Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Darmowe dodatki Edytuj książkę
blog, poradnik
poradniki

Druga książka znanego blogera Tomka Tomczyka, vel Kominka, poświęcona wszystkiemu, co dotyczy blogowania. O pierwszej, zatytułowanej Bloger, autor pisał: „­ To nie jest książka dla blogerów, którzy chcą w tydzień zdobyć popularność, a w miesiąc zarobić milion dolarów. To pozycja dla tych, którzy rozumieją, że pisanie dobrego bloga jest sztuką. Pisanie doskonałego bloga – stylem i sposobem...

O pierwszej, zatytułowanej Bloger, autor pisał: „­ To nie jest książka dla blogerów, którzy chcą w tydzień zdobyć popularność, a w miesiąc zarobić milion dolarów. To pozycja dla tych, którzy rozumieją, że pisanie dobrego bloga jest sztuką. Pisanie doskonałego bloga – stylem i sposobem życia”.
Podobnie rzecz się ma z drugą książką, także poświęconą sztuce blogowania. Tym razem autor koncentruje się na mentalności blogera, kreowaniu wizerunku w social mediach i zarabianiu na blogu. Czytelnik znajdzie tu odpowiedzi na mnóstwo pytań, takich jak: o czym i dla kogo pisać bloga, jakie są etapy budowania wizerunku w social mediach, co jest największym grzechem blogerów, jak sobie radzić z promowaniem i reklamą bloga, jak współpracować z firmami, co reklamować, a czego nie, kiedy zacząć zarabiać na blogu i ile zarabiają najlepsi blogerzy, a także na wiele innych. Dzięki temu poradnikowi pozna także drugą stronę medalu, czyli dowie się, jak wygląda współpraca z blogerami z punktu widzenia firm, co będzie cenną nauką dla każdego blogera.

Bądź blogerem, nie marnuj się!

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa

źródło okładki: Wydawnictwo Zielona Sowa

Alex Ritter | 2016-05-31
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 27 maja 2016

Szczerze, to gdyby nie ta książka, to nigdy w chyba bym nie usłyszałam o Kominku. Tomek w swojej książce przedstawia, jak wygląda polska blogosfera. Podpowiada w niej jak prowadzić bloga, aby stał się bardziej rozpoznawany. Tłumaczy na przykładach ze swojego życia i innych blogerów jak powinna wyglądać współpraca między firmą a blogerem. Książka jest napisana miłym dla odbiorcy językiem. Naprawdę szybko się ją czyta.

Stary kotlet pod zmienionym tytułem. Szkoda, że wydawca nie raczył o tym poinformować.

Klaudia | 2014-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam
Przeczytana: 26 marca 2014

Kto nie zna Kominka ręka do góry! A teraz sama nieśmiało podniosę swoją dłoń i przyznam: gdyby nie ta książka i rozgłos wokół niej, autora bym nie poznała. Ale żeby legendy nie znać? No trudno, niektórym trzeba wybaczyć to faux pas. Nadrobiłam swoje zaległości internetowe i zdecydowałam się na przeczytanie książki Tomka Tomczyka. Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj towarzyszył mi podczas mojego pobytu w szpitalu i całkiem umilił mi te przymusowe wakacje.

Nie jest to książka, o której da się długo opowiadać. Jest to lektura, którą trzeba przeczytać, aby głębiej poznać blogosferę, to jak kreowała się, jak należy siebie promować i jak pisać. Proste i to w zasadzie tyle, najważniejsze trzy kwestie. Podeszłam do powyższego tytułu z lekkim zawahaniem. Nie wiedziałam czego mam się spodziewać, a po drugie... nie czułam się na tyle dojrzała, aby czytać tego typu teksty. Nie jestem nastawiona na zarobek, w swojej wirtualnej przestrzeni bawię się dobrze i to mi wystarcza. Jednak autor, Tomek...

Danuta Duszeńczuk | 2013-11-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 07 listopada 2013

Szczerze? Nie lubiłam nigdy blogów Kominka ;) pamiętam, że ostatni raz zajrzałam do niego jakoś 3 lata temu. Nie przypadło mi do gustu ani to, jak on pisze, ani o czym. Jeszcze kilka lat temu Kominek nie zarabiał na swoim blogowaniu wcale, a jedyne, z czym go kojarzono, to wulgarny język i wpisy oscylujące wokół tematyki kobiet i seksu. Plus jeden sławetny wpis o budyniu Dr Oetkera ;) do znalezienia w Google.

Sama prowadzę kilka blogów tematycznych hobbystycznie, nie zarabiam na nich, jednak z ciekawości sięgnęłam po ten e-book, by dowiedzieć się, co niedawny blogger-skandalista ma do powiedzenia w tej kwestii. Tym bardziej, że na e-bookach Allegro można było dostać tę książkę w śmiesznej cenie.

Efekt? Dwa wieczory z życia wyjęte i zdziwienie na twarzy - to już koniec? Książka wciąga. Kominek ma bardzo lekki styl pisania, nie przychodzi mu to z wysiłkiem. Czytając, ma się wrażenie, że autor z tobą rozmawia, że czytelnik nie do końca ma do czynienia ze słowem pisanym. I to na...

Klaudia | 2015-05-27
Przeczytana: 07 maja 2015

Kim naprawdę jesteś? Czy jesteś już blogerem? Masz przed sobą przyszłość w magicznym świecie blogosfery? Wiesz jaką powinieneś mieć cechę, aby stać się popularnym i dobrze zarabiającym blogerem? Co jest ważne dla współczesnego świata?
Na te pytania odpowiesz sobie, czytając książkę popularnego Kominka.

