekrety Wideo w Internecie

Wydawnictwo: KG Tofu Media
internet, wideo
poradniki
Medzison

Od Minecrafta aż po vlogi - dzięki sile Internetu, jeden człowiek może mieć oglądalność większą niż stacja telewizyjna, a mikrofon i kamerka internetowa wystarczą, żeby zdobywać serca milionów. WEBSHOWS: Sekrety wideo w Internecie to książka, która ukazuje kulisy pracy nad sieciowym wideo i pomaga zrozumieć zasady, które nim rządzą, a także służy jako poradnik dla początkujących twórców. ...

W książce znajdziesz rady i opinie takich znanych osób polskiej sceny YouTube, jak: LekkoStronniczy, RockAlone2k, ROJO, CTSG czy Wonziu.
Jeśli codziennie spędzasz czas oglądając filmiki na YouTube, dzięki tej książce dowiesz się jak one powstają, a także zobaczysz, że i Ty możesz zostać twórcą sieciowego wideo!
Jeśli chcesz wykorzystać wideo w sieci przy kreacji wizerunku swojej firmy i pójść o krok dalej niż media społecznościowe, oto pierwsza na polskim rynku publikacja, która powie ci, jak zmienić setki wyświetleń w setki tysięcy - i dlaczego nie osiągniesz tego przez zakup lepszego sprzętu.

Czas standardowej telewizji dobiega końca - nadszedł czas wideo, który może tworzyć każdy.

źródło opisu: http://www.gram.pl/sklep/inne/ksiazka-krzysztof-go...(?)

5,2 (10 ocen i opinii)
Żywopłot
Dorit Rabinyan

6,33 (6 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

Mężczyzna w białych butach
Michał Larek , Waldemar Ciszak

6,53 (30 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Pazaak | 2015-09-20
Przeczytana: 20 września 2015

"WebShows" to absolutna biblia dla Youtuberów, przynajmniej na rynku polskojęzycznym. Większość artykułów o zakładaniu i prowadzeniu kanału Youtubeowego można wyrzucić w kąt, ponieważ wszystkie najważniejsze informacje zawarte są w tej książce. Brawa dla Krzyśka Gonciarza, świetna robota! Dlatego dostaje ona ode mnie 10 na 10.
23 Października 2015 roku pojawi się moja recenzja na moim blogu:

Łukasz Kotkowski | 2014-08-18

Myślałem, że sporo wiem w temacie, ale okazało się, że jednak jestem głupi. Co ciekawe i za co ogromne gratulacje dla autora, książka jest wciąż aktualna, a to wcale nie jest takie oczywiste, biorąc pod uwagę postęp technologiczny i rozwój branży. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy myślą poważnie o webvideo.

DzikiBen | 2013-01-24
Przeczytana: 10 stycznia 2013

Dobre, techniczne info, jeśli chcesz zabrać się za video w internecie. Jeśli nie - treści zawarte w książce uznasz za zbędne. WebShows K. Gonciarza zdecydowanie celuje w konkretny target.

Faula | 2015-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2015

Autor zbyt często moim zdaniem wraca do poprzednich tematów, po kilka razy tłumaczy to samo. Nie potrzebne dla mnie są także ciągłe zapożyczenia z języka angielskiego, nie widzę potrzeby tłumaczenia w wielu miejscach polskich pojęć na angielskie.
W kilku fragmentach natknęłam się także na trudniejsze pojęcia dla ludzi, którzy nie orientują się jeszcze w sieci.
Nie wiem jak w innych formatach, lecz ja czytałam mobi, i dezorientujące było to, że autor cytatu był przytoczony dopiero na końcu, przez co nie wiedziałam często na początku, że to wypowiedź kogoś innego. Samo umiejscowienie tych fragmentów w książce też jest moim zdaniem bez sensu, ponieważ nie nawiązują one często do omawianego tematu.
Na koniec wspomnę jeszcze, że autor tylko porusza kilkanaście zagadnień po to, aby czytelnik więcej informacji szukał w innych źródłach.

sharifa | 2016-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2016

Albo mam "youtubową" intuicję, albo ta książka to naprawdę zbiór oczywistości typu "dostosuj przekaz do odbiorcy" lub "nie wdawaj się w ostre potyczki z hejterami, bo to psuje ci wizerunek". Być może sprawdzi się u osób całkowicie zielonych. Już lepiej chyba zajrzeć na kanały autora - mam wrażenie, że więcej się z nich nauczyłam.

Jakub | 2015-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2015

Bardzo dobry opis tego czym są filmy w sieci, czym jest produkcja takich filmów i co znaczy marka w internecie. Książka warta polecenia nie tylko tym którzy planują kreować siebie w sieci ale również tym którzy pewne schematy i działania obserwowanych w niej postaci chcą poznać.

Tomato2652 | 2014-04-16
Przeczytana: luty 2013

Książka dla osób chcących zobaczyć jak wygląda nagrywanie filmów w internecie od kuchni. Jedyne co można zarzucić to zróżnicowany język, jakby autor nie mógł zdecydować się na jeden styl pisania. Czasami jest bardzo profesjonalnie, a czasami kolokwializm na kolokwializmie.

| 2014-05-04
Przeczytana: 05 września 2013

Jedyny i najlepszy poradnik dla osób, które zaczynają swoją przygodę z kręceniem wideo w internecie. Bardzo dobrze spełnia swoją rolę w pokazaniu drogi i przedstawieniu zestawu odpowiednich zasad, reguł i narzędzi.

Jamata | 2015-01-18

Czy warto kupować ją? Jeżeli interesuje cię życie znanych vlogerów to tak. Jeżeli dla przyjemności - raczej nie.

Maciej | 2015-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2015

Nie sądziłem, że twórcę Zapytaj Beczkę stać na tak dobrze napisaną książkę. Good job Gonkers!