Bez lęku

Wydawnictwo: Mamania
978-83-62829-09-5
zdrowie, medycyna
Paula

Wiele matek zna uspokajający głos Moniki Staszewskiej, która przez telefon cierpliwie wyjaśniała zawiłości związane z karmieniem piersią, przekonywała, że płaczące niemowlę warto nosić, przytulać, że nie zawsze trzeba się podporządkować tabelkom z poradników dla rodziców. Teraz mają szansę lepiej poznać tę wyjątkową osobę. Piękna opowieść o życiowej drodze Moniki Staszewskiej – położnej,...

Piękna opowieść o życiowej drodze Moniki Staszewskiej – położnej, doradczyni laktacyjnej, a przede wszystkim mamie, babci, przyjaciółce. W niezwykle szczerej i osobistej rozmowie dzieli się z Czytelnikami swoimi przemyśleniami na temat miłości, rodzicielstwa, szacunku, lęku, cierpienia. Nie ukrywa, że źródłem jej życiowej siły jest wiara w Boga. W przejmujący sposób mówi o tym, jak osiągnąć stan spokoju ducha. Pokazuje, jak w natłoku codziennych trosk i problemów nie zapomnieć o najważniejszych wartościach. Przywołuje wiele wydarzeń ze swojego życia i wspomina historie, z którymi spotkała się w trakcie swojej pracy zawodowej jako przyjaciółka kobiet.

Monika Staszewska była jedną z moich uczennic. Zaczęła naukę jako młoda mama;, jej synek Janek miał wówczas dwa latka. Poradziła sobie świetnie, wypełniając jednocześnie kilka ról: mamy, żony i pracowitej studentki. Po przeczytaniu tej książki z radością, dumą i satysfakcją mogę powiedzieć o Monice: uczennica przerosła swoją nauczycielkę.

Irena Chołuj, położna z wieloletnim doświadczeniem

Są książki pisane na podstawie nabytej wiedzy i takie, za którymi stoi indywidualne doświadczenie. W książce, którą trzymają Państwo w ręku, Monika Staszewska, moja wieloletnia koleżanka z redakcji miesięcznika "Dziecko", dzieli się i swoją wiedzą, i doświadczeniem. A także, czasem wprost, czasem pośrednio – swoją wiarą, która w sposób naturalny – to się czuje – wypływa i z wiedzy, i z doświadczenia. Zachęca, by zatrzymać się na chwilę i przyjrzeć się rozmaitym własnym życiowym doświadczeniom, nie tylko tym związanym z pielęgnacją i wychowaniem dzieci.
Wojciech Widłak, pisarz, autor książek dla dzieci

źródło opisu: http://www.mamania.pl/ksiazki/bez-leku,34

źródło okładki: http://www.mamania.pl/ksiazki/bez-leku,34

renka | 2016-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Super książka, poradnik dla wszystkich a szczególnie dla młodych rodziców. Autorka potrafi wnieść swój spokój także na karty książki - wywiadu. Uczy takiego zdroworozsądkowego podejścia do dzieci, kierowania się raczej sercem i intuicją a nie trzymanie się ściśle przepisów i wytycznych zalecanych przez lekarzy, psychologów, pedagogów itp... Autorka ma też bardzo mądre i głębokie podejście do spraw wiary. Jestem pod dużym wrażeniem osobowości pani Moniki.

AgaNie | 2017-07-15
Zuzanna Zielińska | 2017-07-06