Kim jest Tomek Tomczyk? Jak już wspomniałam to popularny bloger. Uważany jest za najlepszego i najbardziej wpływowego, polskiego blogera. To właśnie on zalicza się do małej grupy blogerów, którzy mogą utrzymać się z tego, co lubią robić nie mając nad sobą szefa.
Już wcześniej wydał jedną książkę pt."Bloger", w której także ukazał życie w blogosferze

"BLOG. Pisz, kreuj, zarabiaj" co to za książka? To książka poradnik dla każdego początkującego, ale także dla praktykującego blogera.
Dzięki tej książce możemy dowiedzieć się wielu, istotnych rzeczy na temat funkcjonowania blogosfery. Tomek ukazuje nam, co tak naprawdę, ważne jest w pisaniu bloga. Nie tylko talent, ale także inne...

| 2015-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2015

Książka w porządku, znowu mnie dużo nauczyła. Recenzja na moim blogu (www.skrajnieskonczony.pl) pojawi się w pierwszych tygodniach grudnia (w piątek)

Dominika Rygiel | 2017-02-18
Na półkach: Przeczytane, 52 / 2017
Przeczytana: 18 lutego 2017

Tomek Tomczyk. Znacie to nazwisko? Nie? A Kominek coś Wam mówi? Jason Hunt? Jeśli tak, chylę czoła. Zdaje się, że jesteście bardziej oczytani w sieci, aniżeli ja. A jeśli nie, pocieszę Was. Jeszcze do niedawna też nie wiedziałam. Okazuje się, że to jeden z bardziej wpływowych i najlepiej opłacanych polskich blogerów. Jakkolwiek nie jest, jedno jest pewne – jest jednym z tych, którzy kształtowali blogosferę i przecierali jej szlaki. Co więcej, to osoba, której udało się przebić i zyskać sporą rzeszę odbiorców i niesamowite uznanie reklamodawców. Swoją wiedzą i doświadczeniem postanowił dzielić się z innymi. I takim molom książkowym jak ja rzuca swoje poradniki. A te czyta się niczym dobrą powieść przygodową. Nie wierzycie?

Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj składa się z pięciu części. Pierwsza z nich nazwana została słowem Mentalność. Tomczyk skupia się w niej w głównej mierze na osobowości, jaką cechować się powinien wyróżniający się bloger. A tę można scharakteryzować w dwóch słowach –...

Michał | 2013-11-19
Przeczytana: 05 listopada 2013

Tomczyka zwykle albo się nienawidzi albo lubi. Coś czuję, że ten kto go lubi wie po prostu w jakie klocki się w życiu gra. Reszta zazdrości albo wyżywa się za to, że ktoś spełnia swoje marzenia. Nie będę tutaj rozwijał tego tematu, aczkolwiek warto mieć to na uwadze.

Pierwszą książką był Bloger, którego przeczytałem mniej więcej rok po publikacji. Zmienił on drastycznie mój sposób myślenia o pewnych kwestiach związanych z blogowaniem. Chłop wiedział, co pisze!

Już od bardzo dawna wśród blogerów toczy się spór. Czy powinno się zarabiać na blogach, czy też nie. Czy umowy barterowe są w porządku, czy też osoby decydujące się na nie to naiwniacy. Jak to właściwie jest z tym pisaniem. Blog to sposób na życie, na zarobek czy tylko pasja? Pewnie każdy bloger ma własne zdanie na ten temat i inne podejście do blogowania. My z Martą zaczęłyśmy pisać blogi, bo uwielbiamy to robić. Bo prowadzanie takiej strony to dla nas ogromna frajda. A szczególnie, gdy okazuje się, że to co robimy ma dla kogoś jakąś wartość. Gdy ludzie chcą to czytać i doceniają nasz trud. Każde miłe słowo uskrzydla. Wierzcie mi.

Nigdy też nie myślałyśmy o tym by na blogu zarabiać. To prawda, że pisanie regularne zabiera mnóstwo czasu. Bloger to osoba, która nie robi sobie urlopów i nie ma chorobowego. To człowiek, który w każdą notkę wkłada swoje serce, a na pisanie poświęca większość wolnego czasu. To osoba, dla której blog jest jednym z ważniejszych elementów życia. Która...

Komórka_z_Książkami | 2014-01-12

Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj to już druga książka Tomka Tomczyka. Pierwszej pt. Bloger nie czytałem i pewnie po nią nie sięgnę. Piszę w ten sposób nie dlatego, że książki Kominka są złe. Wręcz przeciwnie, można z nich wynieść sporo wiedzy i użytecznych informacji, ale każdy kto trochę orientuje się w blogerskiej sferze i potrafi korzystać z wujka Google, nie musi wydawać 30 zł na poradnik .

Kominek pisze lekko i książkę czyta się bardzo przyjemnie. Podzielona jest na krótkie rozdziały, zatem można sobie dozować porcje lektury w dowolny sposób. Jego styl jest nieco arogancki, ale mi to nie przeszkadzało. Autor osiągnął sporo w swoim fachu, zatem ma być z czego dumny. Dowiadujemy się jak współpracować z firmami, co reklamować, a czego nie, kiedy zacząć zarabiać na blogu itd. Informacji jest niby sporo, ale sam autor przyznaje, że nie ma jednego modelu na zarabianie na blogu. Każda firma, która wyraża chęć współpracy proponuje inne warunki umowy, zatem on sam może podać swoje własne...